وبلاگ فواید و روش‌های موثر تبلیغات در مجلات
فواید و روش‌های موثر تبلیغات در مجلات
10 آذر 1395

فواید و روش‌های موثر تبلیغات در مجلات

به خاطر اینکه دنیای آنلاین با سرعت فزاینده‌ای در تمام سطوح زندگی انسان رسوخ می‌کند، مدیران تبلیغات و بازاریابی معمولا روش‌های نتیجه‌بخش و سودمند تبلیغات کلاسیک را مانند تبلیغ در مجلات را نادیده می‌انگارند. هرچند که انتشارات آنلاین جایگاه خود را دارند، ولی چاپ هنوز هم رسانه‌ای عالی و تاثیرگذار است و به همین خاطر هم هنوز مجلات بسیاری را روی کیوسک‌ها روزنامه‌فروشی می‌بینیم که تبلیغات هم بخشی از آنها را تشکیل می‌دهد.فواید تبلیغات در مجلات

مجلات چاپی فوایدی برای تبلیغ‌کنندگان دارند که دیگر انواع رسانه‌ها فاقد چنین امکانات منحصربفردی هستند. مهم‌ترین فواید اختصاصی تبلیغات در مجلات به شرح زیر می‌باشد.
•  مخاطب هدف: مجلات نوعی انتشارات تخصصی هستند که مخاطبان هدف خاص خود را دارند. این مخاطبان می‌توانند از هر دسته و گروهی مانند دختران دبیرستانی، طرفداران بازی گلف، غذادوستان یا بسیاری دیگر باشند و به همین خاطر تبلیغات در مجلات شما را دقیقا به سمت مخاطب هدف‌تان رهنمون می‌کند. تبلیغات در مجلات تخصصی به دست کسانی می‌رسد که از قبل تمایل خود را به محصولات و خدمات‌تان نشان داده‌اند.
•  توزیع گسترده: اشتراک‌گیری مجلات موجب شده که افراد بسیاری در یک کشور و در اغلب موارد میان چندین نفر به‌طور مرتب مخاطب آنها باشند. به‌علاوه، کیوسک‌های روزنامه‌فروشی، اتاق انتظار مطب‌های پزشکی، آرایشگاه‌ها، هتل‌ها و دیگر محیط‌ها به دیده شدن مجلات توسط افراد بیشتر هم کمک می‌کنند.
•  تاثیر بلندمدت: اکثر افراد مجلات قدیمی را نگه می‌دارند و بارها آن را مطالعه می‌کنند و به دیگران قرض می‌دهند. این رفتار به تبلیغات مجله‌ای کمک می‌کند که بارها و بارها در معرض مشاهده قرار بگیرند.
•  تبلیغات چاپی ارزش و احترام بیشتری دارد: به خاطر احتمال آلودگی ویروسی و دیگر خطرات بالقوه روی یارانه‌ها، خوانندگان نسبت به کلیک روی تبلیغات آنلاین خیلی محتاطانه عمل می‌کنند ولی تبلیغات چاپی چنین خطراتی در پی ندارند. همچنین واقعیت این است که تبلیغات‌ چاپی‌ روی کاغذهای گلاسه به محصول‌تان مشروعیت و اعتبار بیشتری می‌بخشد. تبلیغات مجله‌ای مخصوصا اگر در دو صفحه‌ی روبروی هم کامل چاپ شوند، جذابیت و گیرایی بصری به مراتب بیشتری برای مخاطبان به همراه دارند و کمتر مانند تبلیغات آنلاین ناراحت‌کننده می‌شوند.راهکارهای افزایش تاثیرگذاری تبلیغات مجله‌ای

تبلیغات مجله‌ای نیز مانند دیگر حوزه‌های تبلیغات از فرمول‌های مشخصی پیروی نمی‌کنند، اما چند باید و نباید وجود دارد که با دقت به آنها می‌توان میزان تاثیرگذاری تبلیغات خود را افزایش دهید.
•  تبلیغ در نشریه‌های مناسب: نتیجه‌ی اخلاقی این ایده می‌گوید که تبلیغ در هر نشریه‌ای لزوما خوب نیست و شما باید مجلات مناسب کسب‌و‌کار خود را پیدا کنید. هر مجله‌ای برای خود میزان مشخصی مخاطب هدف و رسالت کاری خاصی دارد، پس با توجه موضوع فعالیت‌های خود و میزان مخاطبان بیشتری که می‌توانید داشته باشید، دست به انتخاب در تبلیغ در مجلات مشخصی بزنید.
انتخاب هوشمندانه‌ی تیتر و سوتیتر: تیترها یا عنوان‌ها باید به نحوی انتخاب شوند که بتوانند فورا توجه مخاطب را جلب کنند و سوتیر یا زیرعنوان هم باید اطلاعات بیشتری در مورد عنوان‌تان ارائه دهد. اگر خواننده نگاهی سریع به محتوای مجله بیاندازد، فقط چشم وی متوجه عنوان‌هایی می‌شود که جذابیت دارند و کنجکاوی وی را برمی‌انگیزانند. البته فراموش نکنید که نام شرکت و محصولات خود را در تبلیغ ذکر کنید.
•  بکارگیری تصاویر باکیفیت در تبلیغ: سعی کنید در تبلیغ خود تا آنجا که امکان دارد از تصاویر برای انتقال مفاهیم خود به مخاطب استفاده کنید، ولی دقت داشته باشید که این تصاویر با استایل طراحی مجله مغایرت چندانی پیدا نکنند و در عین حال، محصول موردنظرتان را هم مشخصا برای مخاطب معلوم باشد. نکته‌ی خیلی مهم در استفاده از تصاویر این است که فارغ از سایز چاپ نهایی تبلیغ‌تان، تحت هیچ شرایطی از تصاویر با کیفیت کمتر از dpi 300  استفاده نکنید، وگرنه احتمالا تصویر تبلیغ‌تان پیکسله و ناشیانه درخواهد آمد. قبل از ارسال طرح چاپی خود حتما نمونه‌ی چاپی آن را بگیرید و از افراد مختلف نظرسنجی کنید که آیا اصلا طراحی خوب از آب درآمده است؟
راست بهتر از چپ است: تحقیقات روانشناسی نشان می‌دهند که افراد بیشتر ترجیح می‌دهند که تصاویر سمت راست خودشان را ببینند. پس از این خصوصیت مغز انسان بهره بگیرید و به‌نحوی طراحی کنید که اطلاعات مهم خود را مانند نام شرکت و دعوت به انجام هدف موردنظر تبلیغ خود را نیز در سمت راست صفحه‌ی تبلیغ خود بگنجانید. اگر بتوانید که تبلیغ خود را کلا در صفحه‌ی راست مجله داشته باشید که خیلی بهتر نتیجه می‌دهد.
 

 


برچسب ها و کلمات کلیدی: مجلات ، چاپ ، چاپ-افست ، مخاطبان ، تبلیغات ، تبلیغات-چاپی ، تبلیغات-آنلاین ، سفارش چاپ آنلاین ، چاپ دیجیتال ، چاپ آنلاین کارت ویزیت ، استعلام قیمت آنلاین ، خدمات تکمیلی ، سلفون مات و براق ، لمینیت مات و براق ، چاپ ست اوراق اداری ، چاپ پوستر ، چاپ علائم محیطی ، چاپ بروشور و لیفلت ، چاپ سربرگ ، چاپ ساک خرید ، چاپ تقویم و سررسید ، چاپ پاکت ، چاپ فاکتور ،
مطالب مرتبط
لوگوی همچاپ