وبلاگ آموزش ویرایش تصویر و رنگ فایل PDF
آموزش ویرایش تصویر و رنگ فایل PDF

آموزش ویرایش تصویر و رنگ فایل PDF

نحوه ویرایش تصویر در فایل PDF
چند ابزار گران‌قیمت در بازار وجود دارند که به منظور ویرایش تصویر در فایل PDF بهینه شده‌اند. با وجود این شاید از امکانات ویرایش تصویر نهفته‌ی نرم‌افزار Adobe Acrobat که در حد برنامه‌های Photoshop و Illustrator است، شگفت‌زده شوید. در منوی Preferences آکروبات، با گزینه Touchup می‌توانید تصویر و اشکال را درون همان برنامه‌ی آکروبات ویرایش کنید. به‌محض اینکه قضیه مشخص شده است، می‌توانید از امکان Touchup Object Tool برای انتخاب یک تصویر استفاده کرده و با کلیک روی آن، گزینه‌یEdit  را انتخاب نمایید. به هنگام ویرایش تصویر، نرم‌افزار پیش‌فرض (براساس ترجیح خود می‌توانید بین فتوشاپ و ایلاستریتور انتخاب کنید) تصویر را باز می‌کند. بعد از تغییر تصویر، در فایل PDF دوباره جایگذاری می‌شود.

 
ابزار Touchup Object اکروبات نسخه‌ی ۸ (گزینه‌ی منتهاالیه سمت راست)

نحوه تعویض تصویر در فایل PDF
با استفاده از روش فوق برای ویرایش تصاویر همچنین می‌توانید تصاویر گرافیکی را هم تعویض کنید. برای بازکردن عکس یا تصویر گرافیکی در فتوشاپ یا ایلاستریتور از Touchup Object Tool استفاده کنید. بجای تصویر فعلی، عکس یا تصویر گرافیکی جدید خود را در آن درج و جایگذاری نمایید. برای حفظ بالا‌ترین رزولوشن ممکن، بهتر است که آنها را با‌‌ همان کیفیت خودشان باز کنید. وقتی محتوا را جایگذاری کردید، برای اعمال تغییرات خود در PDF از گزینه‌ی Save to استفاده نمایید.

ویرایش رنگ
نحوه تبدیل PDF رنگی به مقیاس خاکستری
از اکثر نسخه‌های جدیدAcrobat Professional  می‌توان برای تبدیل PDF به مقیاس خاکستری استفاده نمود. در آکروبات X Pro به قسمت Tools رفته و از آنجا Print Production را انتخاب نمایید. در گزینه‌ی Preflight، منوی Convert to Grayscale را استفاده نمایید. روی Analyze and Fix کلیک کرده و بعد از آن فایل تبدیل خواهد شد.
 


در نسخه‌های قدیمی Acrobat Pro عملکرد مشابهی هم وجود دارد. روش دیگری که بعضی افراد پیشنهاد می‌کنند، چاپ PDF با انتخاب گزینه‌ی Black&White در نوار Output Properties است.

 


برچسب ها و کلمات کلیدی: آموزش-ویرایش-تصویر-و-رنگ-فایل-PDF ، تبدیل-رنگی-به-مقیاس-خاکستری ، ویرایش رنگ ، سفارش چاپ آنلاین ، چاپ افست ، چاپ دیجیتال ، چاپ آنلاین کارت ویزیت ، استعلام قیمت آنلاین ، خدمات تکمیلی ، سلفون مات و براق ، لمینیت مات و براق ، چاپ ست اوراق اداری ، چاپ پوستر ، چاپ علائم محیطی ، چاپ بروشور و لیفلت ، چاپ سربرگ ، چاپ ساک خرید ، چاپ تقویم و سررسید ، چاپ پاکت ، چاپ فاکتور ،
مطالب مرتبط
لوگوی همچاپ