وبلاگ پنج فرمان چاپ بنرهای وینیل
پنج فرمان چاپ بنرهای وینیل
9 آذر 1395

پنج فرمان چاپ بنرهای وینیل

وقتی که موضوع سر چاپ محصولات تبلیغاتی است، بنرهای وینیل یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها بشمار می‌روند، چراکه دوام و ماندگاری بالایی دارند و همچنین کیفیت و اثرگذاری آنها منحصربفرد است. اگر بنرها به‌خوبی طراحی شده باشند، آنها را می‌توان در رویدادها و مواقع مختلف استفاده و دوباره استفاده کرد. به منظور اینکه بنرهای با قابلیت استفاده چندباره داشته باشیم، باید از چند نکته‌ی مهم پیروی کنیم که به خاطر میزان تاثیرگذاری آنها بر ارزش افزوده‌ی بنرها، ما آنها را تحت عنوان پنج فرمان چاپ بنرهای وینیل مطرح می‌کنیم.   

انتخاب پرداخت مناسب روی بنر
بسته به هدف از بنر، شما به بنر با روکش UV (پرداخت براق) یا روکش مات (پرداخت ساتن) نیاز دارید. نوع پرداخت انتخابی شما تغییر بسیاری در انتقال پیام‌تان ایجاد می‌کند؛ مثلا اگر بنرهای براق را در فضاهای خارجی استفاده کنید، خواندن متن در آنها سخت‌تر می‌شود. قبل از اینکه د مورد نوع پرداخت بنر خود تصمیم بگیرید، اول فکر کنید که قرار است از آن در فضای داخلی یا خارجی استفاده شود چون مهم‌ترین عامل در گزینش پرداخت بنر همین موضوع است.
توجه به الزامات و مقتضیات فضای نصب
یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که هنگام چاپ بنر وینیل باید حتما از آن اجتناب کنید، بی‌توجهی به الزامات و مقتضیات فضای نصب بنر است. در ابتدا، فقط فضایی را که قرار است بنر پر ‌کند اندازه‌گیری بگیرید. اگر بنر باید آویخته شود، حتما باید حلقه‌های فلزی برای بنر خود در نظر بگیرید تا طناب یا سیم را از میان آن رد شده و به میله‌ی پرچم بنر محکم شود.  

    

استفاده از رزولوشن (dpi) بالا
طراحی گرافیکی بنر به معنی استفاده از رزولوشن dpi (واحد سنجش رزولوشن به صورت تعداد نقطه در اینچ) بیشتر است. استفاده از dpi پایین موجب پیکسله شدن تصاویر می‌شود که در چشم مخاطبان آن خیلی نمایان و محسوس است و تصویری ضعیف و مخرب از برندتان را انعکاس می‌دهد. به هیچ وجه از رزولوشن کمتر از dpi 150 استفاده نکنید. رزولوشن ایده‌آل dpi 300 یا بیشتر است.
 
توجه به رنگ‌ها
شناخت از فرایند چاپ به معنی شناخت از خروجی رنگ‌ها روی انواع متریال‌های چاپی است. به‌یاد داشته باشید که همه‌ی فایل‌های گرافیکی ارسالی به شرکت چاپی باید با فرمت CMYK باشند تا قابلیت چاپ پیدا کنند. رنگ‌های فرمت Neon یا Pantone روی بنرهای وینیل چاپ نمی‌شوند. وقتی که پشت رایانه نشسته‌اید و روی طراحی بنر کار می‌کنید، حتما نمایشگر خود را به‌درستی تنظیم کنید. اغلب رنگ‌ها روی نمایشگرهای مختلف به صورت‌های مختلفی هم نشان داده می‌شوند. به همین خاطر حتما تا جایی که امکان دارد، طوری نمایشگر را تنظیم کنید که بیشتر به نمایش رنگ واقعی نزدیک شود.  

 

توجه به لب‌بر
یکی دیگر از اشتباهات رایج در مسئله‌ی فراموش کردن احتساب لب‌بر اتفاق می‌افتد. بنرهایی که با حلقه‌های فلزی به میله پرچم وصل می‌شوند، باید مطابق با این امر لب‌بر شوند. با احتساب حلقه‌های فلزی بنر همه‌ی حاشیه‌های طرح بنر باید یک اینچ مربع افزایش پیدا کنند، ولی عموما لب‌بر عادی (بدون حلقه‌های فلزی) معادل 3 میلی‌متر در نظر گرفته شود. وقتی محصولی لب‌بر درستی نداشته باشد، افراد متوجه آن می‌شوند، پس این قضیه را جدی بگیرید.
   


برچسب ها و کلمات کلیدی: بنر ، وینیل ، uv ، رزولیشن-بالا ، نصب ، سفارش چاپ آنلاین ، چاپ افست ، چاپ دیجیتال ، چاپ آنلاین کارت ویزیت ، استعلام قیمت آنلاین ، خدمات تکمیلی ، سلفون مات و براق ، لمینیت مات و براق ، چاپ ست اوراق اداری ، چاپ پوستر ، چاپ علائم محیطی ، چاپ بروشور و لیفلت ، چاپ سربرگ ، چاپ ساک خرید ، چاپ تقویم و سررسید ، چاپ پاکت ، چاپ فاکتور ،
مطالب مرتبط
لوگوی همچاپ