وبلاگ نحوه طراحی کارت ویزیت جذاب
نحوه طراحی کارت ویزیت جذاب

نحوه طراحی کارت ویزیت جذاب

امروزه اکثر مردم با تبادل کارت ویزیت باهم ارتباط برقرار می‌کنند؛ ولی اگر می خواهید که کارت ویزیت شما همان چیزی باشد که مردم همیشه به همراه داشته باشند باید خاص و متمایز عمل کنید.

البته توجه داشته باشید که چند عامل می تواند کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار دهد و کسانی که کارت ویزیت شما را دریافت می کنند از این عوامل متاثر خواهند شد. در این مقاله می خواهیم تا در رابطه با نحوه طراحی کارت ویزیت چند نکته جدید را برای شما بیان کنیم.

مرحله 1:انتخاب فرمت

همانطوری که می دانید همه کارت ویزیت ها ، مستطیل شکل هستند، ولی بخاطر پیشرفت هنر گرافیک و صنعت چاپ می توانید کارت ویزیت خود را در اشکال متفاوتی چاپ کنید طوری که نسبت به قبل بیشتر جلب توجه کند.

می توانید متناسب با بودجه و الزامات خود، کارت ویزیتی جذاب طراحی و چاپ کنید، اشکال متفاوت و عجیب و غریب کارت ویزیت ها نباید، شما را سردر گم کند. مثلا" اگر می خواهید کارت ویزیتی جذاب و جالب را طراحی کنید ، کارت ویزیت های مدور و مربع شکل به طور یقین برای کار شما مفید خواهند بود.

البته کارت ویزیت های دایکات، منحصربفرد بوده و باید به این نوع کارت ویزیت ها هم توجه داشته باشید. هرچقدر شکل و فرمت کارت ویزیت نسبت به بقیه متفاوت باشد، در بین بقیه خاص خواهید بود و این به نفع شماست.

نکته بسیار مهم: اگر می خواهید کارت ویزیتی؛ ارزان چاپ کنید، طرح مینیمال بهترین گزینه شما خواهد بود.

مرحله 2:گرافیکی متفاوت

با تصاویر و گرافیک جالب می توانید کارت ویزیت خود را چنان جذاب و مهیج طراحی کنید که چشم هر بیننده ای را خیره کند.

البته در این مرحله، تصاویر و گرافیک باید با اندازه کارت مطابقت داشته باشد. تصاویر و گرافیک ها باید به گونه ای طراحی و چاپ کنید که کارت ویزیت را درهم و برهم نشان ندهد و گرنه مخاطبان شما در کسب اطلاعات سردرگم شده و در نهایت آنرا به دور می اندازند. اطلاعات مهم را درج کنید و از پرگویی بپرهیزید.

نکته مهم: اگر می خواهید که کارت ویزیتی زیبا و جذاب داشته باشید پس بهتر است که بجای تصاویر و عکس ها، لوگو و دیگر عناصر تزئینی را به کارت خود اضافه کنید. بسیاری از شرکت ها ، لوگوی خود را روی کارت ویزیت درج می کنند که چنین روشی گاهی اوقات ، روشی هوشمندانه و زیرکانه است. حتی زمانی که کارت ویزیت بسیار کوچکی را طراحی و چاپ می کنید، فقط اطلاعات مهم را روی آن درج کنید تا حرفه ای به نظر برسید.

مرحله  3:رنگ آمیزی کارت ویزیت

متناسب با نوع کسب و کار و گستردگی مخاطبان هدف و شخصیت هریک از آنها، می توانید کارت ویزیت خود را برنگ سیاه و سفید طراحی کرده یا اینکه طیفی از رنگ ها را به کار ببرید و بر جذابیت آن بیفزایید.

البته برخی از کارت ویزیت ها چندان جذابیتی ندارند و در نهایت با دو رنگ چاپ می شوند ،ولی می توانید با رنگ های شاد بر زیبایی کارت خود بیفزایید طوری که اکثر مخاطبان شما آنرا نادیده نگیرند و در کنار سایر کارت ویزیت ها، کارت ویزیت شما را هم داشته باشند. می توانید با بازی رنگ ها و تصاویر، کارت ویزیت زیبایی را بیافرینید طوری که چشمان هرکسی از آن بجای دیگری معطوف نشود.

نکته:می توانید با ترکیب رنگ ها و تصاویر و عکس ها، کارت ویزیت و کارت پستال زیبایی را چاپ کنید.

مرحله 4: انتخاب حروف

حروف فقط اطلاعات نوشتاری نبوده، بلکه عناصر گرافیکی را هم شامل می شود. در بسیاری از کارت ویزیت ها فقط از حروف استفاده شده که با این وجود، زیبایی در این نوع کارت ویزیت ها موج می زند.

حروف باید با ظاهر و سبک کارت ویزیت تناسب داشته باشد. البته می توانید از چند نوع حروف و با اندازه های متفاوتی استفاده کنید، ولی بخاطر داشته باشید که باید از هر فاصله معقولی، تشخیص داده شوند.

نکته: بهتر است که عناوین و حرفه خود را با حروف نستعلیق و آدرس و شماره تلفن ها را هم با حروف معمولی بنویسید.

مرحله 5:انتخاب مقوا

کارت ویزیت ها را می توان روی هر مقوایی چاپ کرد، ولی در هرحال انتخاب مقوای مناسب مهم ترین شرط لازم برای داشتن یک کارت ویزیت زیباست. برای اینکه کارت ویزیت متفاوتی را چاپ کنید بهتر است که مقوای خاص و متفاوتی را انتخاب کنید، پس برای این کار زمان بگذارید طوری که کارت ویزیت بعد از چاپ، بر مخاطبان شما تاثیر بگذارد.

انواع و اقسام مقوا از نازک تا ضخیم متنوع هستند، ولی برخی از مردم کارت ویزیت های پلاستیکی، فلزی و حتی خوراکی را بیشتر دوست دارند و این نوع کارت ویزیت ها بسیار خاص و منحصربفرد خواهند بود.

اگرچه این نوع کارت ویزیت ها گران هستند، ولی نباید تاثیر آنها را نادیده بگیرید، متناسب با بودجه، کارت ویزیتی درخور کسب و کار خود چاپ کنید.

نکته:بهتر است که از مقواهای بیشتر از 350 گرم استفاده کنید.

مرحله 6: مشخصات دیگر

می توانید با گزینه های دیگری هم بر زیبایی کارت ویزیت خود بیفزایید، آنرا پرداخت کرده، و به گوشه های آن شکل خاصی بدهید، با حروف و لمینیت و کارهای دیگری می توانید کارت ویزیت خود را جذابتر کنید.

با پرداخت های مات یا گلاسه می توانید کارت ویزیت خود را جذابتر و بادوام تر کنید و متناسب با ماده اولیه و رنگ های آن، پرداختی را انتخاب کنید.

نکته: زمانی که در کارت ویزیت خود، عکس ها و تصاویری را به کار برده اید از پرداخت گلاسه و در کارت ویزیت متنی از مات استفاده کنید.

کارت ویزیت های با گوشه های گرد، طرح جدیدی بوده و مدرن به نظر می رسند در حالی که کارت ویزیت هایی با گوشه های معمولی، ظاهر کلاسیکی دارند. حروف در مقواهای بافتی تاثیر بسزایی دارد و بهتر است که کارت ویزیت های مینیمال را بدین گونه طراحی و چاپ کنید.

نکته: برای طراحی کارت ویزیت زیبا و جذاب، فرمول و قاعده خاصی وجود ندارد ، می توانید بنا به شرایطی مختلف، کارت ویزیت های گوناگونی را طراحی و چاپ کنید.

سبک های کارت ویزیت

نوع کارت ویزیتی که طراحی و چاپ می کنید بیانگر مهارت های شماست، ولی بهتر است در کنار این گزینه، زیبایی و جذابیت را نیز درنظر داشته باشید.

با کمی خلاقیت می توانید کارت ویزیتی جذاب و تاثیرگذاری را طراحی کنید. در این مقاله تاحدودی نکات مربوط به نحوه طراحی و چاپ کارت ویزیت را بیان کردیم، ولی در نهایت ، خلاقیت و کوشش های شما، تعیین کننده سبک کارت ویزیت شماست.

 


برچسب ها و کلمات کلیدی: سفارش چاپ آنلاین ، چاپ افست ، چاپ دیجیتال ، چاپ آنلاین کارت ویزیت ، استعلام قیمت آنلاین ، خدمات تکمیلی ، سلفون مات و براق ، لمینیت مات و براق ، چاپ ست اوراق اداری ، چاپ پوستر ، چاپ علائم محیطی ، چاپ بروشور و لیفلت ، چاپ سربرگ ، چاپ ساک خرید ، چاپ تقویم و سررسید ، چاپ پاکت ، چاپ فاکتور ، کارت ویزیت ، نکات مهم در طراحی طرح مینیمال ، پرداخت مات ، پرداخت گلاسه ، چاپ ، چاپ آقا ، آقای چاپ ، چاپ آنلاین آقا سفارش چاپ آنلاین ، چاپ آقا سفارش چاپ آنلاین ،
مطالب مرتبط
لوگوی همچاپ