وبلاگ تکنیک‌های طراحی خلاقانه لوگوهای دوحرفی ـ بخش چهارم
تکنیک‌های طراحی خلاقانه لوگوهای دوحرفی ـ بخش چهارم

تکنیک‌های طراحی خلاقانه لوگوهای دوحرفی ـ بخش چهارم

روش‌های دیگر
هنوز هم به ایده‌ها و تکنیک‌های دیگری برای الهام‌گیری نیاز دارید؟ در ادامه به روش‌های عجیب و متفاوت خلق لوگوهای دوحرفی می‌پردازیم.
 


قرار دادن حروف در داخل حروف دیگر
متناسب با اندازه و شکل حروف، گاهی اوقات می‌توانید آنها را مانند عروسک‌های تودرتوی روسی داخل حرف دیگر قرار دهید. این تأثیر با خط نازکی مؤثر واقع می‌شود، بخاطراینکه ناچارا یا لزوما حرف بیرونی نسبت به حرف داخلی بزرگتر نوشته می شود. مجبور نیستید که با خطوط نازک، تفاوت قابل‌توجهی بوجود بیاورید زیرا باعث می‌شود تا ظاهر طرح‌تان بهم چسبییده‌تر دربیاید.

 


طرح نچسب
هر حرف در حروف به هم چسبیده باید با دیگری یکی باشند، اگر حروف احساسی باشند مثمر ثمر خواهند شد. در کل، هرچه بیشتر نقاط تماس بیشتری ایجاد کنید آن تماس قوی خواهد بود، نشان حرف یکپارچه‌تر خواهد بود. ولی اگر نمی‌توانید آنها انجام دهید، دلیلی برای اجبار به انجام آن وجود ندارد. زمانی که حروفی مانند K و X قسمت‌های بلند زاویه‌داری دارند، گاهی اوقات می‌توانید در نقاطی به‌آسانی آنها را به هم متصل کرد به‌عوض اینکه بازور و به‌اجبار این کار را انجام دهید.


 


همبندی
اگر تمایلی به برش حروف یا حذف هیچ‌چیزی ندارید، همیشه می‌توانید حروف را باهم تلاقی کنید طوری که مانند زنجیری به هم متصل باشند. حرف را بر روی حرف دیگری قرار ندهید، آنها را روی یا زیر هم قرار دهید و قفل کنید. هرچقدر حروف شما خمیدگی‌های بیشتری داشته باشد، این روش آسان‌تر خواهد بود.


 


دست‌نویس
زمانی که همه روش‌های دیگر شکست می‌خورند، قلم خودتان را بردارید و خودتان آنها ترسیم کنید. گاهی اوقات می‌توانید فقط با حروف موجود کاری را انجام دهید، و برای اینکه ایده شما به ثمر بنشیند شاید مجبور به اختراع ایده خودتان شوید. اگر قبلاً" حروف دست‌نویس را ایجاد نکرده‌اید، شاید بهتر باشد که از حرف موجود شروع کرده و آنها بسازید (یا حداقل از آن الهام بگیرید).

 

 
همپوشانی شفاف
تیرگی حروف را تغییر دهید (مخصوصاً در بخش‌هایی که همدیگر را می‌پوشانند) تا حروف واضح‌تری را ایجاد کنید. زمانی که برای هر حرف از رنگ متفاوتی استفاده می‌کنید، قسمت‌هایی که همدیگر را می‌پوشاند رنگ‌های جدیدی را ایجاد می‌کند، که بر طرح لوگوی شما تأثیر جذابی را اضافه خواهد کرد.
 


رنگ‌زنی موضعی
گاهی اوقات حرف با شکل خود زمینه حرف دیگری را پنهان می‌کند.برای مثال،بالای حرف P، با حرف کوچکd فقط خط است. گاهی اوقات می‌توانید بارنگ متفاوتی، حرف پنهان را بیرون بیاورید تا بر آن تأکید کنید.
تنها مشکل این روش این است که لوگوها با یکرنگ نشان داده می‌شوند (سیاه‌وسفید چاپ می‌شوند). شاید دوست داشته باشید که فضاها یا عناصر دیگری را اضافه کنید که هر حرف به‌تنهایی خود را نشان داده ، حتی زمانی که لوگو تک‌رنگ باشد.


نکاتی طراحی لوگوی نشان حرف
•    گاهی اوقات حروف به هم چسبیده شما به حرفی شبیه خواهد بود که در کنارهم قرارگرفته اند،حروف ماهرانه بهم متصل نشده اند. در این موارد، با اضافه کردن حروف سریف ایجاد الگو یا استفاده از رنگ‌هایی برای متمایزسازی دو حرف، حروف بهم چسبیده را از هم تفکیک کنید.
•    به ایجاد حرف جدید زمانی که دو حرف مشابه را باهم ترکیب می‌کنید دقت کنید. نقطه حروف به هم چسبیده باید حروف تکی بوده که به هم متصل باشند درحالی‌که فردیت خود را حفظ کرده‌اند. گاهی اوقات حروف پیوندی مانند either با حروفی که آنها به وجود آورده‌اند بدون اینکه به چیزی شبیه باشند خاتمه می‌پذیرند. اگر حروف به هم چسبیده شما مانند چیزی که در کل عجیب است به نظر می‌رسد، برای تفکیک آن راهی را بیابید طوری که مخاطب شما آنها متوجه شود.
•    سبک حرف می‌تواند تفاوت ایجاد کند. دوحرفی که شاید هیچ نقطه اتصالی را نداشته باشند شاید اگر حرفی را تغییر دهید در زمان دیگری به هم متصل شوند. حروف چسبیده خود را با ترکیبات مختلفی ایجاد کنید تا درباره نحوه اتصال بصری حروف به درک مناسبی دست پیدا کنید. حتی اگر با استفاده از حرف کاری را انجام نمی‌دهید، تغییرات گوناگونی را که می‌تواند ایده‌های شمارا آشکار کند را مدنظر داشته باشید.
•    با ترکیب روش‌های مختلف چیزی منحصربه‌فرد و جدیدی را ایجاد کنید. باوجوداین،نشان حرف شما نباید خیلی زیاد عجیب به نظر برسد. هرچقدر بیشتر حرف نشان خود را تغییر دهید،با دشواری قرائت خواهد شد.
•    همیشه به یاد داشته باشید که حرف بخشی از کلمه نشان حرف بوده که بسیار مهم است. حروف را می‌توانید در صورت تمایل اصلاح‌کرده، جابجا و تغییر دهید.به‌عنوان‌مثال،لوگوی تویوتا به لحاظ فنی در کلمه تویوتا حروفی را دارد، ولی نمی‌توانید آنها نشان حرف بنامید.


برچسب ها و کلمات کلیدی: روش های طراحی لوگوی دو حرفی ، تکنیک های طراحی ، رنگزنی ، حروف شفاف ، همبندی ، دستنویس ، رنگ زنی موضعی ، سفارش چاپ آنلاین ، چاپ افست ، چاپ دیجیتال ، چاپ آنلاین کارت ویزیت ، استعلام قیمت آنلاین ، خدمات تکمیلی ، سلفون مات و براق ، لمینیت مات و براق ، چاپ ست اوراق اداری ، چاپ پوستر ، چاپ علائم محیطی ، چاپ بروشور و لیفلت ، چاپ سربرگ ، چاپ ساک خرید ، چاپ تقویم و سررسید ، چاپ پاکت ، چاپ فاکتور ،
مطالب مرتبط
لوگوی همچاپ