وبلاگ آموزش افکت امباس در فتوشاپ
آموزش افکت امباس در فتوشاپ

آموزش افکت امباس در فتوشاپ

بهترین چیز درباره امباس و دیباس کردن این است که وقتی روی کاغذ چاپ می‌شود، جلوه‌ای کاملا منحصربفرد ایجاد می‌کنند. هرگز تصویر واقعا امباس شده را روی صفحه وب مشاهده نخواهید کرد، ولی زمانی که تمایل دارید تا طرح امباس چاپی را روی نمایشگر رایانه نشان دهید با مشکل مواجه می‌شوید. در ادامه افکت امباس را به یکی از قالب‌های موکاپ به کار خواهیم بست، ولی می‌توانید این روش را برای هر طرحی که دوست دارید استفاده کنید.

ایجاد افکت امباس
1.    تصویر بافت‌دار پس‌زمینه را در فتوشاپ باز کرده و لایه جدیدی را ایجاد کنید. هر لوگو، متن یا تصویر گرافیکی را که مایل به امباس آن هستید، با استفاده از گزینه paste as pixels در سند خود درج کنید.

نکته‌ی حرفه‌ای: برای درج آسان طرح خود از کلید میانبر Ctrl+V استفاده کنید.
2.    مطمئن شوید که لوگو/متن/غیره در موقعیت صحیحی بوده و اندازه طرح درست است.

 
3.    با راست کلیک روی thumbnail لایه، پیکسل‌ها را برای این لایه انتخاب کنید و Select Pixels را انتخاب کنید. در روش دیگری می‌توانید کلید Ctrl را نگه‌ دارید و روی thumbnail لایه چپ‌کلیک کنید.

 
4.    روی لایه‌ی پس‌زمینه کلیک کرده و Ctrl+C را بزنید. با زدن کلیدهای  Ctrl+Shift+Alt+Nلایه جدیدی را ایجاد کنید و سپس با زدن کلیدهای Ctrl+V موضوع انتخابی خود را به این لایه جدید Paste کنید. این باعث می‌شود که بتوانید یک کپی از لوگو با همان متریال پس‌زمینه‌تان بگیرید.


5.    روی این لایه جدید دوبار کلیک کنید تا پنجره Layer Style باز شود. در اینجا روی گزینه Bevel & Emboss کلیک کنید تا افکت اریب را انتخاب کنید. تنظیمات  Bevel & Embossرا تغییر دهید طوری که با تصویر زیر مطابقت داشته باشد.

 
6.    بدون بستن پنجره Layer Style، گزینه Inner Shadow را انتخاب کرده و تنظیمات را تغییر دهید.
 


7.    نوار Gradient Overlay را باز کنید و یک بار دیگر تنظیمات را تغییر دهید تا اینکه با دیاگرام زیر تطبیق یابد. با استفاده از گرادیان سیاه‌ و سفید، پس به یاد داشته باشید که ویرایشگر گرادیان را باز کنید و رنگ‌ها برای کسب بهترین نتیجه روی مشکی کامل (R:0,G:0,B:0) و سفید کامل (R:255,G:255,B:255) تنظیم کنید.
 


8.    در پنجره Layer Style، روی Drop Shadow بروید و تنظیمات را مطابق تصویر زیر تغییر دهید. بعد از آن برای نهایی کردن تغییرات خود برای این لایه روی Ok کلیک کنید.

 
9.    لایه جدیدی را برای ایجاد منبع نور ایجاد کنید. این لایه را انتخاب کنید، سپس کلید Ctrl را نگه ‌دارید و روی thumbnail یکی از لایه‌ها با لوگوی آن کلیک کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا لایه روشن را با همان شکل لوگوی خود ایجاد کنید.

 
10.    ابزار Pain Bucket را انتخاب کرده و قسمت انتخابی لایه روشن را با سفید پر کنید.

 

 
نکته حرفه‌ای: برای بالا آوردن سریع ابزار Pain Bucket کلید G را بزنید.
11.    از کلیدهای پیکان‌دار (Arrow Keys) صفحه‌ کلید خود استفاده کنید و به‌دقت چهار پیکسل را به راست و دو پیکسل را به پایین حرکت دهید. با هربار زدن کلید، عنصر انتخابی خود را یک پیکسل حرکت می‌دهید.

 

 
12.    برای بالا آوردن ابزار هاله‌افکنی از این مسیر استفاده کنید: Select>Modify>Feather. Feather Radius را در دو پیکسل تنظیم کنید. برای انتخاب این هاله Ok را فشار دهید.

 

 
13.    وقتی هاله‌ی نورانی به تصویر انتخابی شما اضافه شد، کلیدDelete  را بزنید تا همه را به غیر از چند پیکسل رنگ سفید را حذف کنید.

 

 
14.    کدری لایه نور را روی 20% تنظیم کنید.


 
15.    با  استفاده از Ctrl+S تصویر خود را ذخیره کنید. حالا افکت امباس شده‌ی واقعی را مطابق تصویر زیر خواهید داشت. دارید.


برچسب ها و کلمات کلیدی: افکت امباس ، فتوشاپ ، افکت برجسته ، افکت هاله ، سفارش چاپ آنلاین ، دیباس ، چاپ ، چاپ افست ، چاپ دیجیتال ، چاپ آنلاین کارت ویزیت ، استعلام قیمت آنلاین ، خدمات تکمیلی ، سلفون مات و براق ، لمینیت مات و براق ، چاپ ست اوراق اداری ، چاپ پوستر ، چاپ علائم محیطی ، چاپ بروشور و لیفلت ، چاپ سربرگ ، چاپ ساک خرید ، چاپ تقویم و سررسید ، چاپ پاکت ، چاپ فاکتور ،
مطالب مرتبط
لوگوی همچاپ