وبلاگ استیکرهای خاص
استیکرهای خاص

استیکرهای خاص


استیکرها، خاص بوده و تاثیر بسزایی در روابط بین افراد دارند، استیکرها بر ذهن مخاطب تاثیر طولانی مدتی دارند. باید طرح و محتوای استیکرها را متناسب با موقعیت و هدف خود انتخاب کنید.
البته می توانید بقدری در این کار به مهارت برسید که از بروز اشتباهات اجتناب کنید، در زمینه طراحی برچسب ها سوالات بسیار زیادی مطرح شده است. در این مقاله به 6 نکته مهم در رابطه با نحوه طراحی استیکرها اشاره می کنیم.

1.    نوع استیکر
استیکرها براساس اهداف خاصی طراحی می شوند. با استیکرها می توانید روی کالاهای خود برچسب زده و آنها را بایگانی کنید، البته استیکرهای بایگانی و نشان دهنده محتوای کالا نسبت به بقیه متفاوت هستند. می توانید متناسب با وضعیت، از کاغذهایی با کیفیت  و در اندازه های متفاوت ، دایکات های خاص، پرداخت ها و خصوصیات دیگری استفاده نمایید. چاپ با کیفیت استیکر، کار شما را تضمین خواهد کرد.


2.    استیکرهای استاندارد یا سفارشی

بهتر است طرح های باکیفیت را روی استیکرهای سفارشی چاپ کنید، بدین ترتیب این چنین استیکرهایی می توانند هدف شما را براورده کنند. استیکری که شکل خاصی دارد باعث می شود تا طرح معمولی بیشتر به چشم بیاید. استیکرهای استاندارد نیز می توانند همان کاربرد را داشته باشند. استیکرهای مربع، مستطیل، گرد و بیضی شکل، طرح های شما را زیبا جلوه می دهند. اشکال استاندارد، باصرفه بوده، و به همین خاطر لزومی ندارد که از اشکال سفارشی یا دایکات استفاده کنید.

3.    لزوم چاپ استیکرهای حرفه ای
اگر استیکر خود را به صورت حرفه ای و ارزان قیمت چاپ می کنید، توجه داشته باشید که کیفیت آن مهم بوده و به همین دلیل می توانید این چنین استیکرهایی را در حجم انبوه چاپ کنید. می توانید استیکرهای باکیفیت را با چاپگرهای خانگی خود چاپ کنید و چاپ این نوع استیکرها نیز باصرفه است.  بسیاری از چاپخانه های حرفه ای ، استیکرها را باکیفیت چاپ می کند، این نوع چاپخانه ها ، علاوه بر چاپ، خدمات بعد از فروش طراحی را نیز ارائه می دهند.

4.    نحوه چاپ استیکرهای باکیفیت
اگرچه قیمت مهم است، ولی ارزش یک کار بسیار مهم تر از آنست. برندهای معروف نباید ارزش و اعتبار خود را با استیکرهای ارزان از بین ببرند. در این نوع استیکرها، اگر ترکیب رنگ ها مناسب و درست نباشد، کاربردی نخواهند داشت، و حتی اگر درست پرداخت نیز نشده باشند بازهم در رسیدن به هدف خود باز خواهید ماند.
بنابراین هرگز برند خود را با استیکرهای بی کیفیت معرفی نکنید. استیکرهای بی کیفیت نه تنها مبالغ سرمایه گذاری شده شما را باز نمی گردانند، بلکه چاپ آنها نیز گران تمام می شود.
استیکرهای استاندارد نسبت به سفارشی و دایکات بیشتر متداول بوده و بیشتر در کسب و کارها از این نوع استیکرها استفاده می شود. البته این قانون و اصل نیست و در برخی مواقع می تواند برعکس آن نیز درست باشد. باید متناسب با وضعیت و هدف خود، استیکر را چاپ کنید. توجه داشته باشید که خصوصیات خاص چاپی استیکر ،بر ارزش آن چندین برابر می افزاید.

5.    مقایسه استیکرهای رول و برش خورده 
 
هیچ کدام نسبت به دیگری برتری ندارد. این دو نوع استیکر، متناسب با موقعیت های مختلف کاربرد دارند. استیکرهای برش خورده براحتی دست به دست می شوند، ولی در عین حال استیکرهای رول براحتی بایگانی، کنده شده و از بین می روند، و هیچ وقت خودچسبی خود را از دست نمی دهند.
البته استیکرهای رول در مقایسه با برش خورده، خصوصیات خاصی دارند. پس بهتر است زمانی که حجم سفارشات شما کم است، آنها را به صورت برش خورده سفارش دهید، و در عوض استیکرهای بافتی و روشن را به صورت رول چاپ نمایید.

6.    لزوم استخدام طراحان حرفه ای
 
خیلی از طراحان و حتی افراد غیر طراح می توانند با این نرم افزارهای طراحی، استیکرهایی را طراحی و چاپ کنند. اگرچه نرم افزارهای بسیار زیادی برای طراحی وجود دارد، یک طراح حرفه ای مجرب می تواند طرح های خاص و جذابی را طراحی کند و بین همه عناصر طرح نیز توازن برقرار می کند. شاید این چنین طراحانی نیز دوست نداشته باشند که در شرکت و مجموعه های کاری شما حضور داشته باشند، در این صورت در مواقع لازم می توانید از آنها در زمینه مشکلات طراحی، کمک بگیرید.

 

 
 

 


برچسب ها و کلمات کلیدی: سفارش چاپ آنلاین ، چاپ افست ، چاپ دیجیتال ، چاپ آنلاین کارت ویزیت ، استعلام قیمت آنلاین ، خدمات تکمیلی ، سلفون مات و براق ، لمینیت مات و براق ، چاپ ست اوراق اداری ، چاپ پوستر ، چاپ علائم محیطی ، چاپ بروشور و لیفلت ، چاپ سربرگ ، چاپ ساک خرید ، چاپ تقویم و سررسید ، چاپ پاکت ، چاپ فاکتور ، چاپ آقا ، آقای چاپ ، چاپ آنلاین آقا سفارش چاپ آنلاین ، چاپ آقا سفارش چاپ آنلاین ، print ، online pirinting ، ghraphic ، onlineshopping ، ghraphicdesign ، photoshap ، استیکر ، نکات طراحی استیکرهای خاص ، استیکر بافتی ، استیکر روشن ،
مطالب مرتبط
لوگوی همچاپ