وبلاگ جایگاه و الزامات شغلی مدیر هنری آتلیه‌ی طراحی
جایگاه و الزامات شغلی مدیر هنری آتلیه‌ی طراحی

جایگاه و الزامات شغلی مدیر هنری آتلیه‌ی طراحی

مدیر هنری در این موقعیت شغلی با مدیریت کارکنان و تعامل مستقیم با مشتریان مرتبا در ارتباط با مردم و شخصیت‌های مختلف قرار دارد. مدیر هنری آتلیه‌ طراحی بالاترین مرحله‌ی کاری است که طراحان گرافیک آرزوی رسیدن به آن را دارند. در واقع، این جایگاه مغز متفکر ایده‌ها و ایده‌پرداز راهبردهای اصلی مجموعه‌ی گرافیکی است. مدیر هنری با بیان ایده و هدایت دیگر طراحان زیرمجموعه‌ی خود عملا کار دستی بر عهده ندارد و همه‌ی کارهای عملی طراحی را با بیان رهنمودها و دستورالعمل‌ها به زیرمجموعه‌ی خود کارها را در میان آنها تقسیم وظایف می‌کند.

مدیر هنری آتلیه‌ی طراحی گرافیک
 
شرح وظایف: مدیر یا کارگردان هنری یکی از نفرات ارشد بخش طراحی شرکت یا کانون‌های تبلیغاتی است. مدیر هنری معمولا مدیریت مجموعه را بر عهده دارد و همچنین بر ایده‌های اصلی و بزرگ تمرکز می‌کند و ایده‌های کوچک را با تقسیم وظایف به کارکنان زیرمجموعه‌اش می‌سپارد. مدیر هنری چاپ در رابطه با ظاهر محصولات چاپی و اینکه چگونه به نظر برسند تصمیمات اجرایی اتخاذ می‌کند، ولی هرگز کار طراحی را شخصا انجام نمی‌دهد. علاوه بر آن، هر طرحی که مجموعه روی آن کار می‌کند قبلا کارگردان هنری آن را تائید کرده است.
ضرورت آگاهی نسبت به چاپ: کارگردان هنری به اندازه طراحان دیگر کار دستی و عملی انجام نمی‌دهد ولی به هر حال لازم است که درباره رسانه‌ای که با آن کار می‌کنید معلوماتی داشته باشید تا اینکه بتوانید به نحو موفقیت‌آمیزی ایده‌های خود را در آن رابطه به کار بگیرید. شاید لازم نباشد که کارگردان هنری به کارهای کوچکی چون رنگ‌های مرکب چاپی یا بافت‌های کاغذ بپردازد، ولی لازم است که در این رابطه معلوماتی داشته باشید تا محصولات نهایی که کارکنان شما آماده می‌کنند به نحوی باشد که هیچ عیب و ایرادی نداشته باشد، حتی یک تصمیم خلاقانه به کار شما کمک خواهد کرد.
تجربه/آموزش: مدیر هنری باید سابقه و مهارت‌های زیادی داشته باشد، به‌طوری که حداقل شش سال یا بیشتر از آن در مورد کار خود صاحب‌تجربه بوده و فارغ‌التحصیل دانشگاهی با مدرک لیسانس باشد. داشتن مدرک تحصیلی، تجربه یا آموزش‌های دیگر باعث خواهد شد شانس شما در استخدام بیشتر باشد.
همچنین بهتر است که در زمینه مدیریت نیز صاحب‌تجربه باشید،که در این صورت می‌توانید مانند طراح ارشد رفتار کنید. در بیشتر موارد، در این‌چنین موقعیت شغلی همیشه می‌توانید به‌عنوان مدیر ارشد یا میانی کار خود را شروع کرده و اینکه به‌عنوان یک فرد ارشد در یک مجموعه حضور داشته باشید. باوجوداین، در مواردی کارفرما شاید لازم ببیند که کس دیگری را خارج از مجموعه به عنوان مدیر هنری برگزیند.
میزان حقوق: سالانه از 62750 تا 177500 دلار     
موافقان:
•    دریافت حقوق بالا، اعتبار و پرستیژ شغلی فوق‌العاده همراه با آزادی‌ نامحدود خلاقیت
•    ارائه ایده‌های بزرگ و خلاقانه و محول کردن کارهای کوچک به دیگر کارکنان
مخالفان:
•    استرس بیش ‌از حد به همراه با مسئولیت‌ها و فشارهای شغلی
•    متمرکز بر مدیریت و ارائه ایده‌های بزرگ می‌تواند برای طراحان زیرمجموعه‌ی وی که دوست دارند خودشان در مورد کار تصمیم بگیرند، خوشایند نیست.
•    سختی دستیابی به تجربه‌ی کاری گسترده‌ی موردنیاز آن. گاهی لازم است که از موقعیت‌های شغلی میانی شروع کنید تا با ارتقای شغلی راه خود را به جایگاه‌های بالاتر بکشانید.


برچسب ها و کلمات کلیدی: مدیر هنری ، کارگردان هنری ، مهارت‌ها و مسئولیت‌های شغلی سفارش چاپ آنلاین ، چاپ افست ، چاپ دیجیتال ، چاپ آنلاین کارت ویزیت ، استعلام قیمت آنلاین ، خدمات تکمیلی ، سلفون مات و براق ، لمینیت مات و براق ، چاپ ست اوراق اداری ، چاپ پوستر ، چاپ علائم محیطی ، چاپ بروشور و لیفلت ، چاپ سربرگ ، چاپ ساک خرید ، چاپ تقویم و سررسید ، چاپ پاکت ، چاپ فاکتور ، چاپ آقا ، آقای چاپ ، چاپ آنلاین آقا سفارش چاپ آنلاین ، چاپ آقا سفارش چاپ آنلاین ،
مطالب مرتبط
لوگوی همچاپ