وبلاگ طراحی ساده ـ بخش دوم
طراحی ساده ـ بخش دوم

طراحی ساده ـ بخش دوم

روش طراحی 2017

در اکثر طراحی ها ممکن است که به عنصری در حین انجام کار و ایده ها توجه کنیم. هنوز هم باید انواع و اقسام سبک های مختلف را یاد بگیرید، ولی طرح های خیلی زیادی وجود دارد که می توانید به آن ها توجه داشته باشید. هنوز برای این سیر تحول اسمی انتخاب نشده، ولی در طراحی بسیاری از وب سایت ها، می توانید مهم ترین عناصر طراحی ساده را مشاهده نمایید. در این مقاله روش های طراحی ساده را در سال 2017 بررسی می کنیم.

عناصر ساده

بسیاری از عناصر طراحی ساده از همان ابتدا وجود داشته اند. مربع مستطیل هایی با لبه های چهارگوش یا گرد و با متن های سیاه و سفید از مهم ترین عناصر این روش طراحی به شمار می روند. لوگوها و آیکون ها نیز ساده بوده و با نوع طراحی صفحه ابتدایی وب سایت همخوانی دارد و به همین دلیل است که بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

حرکت منظم بین صفحات

آیکون محصولات و حرکت بین صفحات جزء اولین عناصر ساده است، بخاطراینکه طراحان سعی می کنند هنگام ایجاد جذابیت بصری فقط از عناصر کوچک استفاده نکنند.

رنگ های روشن و واضح

در الگوهای ساده رنگ های روشن خیلی زیاد استفاده می شود، وب سایت هایی که این چنین طراحی می شوند، بیشتر جلب توجه می کنند. در این نوع روش طراحی، رنگ های روشن بیشتر به چشم می خورد و در صفحه اول وب سایت نمایان هستند، یا باید بدین روش جلب توجه کرد یا اینکه با عکس و تصویر، توجه مخاطبان را جلب کنیم.

صفحه اول مینیمال وب سایت

صفحه اول وب سایت صفحه ای که است که اکثر کاربران در آن زیاد وقت گذرانی نمی کنند و فقط چند کار اولیه در آن طراحی می شود. حتی زمانی که در صفحه اول وب سایت، چند عنصر وجود دارد، زمانی که کاربر وارد آن شده و کاری در آنجا انجام می دهد بازهم مشخص است که وب سایت، ترافیک کمتری دارد.

انتخاب اندازه حروف در صفحه وب سایت

در طراحی های ساده وب سایت، حروف با اندازه بزرگ انتخاب می شوند. طراحان به صورت آنلاین وب سایت ها را طراحی می کنند که البته طرفداران بسیار زیادی دارد.

استفاده کمتر از افکت های تقلیدی

تقلید، در طراحی وب سایت کار پسندیده ای نیست. بخاطراینکه بسیاری از طراحان در سال 2017 از روش های جدید طراحی استفاده می کنند، طراحان دوست ندارند که از طرح هایی که آنها را بارها و بارها تغییر داده اند دوباره استفاده کنند و این چنین سبک هایی دیگربار به چشم نخواهند خورد.

ادغام حرکت و بازخورد

بزرگترین تحولی که در زمینه روش طراحی به وقوع پیوسته این است که بازخورد با جذابیت های بصری و نحوه ارتباط با کاربران بهم آمیخته است.

فضای سفید بزرگ

صفحه های نمایش تبلت ها و موبایل ها بزرگتر شده و طراحان با استفاده از این مزیت سعی می کنند که فضای سفید را خیلی کوچک انتخاب کرده و بیشتر فضای باقی مانده هم سفید نخواهد بود.

لایه های ساده 

عناصر لایه بندی شده ،ساده و زیبا به نظر می رسند و به همین دلیل می توان اطلاعات بسیار زیادی را در آن درج کرد.

عناصر طراحی بسیار بزرگ

کاربران و طراحان عادت کرده اند که از متن، تصاویر و آیکون های بزرگ استفاده کنند ، حتی در طرح های اولیه نیز این عناصر بزرگ انتخاب می شدند.

نتیجه گیری

طراحی ساده در سیر تکاملی خود بهترین روش طراحی به شمار می رود. کاربران براحتی می توانند عناصر آنرا تشخیص دهند، و براحتی نیز استفاده می شود، زیبا و در عین حال ظریف به نظر می رسد.

مهم ترین ویژگی این روش طراحی این است که طرفداران بسیار زیادی دارد، و کلیه عناصر را می توان تغییر داد. طراحان می توانند به بهترین وجه از کلیه عناصر استفاده کنند. به همین دلیل است که امروزه اکثر وب سایت ها، با این روش طراحی شده و بسیاری از کاربران هم به این نوع وب سایت ها، علاقمند می شوند.

 

 


برچسب ها و کلمات کلیدی: طراحی ساده ، اصول عناصر طراحی ، اصول طراحی ، چاپ آقا ، آقای چاپ ، چاپ آنلاین آقا سفارش چاپ آنلاین ، چاپ آقا سفارش چاپ آنلاین ، print ، online pirinting ، ghraphic ، onlineshopping ، ghraphicdesign ، photoshap ، سفارش چاپ آنلاین ، چاپ افست ، چاپ دیجیتال ، چاپ آنلاین کارت ویزیت ، استعلام قیمت آنلاین ، خدمات تکمیلی ، سلفون مات و براق ، لمینیت مات و براق ، چاپ ست اوراق اداری ، چاپ پوستر ، چاپ علائم محیطی ، چاپ بروشور و لیفلت ، چاپ سربرگ ، چاپ ساک خرید ، چاپ تقویم و سررسید ، چاپ پاکت ، چاپ فاکتور ،
مطالب مرتبط
لوگوی همچاپ