وبلاگ چاپ کفش‌های سه‌بعدی
چاپ کفش‌های سه‌بعدی

چاپ کفش‌های سه‌بعدی

اگرچه این فناوری هنوز به تولید انبوه نرسیده ولی در تجارت و کسب‌وکار خود تحولی عظیم محسوب می‌شود. این امر همچنین گویای شکل‌گیری روند و مد نوینی در بازار است که شرکت‌هایی مانند کمپانی چینی  Winbo Smart Tech تلاش می‌کنند با ارائه‌ محصولات مبتکرانه به این بازار ورود پیدا کنند.
 


فرایند تولید نمونه‌ی اولیه کفش کتانی تولیدی فناوری چاپ سه‌بعدی وینبو


چاپ سه‌بعدی نمونه‌های اولیه کفش نیاز به تولید کفش چوبیCNC، سپس گچ‌گیری آن برای ساخت قالب فلزی را از بین می‌برد. بدین ترتیب این کار نه تنها در زمان صرفه جویی می‌نماید، بلکه از مواد اولیه ارزان و حتی ضایعات برای ساخت نمونه‌ی اولیه بهره‌ می‌گیرد. چاپ سه‌بعدی، چیز جدیدی نیست که قبلا از هواداران شیوه‌های تولید مدرن نشنیده باشیم، ولی نکته مهم در اینجا، نوآوری ارزشمند استفاده از چاپ سه‌بعدی در تولید نمونه‌های اولیه‌ی محصولات به شکل مقرون بصرفه، کارامد، سریع و غیرآسیب‌زا به طبیعت است. می‌توان مدل‌ CAD رایانه‌ای را طراحی کرد و بعد از آن قالبی را با پلاستیک جامد جدید در عرض چند ساعت چاپ کنیم و برای همیشه از ساعت‌ها وقت و هزینه‌های اضافی برای طراحی روی تخته و قالب‌گیری چوبی کفش، خود را خلاص کنیم.

نمونه‌های اولیه کفش شرکت وینبو فقط کارکرد قالبی ندارند، بلکه می‌توان آن را هم پوشید. در وبسایت این شرکت کفش‌های محدودی را به صورت تجاری و آماده برای فروش گذاشته است که شباهت بسیاری به کفش‌های عادی دارند.
تصویر بالا با الهام از کفش سفارشی آرمادیلوی لیدی گاگا به الکساندر مک‌کوئین، طراح فشن معروف، تولید شده است. این کفش با چاپ سه‌بعدی وینبو تولید شده است، اولین مورد از این گونه کفش‌های پلاستیکی نیست، چراکه قبلا هم کفش مدل LadyDragon ویوی‌ین وست‌وود، طراح آوانگارد فشن با پلاستیک ساخته شده بود.


در آینده نزدیک، شرکت وینبو کلیه کفش‌هایی را که با این روش تولید کرده را در هفته مد و فشنFashion of the Future به نمایش خواهد گذاشت که البته احتمالا شاهد تولیدات مشابه جالبی نیز خواهیم بود.


برچسب ها و کلمات کلیدی: چاپ ، چاپ-سه‌بعدی ، چاپ-سه‌بعدی-کفش ، آدیداس ، ریبوک ، وینبو ، لیدی-گاگا ، آلکساندر-مک‌کوین ، آرمادیلو. ، سفارش چاپ آنلاین ، چاپ افست ، چاپ دیجیتال ، چاپ آنلاین کارت ویزیت ، استعلام قیمت آنلاین ، خدمات تکمیلی ، سلفون مات و براق ، لمینیت مات و براق ، چاپ ست اوراق اداری ، چاپ پوستر ، چاپ علائم محیطی ، چاپ بروشور و لیفلت ، چاپ سربرگ ، چاپ ساک خرید ، چاپ تقویم و سررسید ، چاپ پاکت ، چاپ فاکتور ،
مطالب مرتبط
لوگوی همچاپ