وبلاگ
پوستر مینیمالیستی
7 مهر 1395

پوستر مینیمالیستی

هفته گذشته،طراحی پوستر چاپی و نحوه طراحی عناصر کلیدی طراحی پوستر با پیام های ساده و کوتاه تبلیغاتی را بررسی کردیم.بدین ترتیب موضوع جدیدی را مطرح می کنیم، در طراحی پوستر مینیمالیست ( ساده گرایی) ، پیام ها بسیار کوتاه و ساده هستند. پوستر مینیمالیست به لحاظ بصری تاثیرگذار بوده، زیرا پوسترهای غیرمتعارف ، جلب توجه کرده و در حافظه بیننده باقی می مانند. برخلاف انتظار، جزئیات کمتری از پیام های تبلیغاتی پوسترهای غیرمتعارف به خاطر سپرده می شوند زیرا ذهن نمی تواند جزئیات بیشتری را حفظ کند!
قدرت چاپ ـ مروری بر نمایشگاه بین المللی اپکس 2014
7 مهر 1395

قدرت چاپ ـ مروری بر نمایشگاه بین المللی اپکس 2014

هفته گذشته نمایشگاه بین المللی چاپ برگزار شد. ایپکس،هرچهار سال یک بار برگزار می شود، در روز دوشنبه 24 مارس در لندن شروع و در روز شنبه 26 مارس پایان یافت. ایپکس به عنوان بزرگترین نمایشگاه هنرهای چاپی و گرافیکی به ثبت رسیده است. این زمان بهترین زمان سال است، در این نمایشگاه در حدود 500 شرکت و فروشنده شرکت کرده و لندن میزبان این تعداد شرکت کننده است، بسیاری از شرکت ها با تجهیزاتی شرکت کرده اند طوری که با به نمایش گذاردن توانایی خودشان به جمعیت مشتاق به نمایشگاه جلوه خاصی بخشیده بودند.
رنگ سال 2014 ارغوانی روشن
6 مهر 1395

رنگ سال 2014 ارغوانی روشن

موسسه رنگ پنتون از مرجع های بزرگ صنعت رنگ، طراحی و مد و چاپ می باشد، که در سال 2014 رنگ ارغوانی روشن را رنگ سال نام گذاری کرد.
انتخاب وضوح تصویر مناسب چاپ
2 مهر 1395

انتخاب وضوح تصویر مناسب چاپ

در این مقاله، با هم مطالبی درباره‌ی نحوه‌ی چاپ با کیفیت‌تر خواهیم خواند. این مطالب، مواردی که در زمان چاپ تصاویر، خطوط یا پوستر حائز اهمیت است را بیان می‌کند. همچنین با برخی از واژه‌های فنی مرتبط با تفکیک پذیری چاپ آشنا خواهیم شد.
مدل رنگ CMYK  و فضای رنگی CMYK
2 مهر 1395

مدل رنگ CMYK  و فضای رنگی CMYK

بیشتر ماها، بی شک با واژه کوتاه‌شده CMYK آشنا هستیم، اما دلیل این که مدل رنگی CMYK برای صنعت چاپ بسیار حائز اهمیت است را ممکن است ندانیم. در این مقاله در باره‌ی مدل رنگ CMYK اطلاعات بیشتری به دست آورده و با واژه‌های کلیدی و مهم این مدل رنگی آشنا خواهیم شد.
  1. 55
  2. 56
  3. 57
  4. 58
  5. 59
لوگوی همچاپ