• ارسال رایگان در شرایط خاص

  ارسال به نشانی تهران در شرایط خاص بصورت رایگان

 • بررسی رایگان فایل های گرافیکی

  بهترین چاپ ممکن را دریافت کنید!

  برای هر سفارش، فایل های ارسالی شما را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم که آیا برای چاپ مناسب هستند!

  در صورت نیاز به هرگونه تغییر، بی وقفه به شما اطلاع خواهیم داد.

 • حفظ اطلاعات مشتری های واسطه

  ما از سال 1385 تا هم اکنون با برند اوج نیلی همراه شما بوده ایم!

  پس ارزیابی ما با شما، علاوه بر این، می‌توانید حسن شهرت و اعتبار ما را از همکاران و دیگر مراجع جویا باشید.

 • پرداخت علی الحساب

  شروع پروژه های چاپی تیراژ دار با پرداخت علی الحساب

  • ارسال رایگان
  • بدون تاخیر
  • بدون انتظار

  ما تولید را به محض آپلود فایل های چاپی شروع می کنیم. شما تا زمانی که سفارش خود را دریافت نکنید، تسویه نخواهید کرد.

 • مشاوره رایگان با یک متخصص چاپ

  مشاوره ای دوستانه و شایسته ، برای کمک به شما اینجا هستیم!

  • اطلاعات در مورد محصولات ما
  • پشتیبانی در چاپ و تولید پروژه های شما
  • کمک به مدیریت شفارشات چاپی شما

  تیم ما از متخصصان چاپ آماده است تا از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبح تا 8 بعدازظهر با شماره 42204000 با شما گفتگو کند.

سؤالات متداول

سوالات متداول

همیشه به اطراف فایل گرافیکی خود، 2 میلی‌متر حاشیه اطمینان اضافه کنید. مطمئن شوید که تصاویر پس‌زمینه و تصاویر نزدیک به لبه طرح شما نیز باید در این قسمت ادامه یابند تا بتوانیم آنها را به خوبی برش دهیم. این کار از تشکیل لبه‌های نازک و سفید پس از برش جلوگیری می‌کند. می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر، به صفحه راهنمای فایل‌های گرافیکی همچاپ مراجعه و قالب چاپی محصول موردنظر را دانلود کنید.

چرا قالب های چاپی ما را رایگان، دانلود و استفاده نمی کنید؟ اگر نرم‌افزار حرفه‌ای یا دانش طراحی گرافیک در اختیار ندارید، می‌توانید از طراحان برجسته آتلیه اوج نیلی و همچاپ بهره مند شوید: تنها کاری که باید انجام دهید این است که با مشاوران ما در بخش طراحی تماس گرفته و دغدغه خود را مطرح کنید.

آتلیه طراحی گرافیک همچاپ آماده است تا کلیه درخواست‌های شما را در کوتاهترین زمان ممکن مرتفع نموده و بهترین خروجی طراحی و چاپ را برای کارت ویزیت شما به ارمغان آورد. طراحی صحیح و ارزان کارت‌ ویزیت‌ها به کمک همچاپ، می‌تواند شما را در تاثیرگذاری مثبت در اولین ملاقات با مخاطبان یاری دهد و اطمینان یابید مشتریانتان به یاد خواهند داشت چگونه به شما دسترسی پیدا کنند.

وقتی برای اولین بار با مشتریان بالقوه یا شرکای تجاری آینده خود ملاقات می‌کنید، نحوه شروع صحبت و تاثیرگذاری مثبت بسیار مهم است. باوجود اینکه امروزه در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم، وقتی قرار باشد شرکت خود را معرفی کنید، هیچ چیز به پای یک رسم باقیمانده از قرن هفدهم نمی‌رسد: بله، کارت ویزیت همچنان یک آیتم کلیدی تبلیغاتی است.  

اولین کارت ویزیت‌ها که به «کارت‌های یادآور» معروف بودند در قرن هفدهم در طبقات بالاتر جامعه فرانسه برای اعلام ملاقات‌ها و معرفی صاحبان کارت به خانواده سلطنتی به کار می‌رفت. در آن زمان کارت‌ها بزرگت از کارت‌های امروزی بودند و صاحب کارت می‌توانست پیام کوتاهی هم روی آن برای گیرنده کارت بنویسد. با گذر زمان (حدود قرن نوزدهم) طبقات متوسط نیز این کارت‌ها را برای معرفی جایگاه و سابقه کار و اصل و نسب خود مورد استفاده قرار دادند. این کارت‌های کوچک چاپی استادانه با بکارگیری طرح‌های تزئینی و نشان خاندان صاحب کارت تزئین می‌شدند. از آنجاکه بازرگانان و کارآفرینان هم نیاز فزاینده‌ای برای مبادله اطلاعات تماس خود حس می‌کردند، کارت‌های یادآور قدیم جای خود را به کارت ویزیت‌های امروزی داد: کارت‌هایی که اطلاعاتی راجع به صاحب کارت ارائه می‌داد و ضمنا فضایی هم برای تبلیغات بود.

همچنان در دنیای تجارت، معاملات منسجم مبتنی بر روابط شخصی خوب است. ورود به عرصه تجارت و یافتن مشتریان جدید در کنار تمام مواد تبلیغاتی معمول، نیازمند مهارت‌های ارتباطی و فروش است. کارت ویزیت به گونه‌ای طراحی و چاپ می‌شود که از کارت‌های ویزیت رقبا متمایز باشد و در ذهن مخاطب نقش بندد. با توجه به اهمیت کارت ویزیت، توصیه می‌کنیم به همان اندازه که برای طراحی تراکت‌های تبلیغاتی خود وقت می‌گذارید، برای طراحی کارت ویزیت نیز انرژی اختصاص دهید. در واقع، کارت ویزیت باید همزمان چند کارکرد داشته باشد:

 • منعکس کننده رفتار حرفه‌ای شرکت شما باشد.
 • با استفاده از طرح و لوگوی شرکت، به راحتی به عنوان آیتم تبلیغاتی شرکت قابل تشخیص باشد.
 • طراحی خلاقانه موجب شود تا از سایر کارت‌های ویزیت متمایز باشد.

 

همچاپ ارائه دهنده خدمات آنلاین چاپی است که با هدف کاستن از هزینه های جانبی چاپ براي مخاطبین و مشتریان، سازماندهی واجرا می شود. در همچاپ کلیه ارتباطات سفارش دهنده و مجري به صورت غیرحضوري و مجازي انجام می گردد. در این روش علاوه بر عدم اتلاف زمان، از صرف هزینه هاي مالی و غیرمالی که ناشی از رفت و آمد چندین باره سفارش دهنده به محل کارگاه هاي خدمات چاپ و پس از چاپ صورت می گیرد جلوگیري می شود. شما می توانید سفارش چاپ خود اعم از چاپ دیجیتال و چاپ افست را بصورت 24 ساعته و بدون هیچگونه تعطیلی برای ما ارسال نمایید تا مقدمات پروژه چاپی شما فراهم شود.

هنگامی که سفارش چاپی خود را ثبت کردید و از ارسال فایل آن مطمئن شدید، نحوه پرداخت را انتخاب می کنید. پس از انتخاب نحوه پرداخت بلافاصله به درگاه پرداخت آنلاین یکی از بانک‌های عاملی که طرف قرارداد همچاپ هستند و همچنین عضو شبکه شتاب (شاپرک) متصل می‌شوید و با وارد نمودن مشخصات کارت بانکی خود، پرداخت آنلاین را انجام می‌دهید.

شما می توانید به شیوه های زیر هزینه سفارش خود را پرداخت نمایید:

 • واریز وجه
 • کارت به کارت
 • پرداخت آنلاین

پس از ثبت سفارش، شما می‌بایست برای انجام مقدمات کار پیش پرداخت داشته باشید.

به منظور پرداخت، هنگام ثبت‌نام شرکت خود لطفا شماره ثبت‌نام مالیات بر ارزش افزوده خود را ارائه دهید.

شماره حساب بانک دی، شعبه بهارستان: 0001-1697-1052-0
شماره کارت بانک دی، شعبه بهارستان: 2736-1002-3870-5029

شماره شبا بانک دی، شعبه بهارستان: 0001-1697-1052-0000-6000-8406 IR

شعبه دی | کد 0132

بنام: شرکت اوج نیلی فراز

پس از انجام تراکنش مالی (واریزی به حساب اوج نیلی فراز) می توانید از طریق:

 • تماس تلفنی با شماره 42204000-021 و اعلام شماره قبض و یا کد رهگیری از مبلغ واریزی به حساب همچاپ اطمینان حاصل نمایید.
 • ارسال تصویر رسید بانکی خود از طریق شماره دورنمای 42204000-021 اطلاع رسانی نمایید.
 • ارسال ایمیل به service@hamchap.com اطلاع رسانی نمایید.
 • برقراری تماس با شماره تلفن 42204000-021 تماس گرفته و شماره قبض و یا کد رهگیری را اطلاع رسانی نمایید.

  * سفارش شما تا رسیدن تاييدیه پرداخت قابل ارسال نیست.

 لطفا آگاه باشید که ما تا زمان دریافت پرداخت و فایل گرافیکی آماده به چاپ، شروع به تولید سفارش‌تان نخواهیم کرد. از آنجا که ما ارتباطی با سامانه‌های پستی و زمان پردازش بانک‌ها نداریم، این فرایند ممکن است تا دو روز کاری زمان ببرد (به غیر از پنج شنبه و جمعه و ایام تعطیل). پیشنهاد می‌کنیم که برای سفارشات فوری، یکی از فرایندهای پرداخت اینترنتی را استفاده کنید (تولید سریع‌). در صورت فوریت سفارش، لطفا رسید پرداخت را به آدرس الکترونیک payment@hamchap.com ارسال کنید. لازم به ذکر است که بعد از بررسی و تایید خدمات ما امکان تولید و ارسال سفارش‌تان میسر می‌شود.

اگر یکی از گزینه‌های پرداخت اینترنتی‌‌مان را انتخاب کرده‌اید، به محض ارسال سفارش، می‌توان برای پرداخت اقدام کرد. به محض دریافت تاییدیه پرداخت از بانک ارائه‌دهنده‌ی خدمات پرداخت اینترنتی‌مان، ما شروع به پردازش سفارش‌تان می‌کنیم (مشروط به اینکه فایل گرافیکی قابل‌چاپی را دریافت کنیم یا اینکه اگر شما سفارش نمونه‌ی آرشیو قبلی را داده‌اید، قبلا تایید چاپ‌تان را دریافت کرده باشیم).

اگر می‌خواهید هزینه‌ی سفارش را از قبل بپردازید، لطفا آگاه باشید که پردازش سفارش‌تان تنها بعد از دریافت پرداخت به حساب بانکی‌مان شروع خواهد شد (مشروط بر اینکه فایل گرافیکی قابل‌چاپی را دریافت کنیم یا اینکه اگر شما سفارش نمونه‌ی آرشیو قبلی را داده‌اید، تایید چاپ‌تان را دریافت کرده باشیم). هرچند که شما همچنین می‌توانید در هر زمانی از طریق پرداخت اینترنتی که دقیقا زیر بخش خلاصه سفارش در صفحه‌ی محوطه کاربری وبسایت‌مان قرار دارد، هزینه‌ی سفارش خود را بپردازید.

ارسال تصویر گرافیکی بسیار ساده است:

 

 • از طریق Upload Centre: بلافاصله بعد از انجام سفارش یا در زمانی دیگر و از طریق صفحه محوطه کاریری یا همان Customer Area.

 

یک راه دیگر این است که بعد از انجام سفارش، فایل گرافیکی را از طریق ایمیل به آدرس service@hamchap.com ارسال کنید. لطفا دقت کنید که این آدرس ایمیل تنها به منظور انتقال داده‌ها استفاده می‌شود و در صورتی که هر اطلاعات دیگر مرتبط با سفارش‌‌تان به این آدرس ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات یا جزئیات بیشتر، لطفا از طریق شماره تلفن 42204000-021 تماس حاصل فرمایید.

بله، شما می‌توانید از طریق بخش لیست سفارشات در صفحه‌ی فضای مشتریان با استفاده از بانکداری مستقیم اینترنتی (پرداخت آنلاین) هریک از بانک های عضو شبکه شتاب پرداخت‌های خود را انجام دهید.

در وبسایت hamchap.com شما می‌توانید گزینه نمونه‌ی چاپی Pdf را انتخاب کنید.

نمونه چاپی PDF به منظور بررسی فایل چاپی تکمیلی بر روی نمایشگر (مونیتور) کاربرد دارد. این نمونه چاپی در حالت CMYK با رزولوشن 72 نقطه در هر اینچ و همراه با کراپ مارک‌ها (Crop Marks) تهیه می‌شوند. نمونه‌ی چاپی PDF را می‌توان به غیر از بروشورها، برای همه‌ی گروه‌های محصولات تهیه کرد. نمونه‌ی چاپی PDF بلافاصله بعد از اینکه داده‌های چاپی‌تان مورد پردازش قرار گرفت، به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 

 

نمونه‌ی ستونی (اوزالید) یا Proof Copy به منظور تصحیح و غلط‌گیری محصول چاپی‌ استفاده دارد. این نمونه از نوع نمونه‌ی رنگی نیست.

بعد از اینکه ما داده‌های چاپی‌تان را دریافت کردیم، نمونه‌ی چاپی رنگی یا نمونه‌ی ستونی (اوزالید) به آدرس صورتحساب‌تان ارسال خواهد شد. پردازش بیشتر سفارش‌ به تاییدتان در صفحه‌ی فضای مشتریان بستگی دارد. لطفا توجه داشته باشید که این بخش امر حیاتی است و باید بموقع و بجا صورت گیرد.

نکته: نمونه‌ی چاپی رنگی یا نمونه‌ی ستونی (اوزالید) روی کاغذ سفارشی چاپ نمی‌شود و بدون پردازش‌های بیشتر (برش، دوخت، تا و غیره) تهیه شده است. حداکثر اندازه نمونه‌ی چاپی، A3 خواهد بود. اقلام بزرگ‌تر (پوسترها) هم در اندازه‌ی A3 چاپ خواهد شد.

محصولاتی مانند تراکت تبلیغاتی، لیفلت‌های تاخورده و بروشورها را می‌توان تحت شرایط خاصی با 9 درصد معاف از مالیات بر ارزش افزوده سفارش داد. شما می‌توانید در بخش فضای مشتریان از برآورد مالیات بر ارزش افزوده‌ی سفارش خود اطلاع کسب کنید. لطفا باتلفن 42204000-021 تماس حاصل نمایید.

رضایت‌تان برای ما اهمیت دارد! ما تضمین می‌کنیم که بهترین کیفیت را با قیمت‌های پایین ارائه می‌دهیم. هرچند که بعید است، ولی در صورتی که عیب و نقصی در محصولات ارسالی وجود داشته باشد، تلاش خواهیم کرد تا شکایت‌تان را با نهایت سرعت و سهولت رفع و رجوع کنیم. لطفا با شماره تلفن 42204000-021 تماس بگیرید یا از طریق آدرس service@hamchap.com ایمیلی با ذکر شماره سفارش بزنید و در کادر موضوع آن واژه Complaint (شکایت) را تایپ کنید. همچنین می‌توانید شکایت خود را از طریق نامه به آدرس روبرو پست کنید: تهران،ميدان بهارستان، خيابان شيرازی(اكباتان شرقي)، نبش كوچه كانون، درب اتوماتيك، پلاك ۶ | مجتمع چاپ و بسته بندی همچاپ

ما شکایت شما را بررسی کرده و با شما تماس خواهیم گرفت. لطفا دقت کنید که عیب و نقص‌های آشکار باید تا مدت دو هفته بعد از زمان دریافت محصولات گزارش شده باشند.

پرسش‌هایی در خصوص تحویل

زمان تکمیل سفارش‌تان به زمان تولید و تحویل آن برمی‌گردد. هزینه‌های ارسال در برآورد قیمت نهایی سفارش‌تان در وبسایت‌مان نیز محاسبه شده است.

مدت زمان‌های تولید به شرح زیر است:

 

تولید استاندارد: 3 الی 15 روز کاری* – سفارش، فایل گرافیکی آماده به چاپ و پرداخت هزینه سفارش باید تا 5 بعدازظهر هر روز کاری به دست ما رسیده باشد.

تولید فوری:  2 الی 3 روز کاری* - سفارش، فایل گرافیکی آماده به چاپ و پرداخت هزینه سفارش باید تا 5 بعدازظهر هر روز کاری به دست ما رسیده باشد.

تحویل 48 ساعته: یک شبه - سفارش، تصویر گرافیکی آماده به چاپ و پرداخت هزینه سفارش باید تا 5 بعدازظهر هر روز کاری به دست ما رسیده باشد.

مدت زمان‌های تحویل‌ به شرح زیر است:

تحویل استاندارد: 3 روز کاری

تحویل فوری: 1 الی 2 روز کاری

 

روزهای کاری اخیرالذکر شامل جمعه و ایام تعطیل نمی‌شوند، چراکه روزهای کاری هفته از شنبه تا پنج شنبه هستند.

 

 توجه: لطفا آگاه باشید که احتمال دارد تیراژ بالای چاپ موجب تاخیر در تحویل شود، چراکه چنین سفارش‌هایی به خاطر وزن بالای محموله‌ها‌ی ارسالی باید از طریق نمایندگی‌های حمل‌و‌نقل فرستاده شوند.

 

*به ترتیب، مدت زمان تولید مجاز را می‌توانید در صفحه‌ی محاسبات هر محصول مشاهده کنید.

شرکت همچاپ می‌تواند بسته‌هایی که به ارزش حداقل 3 میلیون تومان، وزن حداکثر تا 5 کیلوگرم و درحداکثر ابعاد 50×50×50 سانتیمتر باشد را در تهران به صورت رایگان ارسال کند. امکان ارسال سفارشات به خارج از کشور وجود ندارد و در صورت لزوم می‌بایست در این خصوص مذاکره جداگانه ای صورت پذیرد.

بله. طبعا در صورت درخواست، ما محصولات چاپی را بدون هیچ اطلاعاتی که با همچاپ مرتبط باشد، با آدرس‌ شما به عنوان فرستنده مستقیم به مشتری‌تان ارسال خواهیم کرد. این خدمت کاملا رایگان بوده و تنها کافیست که هنگام محاسبه‌ی محصول چاپی موردنظرتان، گزینه ی ارسال با نشانی ریسلر در زیر بخش نشانی فرستنده را انتخاب کنید.

بله. شما می‌توانید تا 10 آدرس مختلف را برای تحویل سفارش وارد کنید. تنها کافیست که گزینه‌ی ارسال به تعداد دریافت کنندگان را هنگام محاسبه انتخاب کنید. شما می‌توانید انتخاب کنید که چه تعداد نسخه به هر کدام از آدرس‌ها ارسال شود. هزینه‌های اضافی بر حسب آدرس‌هایتان نیز در قیمت نهایی سفارش‌تان محاسبه می‌شود.

پرسش‌هایی در خصوص سفارش‌تان

اگر به سیستم وبسایت وارد شوید یا به اصطلاح Log in کنید، شما می‌توانید به صفحه‌ی خود در فضای مشتریان رفته و در قسمت لیست سفارشات از وضعیت سفارش خود و همه‌ی اطلاعات مرتبط با آن مطلع شوید. از آنجا همچنین امکان تکمیل پرداخت‌ها از طریق بخش  پرداخت آنلاین و همچنین انتقال فایل گرافیکی از طریق بخش Upload-centre فراهم شده است.

بله، این امر از طریق صفحه‌ی فضای مشتریان و زیر بخش لیست سفارشات امکان‌پذیر است. خدمات چاپی موردنظر خود را انتخاب کنید و روی گزینه وضعیت و جزئیات سفارش کلیک کنید. پیگیری سفارش‌تان تنها زمانی ممکن است که سفارش قبلا ارسال شده باشد یا اینکه سفارش به دلیل حجم و تیراژ بالای چاپ از طریق نماینده حمل و نقل ارسال نشده باشد.

بله، شما می‌توانید نام خاصی را برای سفارش چاپی خود انتخاب کنید تا بعدا جستجو و پیگیری سفارش آسان‌تر باشد. این نام سفارش بعدا هنگام پذیرش سفارش چاپی و تاییدیه سفارش و همچنین روی فاکتور و برچسب محموله ارسالی نیز دوباره ذکر خواهد شد. به‌علاوه اینکه شما می‌توانید نام سفارش را در بخش لیست سفارشات در فضای مشتریان وبسایت‌مان مستقیما جستجو کرده و آن را بیابید.

اگر مجبور به لغو سفارش خود هستید، شما می‌توانید این کار را مستقیما در بخش لیست سفارشات صفحه‌ی فضای مشتریان وبسایت انجام دهید. لغو سفارش‌تان اساسا تا قبل از ارسال امکان‌پذیر است. هزینه‌ی زمان و متریال‌هایی که تا زمان لغو سفارش مورد استفاده قرار گرفته‌اند نیز از شما دریافت می‌شود، بنابراین بهتر است بعد از تصمیم گیری هرچه زودتر سفارش را لغو کنید، هزینه‌ی آن کمتر خواهد بود. در صورتی که ما قبلا تصویر گرافیکی شما را پردازش کرده و نمونه‌ی چاپی درخواستی‌تان را هم تهیه کرده باشیم، هزینه‌ی اندکی نیز در قبال لغو سفارش دریافت خواهد شد.

توجه: قویا پیشنهاد می‌شود که لغو سفارش را از طریق صفحه‌ی محوطه کاربری (Customer Area) انجام دهید. لغو سفارش از طریق ایمیل، تلفن یا فکس پذیرفته نیست، در غیر اینصورت لطفا دقت کنید که حق قانونی‌تان‌ در لغو سفارش کمکی به شما نخواهد کرد.

پرسش‌هایی در خصوص تصویر گرافیکی

لطفا تنها از فایل‌های بسته استفاده کنید. فرمت‌های مورد پذیرش عبارتنداز:

PDF، JPG، TIFF، EPS و PS (Post Script)

 • توجه: اگر فایل PDF خود را مستقیما از برنامه‌ی گرافیکی خروجی می گیرید، اطمینان کسب کنید که از استاندارد PDF/X (PDF/X3 & PDF/X1a) استفاده می‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم که هنگام ذخیره کردن فایل‌های تصویر گرافیکی‌تان، از تنظیمات اضافی Compatibility 1.3 بهره ببرید. به این ترتیب، از مشکلات ناشی از تعدد لایه‌ها (Layers) یا شفافیت (Transparency) که می‌تواند هنگام انجام کار بیشتر روی فایل‌های‌تان در رویه‌ی کاری‌مان بروز پیدا کند، جلوگیری می‌شود.

وقتی فایل‌های با فرمت TIFF را ذخیره می‌کنید، لطفا لایه‌ها را به تعداد فقط یک لایه (Layer) کاهش دهید.

لطفا از داده‌های DCS EPS از پیش‌ تفکیک‌شده استفاده نکنید، چراکه این امر به تغییر در رنگ یا تصویر چاپی منجر می‌شود.

بله، ما تنها فایل‌های آماده به چاپ را پذیرش و پردازش می‌کنیم. شما می‌توانید اطلاعاتی راجع به چگونگی ایجاد فایل چاپی را در راهنمای تصویر گرافیکی ما بخوانید.

به خاطر داشته باشید که به منظور اجتناب از ایجاد فضای سفید روی محصول چاپی‌، اطلاعات چاپی‌‌تان همیشه از هر طرف لبه‌ی حاشیه‌ی تصویر 2 میلی‌متری دارد. این کار به این معنی است که تصاویر و گرافیک‌های پس‌زمینه باید همیشه 2 میلی‌متر بیشتر از فرمت واقعی ایجاد شود. داده‌های چاپی در فرمت باز نتیجتا 4 میلی‌متر پهن‌تر و بلندتر از فرمت واقعی هستند؛ به عنوان مثال برای یک کاغذ A4 اندازه‌ به انضمام لبه‌ی حاشیه تصویر معادل 214در 301 میلیمتر خواهد بود.

برای مطالعه چک‌لیست تهیه فایل چاپی، لطفا به صفحه دستورالعمل های چاپی همچاپ مراجعه کنید.

ما همه‌ی اطلاعات لازم را برای ایجاد فایل‌های چاپی‌تان در راهنمای تصویر گرافیکی ارائه کرده‌ایم.

بله؛ بررسی استاندارد تصویر گرافیکی‌ ما همیشه و به‌طور رایگان روی سفارشات اعمال می‌شود. بررسی استاندارد تصویر گرافیکی‌مان برای اطمینان از قابل چاپ بودن تصویر گرافیکی ارسالی شما انجام می‌شود. اگر مطمئن نیستید که تصویر گرافیکی‌تان برای دستیابی به کیفیت چاپ بهینه مناسب است، لطفا بررسی ممتاز تصویر گرافیکی را انتخاب کنید. در این بررسی تصویر گرافیکی، تصویر گرافیکی‌تان را برای رایج‌ترین منابع خطاها کنترل می‌کنیم. خصوصیات دقیق هر دو شیوه‌ی بررسی را می‌توان بوسیله‌ی دو پرسش زیر واضح و روشن کرد.

بررسی استاندارد تصویر گرافیکی ما همیشه بر سفارشات مشتریان اعمال می‌شود و موارد زیر را مورد بررسی قرار می‌دهد:

اینکه تصویر گرافیکی‌ ارسالی‌تان به صورت فایل بسته و با فرمت صحیح باشد PDF ،JPG، TIFF

 • اینکه تعداد صفحات صحیح باشد.
 • اینکه تصویر گرافیکی‌تان در اندازه صحیح ارسال شده باشد.
 • اگر اندازه‌ی ارسالی صحیح نباشد، ما به صورت خودکار تصویر گرافیکی‌تان را به اندازه‌ی مطلوب (بدون لبه‌ی حاشیه تصویر) درمی‌آوریم. (در صورت امکان/ متناسب) لطفا در تنظیمات اندازه، به‌ویژه در افزایش مقیاس تصویر گرافیکی (به‌عنوان مثال در تبدیل اندازه از A6 به A4) دقت کنید، چراکه این امر موجب افت رزولوشن می‌شود و همچنین هیچ لبه‌ی حاشیه‌ تصویری را نمی‌توان به آن اضافه کرد.
 • در صورتی که لیفلت تاخورده با بیش از 4 وجه سفارش داده‌اید، باید به این نکته توجه داشته باشید که تصویر گرافیکی‌تان از پیش‌بسته باشد.
 • در صورتی که سفارش بروشور داده‌اید، توجه داشته باشید که جلدش واضح و مشخص باشد.
 • اینکه خطوط پرفراژ مشخص باشند و یا اساسا امکان پرفراژ در آن سفارش وجود داشته باشد.

در صورتی که چاپ‌ تک‌رنگی (سیاه) سفارش داده شده، توجه داشته باشید تصویر گرافیکی‌تان با مقیاس خاکستری (درجه‌بندی رنگ‌های سیاه و سفید) ارسال شده باشند.

 • در صورتی که رنگ‌های نقطه‌ای اسپات و یا پنتون (رنگ سفارشی و یا پنجم) سفارش داده شده، به این نکته توجه داشته باشید که رنگ‌های نقطه‌ای PANTONE یا HKS به‌خوبی روی سطح خود جایگذاری و به درستی نامگذاری شده باشند.
 • اگر فایل سفارش‌تان در حالت رنگ RGB یا با رنگ‌های نقطه‌ای ایجاد شده‌اند، تصویر گرافیکی‌تان به صورت خودکار به CMYK تبدیل می‌شود.
 • لطفا دقت کنید که تبدیل فایل تصویر گرافیکی می‌تواند موجب اختلاف رنگی شود.
 • اینکه همه‌ی فونت‌ها جاسازی و ادغام شده باشند.

اگر تصویر گرافیکی‌تان هر کدام از مشکلات اخیرالذکر را داشته باشند، خدمات مشتریان ما فورا از طریق ایمیل با شما تماس حاصل خواهد کرد. لطفا دقت کنید که تبدیل اندازه و حالت رنگ به صورت خودکار پردازش خواهد شد و اطلاعاتی در این موارد به شما داده نمی‌شود. به‌علاوه، ما صحت توالی صفحات‌ تصویر گرافیکی‌تان را مورد بررسی قرار نخواهیم داد.

اگر مطمئن نیستید که تصویر گرافیکی‌تان همه‌ی استلزامات موردنیاز ما را دارا نیست یا در مورد کیفیت عالی محصول خود شک و تردیدی دارید، پس بهترست که از خدمت بررسی ممتاز تصویر گرافیکی ما استفاده کنید. با پرداخت هزینه‌ی اندکی ، کارکنان حرفه‌ای پیش از چاپ به بررسی فایل‌های تصویر گرافیکی شما می‌پردازند و علاوه بر بررسی استاندارد، با استفاده از ماخذ معتبری چون فهرست موارد مورد بررسی زیر تصویر گرافیکی‌تان را مورد بازرسی دقیق قرار می‌دهند:

 • اینکه فایل‌های تصویر گرافیکی چندلایه یا شفافیت نداشته باشند (توصیه: می‌توان با بهره‌گیری از فایل فرمت PDF 1.3 سازگار با نرم‌افزار Acrobat 4.0 از فایل‌های لایه‌دار و شفاف اجتناب کرد).
 • اینکه تصویر گرافیکی‌تان در اندازه صحیح تهیه شده باشد.
 • اگر اندازه در فایل‌تان با آنچه که در سفارش درخواست کرده‌اید، تفاوت داشته باشد، واحد خدمات مشتریان ما فورا با شما تماس حاصل می‌کند، هرچند که ما خود قادر به تصحیح اندازه‌ی آن هستیم.
 • اینکه 2 میلی‌متر لبه‌ی حاشیه تصویر داشته باشد.
 • در صورتی که لیفلت تاخورده (تا دروازه‌ای ، تا نامه‌ای ، تا z‌ شکل، افقی یا عمودی) سفارش داده شده، اینکه نوع صحیح تا انتخاب شده باشد و اینکه طرح آن با موقعیت خط تا جفت و جور باشد.
 • اینکه میان عناصر حروف/گرافیکی و حاشیه فضای کافی (حداقل 3 میلی‌متر) وجود داشته باشد.
 • اینکه تصویر گرافیکی‌تان در حالت رنگی CMYK باشد.
 • در صورتی که فایل‌های تصویر گرافیکی‌تان با قالب CMYK ایجاد نشده باشد، واحد خدمات مشتریان ما با شما تماس حاصل می‌کند. در صورت درخواست، ما می‌توانیم تصویر گرافیکی را به قالب CMYK تبدیل کنیم، هرچند که در این صورت، امکان مغایرت رنگ نیز وجود دارد.
 • اینکه رزولوشن تصویر کافی باشد. (حداقل dpi 300، برای پوسترها حداقل dpi 300، هنر خطی و تایپوگرافی dpi 1،200)

اگر تصویر گرافیکی‌تان هر کدام از مشکلات اخیرالذکر را داشته باشند، خدمات مشتریان ما فورا از طریق ایمیل با شما تماس حاصل خواهد کرد. لطفا دقت کنید که هیچ تبدیل و تنظیمی به صورت خودکار انجام نخواهد گرفت. به‌علاوه، توجه داشته باشید که ما صحت توالی صفحات‌ تصویر گرافیکی‌تان را مورد بررسی قرار نخواهیم داد.

 • لطفا همیشه از تصویر و راهنمای گرافیکی ما برای بستن طرح های اختصاصی خود استفاده کنید. از اینجا شما می‌توانید الگو‌های (Templates) چاپ خام را هم برای طراحی اختصاصی خود و هم برای طرح‌های بسته شده مورد استفاده قرار دهید.

هنگام کار با الگوها لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • به منظور اطمینان از اینکه بسته طرح و فایل شخصی‌تان به بهترین وجه چاپ و منگنه شود، شما همیشه باید از فایل گرافیکی‌ خود استفاده کنید.
 • در نرم‌افزار طراحی خود فایل EPS یا PDF (خط حدیده) باز کنید.
 • خط حدیده (Dieline) قبلا در رنگ خاصی ایجاد شده و روی متن چاپی آماده چاپ است. لطفا این تنظیمات را نگه دارید و آن را دستکاری نکنید.
 • این سند (Document) با فرمتی باز از محصول‌تان به همراه 3 میلی‌متر لبه‌ی حاشیه تصویر از هر طرف ایجاد می‌شود.
 • هنگام ایجاد داده‌های چاپی‌تان، قسمت‌های سایه‌دار الگو باید بدون رنگ باقی بمانند (برچسب‌ها).
 • فایل چاپی‌تان را با فرمت PDF ذخیره کنید.
 • اگر می‌خواهید که فایل چاپی‌تان را با فرمت پیکسلی (TIFF, JPEG) ذخیره کنید، خط حدیده (Dieline) را باید از فایل چاپی‌تان بردارید، چراکه در غیر این صورت، آن هم چاپ می‌شود. ما اینجا Vectors را به عنوان راه چاره‌ پیشنهاد می‌کنیم.

پرسش‌هایی در خصوص محصولات

همچاپ دامنه‌ی وسیعی از کاغذهای مختلف را با کیفیت عالی برای شما فراهم کرده است. در ادامه، شما می‌توانید مروری بر کاغذهای ما و مهم‌ترین خصوصیات آنها داشته باشید. شما می‌توانید از طریق صفحه نمونه کاغذ و محصولات همچاپ نمونه کاغذ و محصولات چاپی و بسته‌ بندی را به صورت رایگان سفارش بدهید.

 

پرچم ساحلی بادبانی

متریال بنر 110 گرم در هر متر مربع (سبک، بافت پشت‌نما برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، دارای گواهینامه B1) - قابل شستشو در ماشین لباسشوئی با دمای 30 درجه سانتیگراد (توصیه می‌شود در صورت استفاده فضای خارجی، مرتبا شسته شود) - پایه‌ی ستون ضربدری فلزی، صفحه‌ی ستون ضربدری یا اتصال از کف نیز در صورت درخواست ارائه می‌شود.

سایه بان و حاشیه‌ کناری سایه بان

پلی‌استر 600D (محکم، متریال روکشی دافع آب و رطوبت برای استفاده در فضای خارجی) داربست تاشو متشکل از پروفیل‌های آلومینیومی 2 میلی‌متری فوق‌محکم با قطر 40 میلی‌متر همراه با پایه‌ها و اتصالات آلومینیومی سیستم سازه پرتابل زیگزاگ را می‌توان بر اساس چهار نصب ارتفاع مختلف تنظیم کرد.

ستون‌های نوری

پلی‌استر 300D (محکم، روکش‌دار، دافع آب و رطوبت و با متریال دولایه برای استفاده‌ در فضای خارجی) - پایه‌ای با صفحه‌ی زیر ستون چوبی محکم، نورافکن (450 وات) و پنکه خنک‌کننده‌ی یکپارچه (50 وات)

علائم نورانی یا (Illuminated signs)

علائم فرانما یا پشت‌پیدا اکریلیک 8 میلی‌متری (ترموپلاستیک یا همان پلاستیگ گرما‌نرم با سطح فرانما و شفاف) - پروفیل پخش نور (تقریبا 30 LED در هر 50 سانتی‌متر) در جلو

میز کانتر نمایشگاهی

پارچه‌ی دکور با وزن 200 گرم در هر متر مربع (بافت مات با میزان کشسانی %6، مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، دارای گواهینامه‌ی B1)

پاپ‌آپ پی‌وی‌سی µ430  (مات، متریال ویترین مقاوم، محافظ لمینت ویژه، دارای گواهینامه‌ی B1)

هر دو سیستم اخیر‌الذکر دارای سازه پرتابل زیگزاگ سبک اما مقاوم هستند.

چوب روی میز گوشه‌دار و شبیه به چوب راش (پارچه دکوری)، چوب روی میز بیضی‌شکل مشکی‌رنگ (پی‌وی‌سی پاپ‌آپ)

بوسیله‌ی نوار ولکرو (پارچه‌ی دکوری) یا آهن‌ربا (پاپ‌آپ پی‌وی‌سی)

پاپ آپ (دیوارهای نمایشگاهی)

پارچه‌ی دکوری با وزن 200 گرم در هر متر مربع (بافت مات با میزان کشسانی %6، مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، دارای گواهینامه‌ی B1)

پاپ‌آپ پی‌وی‌سی µ430  (مات، متریال ویترین مقاوم، محافظ لمینت ویژه، دارای گواهینامه‌ی B1)

هر دو سیستم اخیر‌الذکر دارای سازه پرتابل زیگزاگ سبک اما مقاوم هستند.

بوسیله‌ی نوار ولکرو (پارچه‌ی دکوری) یا آهن‌ربا (پاپ‌آپ پی‌وی‌سی)

برزنت

برزنت مش 330 گرم در هر متر مربع (مش برای چاپ‌های تعداد بالا، دارای گواهینامه‌ی B1)

برزنت پی‌وی‌سی 500 گرم در هر متر مربع (مقاوم در برابر شرایط بد جوی و مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش، قابل پاک کردن با دستمال، مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، دارای گواهینامه‌ی B1)

رول آپ

پارچه‌ی پلی‌استر 330 گرم در هر متر مربع (برای طراحی، راحتی، استفاده‌ی فضای بیرونی، روکش سایز XXL – حداکثر ماتی و درخشش نور، مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، سطح پارچه‌مانند، مقاوم در برابر پیچ و تاب خوردگی، دارای گواهینامه‌ی B1)

روکش پلی‌استر 175 میکرونی (برای طراحی، راحتی و روکش کلاسیک – متریال مات با درخشش نور بالا، مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی)

علائم

علائم فرانمای اکریلیک 5 میلی‌متری (ترموپلاستیک یا همان پلاستیک گرمانرم با سطح فرانما و شفاف)

تخته سخت اسفنجی (پی‌وی‌سی فورکس) 5 میلی‌متری (تخته سخت اسفنجی با سطح ابریشم-مات)

کامپوزیت آلومینیوم 3 میلی‌متری (هسته‌ی پلی‌اتیلنی که با دو لایه‌ی رویی آلومینیومی روکش شده است، سفیدرنگ، رویه‌ی ساتن‌مانند)

بنر پارچه‌ای

متریال بنر 110 گرم در هر متر مربع (پارچه سبک و فرانما، مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، دارای گواهینامه‌ی B1)

پارچه‌ی دکوری با وزن 200 گرم در هر متر مربع (بافت مات با میزان کشسانی %6، مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، دارای گواهینامه‌ی B1)

متریال ویترین با وزن 240 گرم در هر متر مربع (بافت مات با میزان کشسانی %2-3، مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، دارای گواهینامه‌ی B1)

پارچه‌ی پلی‌استر 330 گرم در هر متر مربع (حداکثر ماتی و درخشش نور، مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، سطح پارچه‌مانند، مقاوم در برابر پیچ و تاب خوردگی، دارای گواهینامه‌ی B1)

متریال بنر، پارچه‌ی دکوری و متریال ویترین قابلیت شستشو در ماشین لباسشوئی با دمای 30 درجه سانتیگراد را دارند.

استند X/L

پارچه‌ی پلی‌استر 330 گرم در هر متر مربع (تنها بنرها - حداکثر ماتی و درخشش نور، مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، سطح پارچه‌مانند، مقاوم در برابر پیچ و تاب خوردگی، دارای گواهینامه‌ی B1)

برزنت مش 330 گرم در هر متر مربع (مش برای چاپ‌های تعداد بالا، دارای گواهینامه‌ی B1)

برزنت پی‌وی‌سی 500 گرم در هر متر مربع (تنها بنرهای X - مقاوم در برابر شرایط بد جوی و مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش، قابل پاک کردن با دستمال، مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، دارای گواهینامه‌ی B1)

قالب پلاستیکی مشکی (بنرهای X) یا پایه‌های تقویت‌شده و قابلیت تنظیم ارتفاع، لوله‌ی تلسکوپی آلومینیومی.

بله، شما می‌توانید رنگ‌های نقطه‌ای HKS یا Pantone را تقریبا برای همه‌ی محصولات چاپی سفارش بدهید. تنها کافیست که رنگ موردنظر خود را در بخش برآورد فضای مشتریان انتخاب کنید. شما می‌توانید از میان 99 رنگ نقطه‌ای HKS یا 1،728  رنگ نقطه‌ای مختلف Pantone رنگ‌های موردنظرتان را انتخاب کنید.

ما این امکان را داریم که رنگ‌های انتخابی‌ را در تصویر گرافیکی‌تان شناسایی کنیم. لطفا کانال رنگی رنگ‌ نقطه‌ای خود را با شماره‌ی صحیح در تصویر گرافیکی‌تان نامگذاری کنید.

"خط تا" یکی از امکانات بهسازی دیگری است که به منظور ارتقای کیفیت محصول‌تان مورد استفاده قرار می‌گیرد. مخصوصا در کاغذهای با گرماژ بالاتر و همچنین در کاربردهایی مانند رنگ جلد، امکان "خط تا" را باید به منظور جلوگیری از چین‌خوردگی و نتیجتا تراشه شدن رنگ‌ها بکار گرفت. در صورتی که محصول چاپی‌تان با تا و هر کدام از انواع کاغذها با گرماژ 160 به بالا سفارش داده شده باشد، امکان "خط تا" به صورت خودکار اجرا می‌شود.

صحافی بسته به نوع فرمت انتخابی دارد. اگر فرمت عمودی را انتخاب کنید، ما از طرف بلند بروشور را جلد خواهیم کرد؛ اگر فرمت افقی را برگزینید، ما از طرف کوتاه آن را جلد خواهیم کرد.

لطفا تصویر گرافیکی را برای طرف‌های جلد به صورت طرف‌های متوالی و منفرد در یک فایل فراهم کنید که شروع با طرف چپ (طرف 1) و پایان با طرف راست باشد.

لطفا تصویر گرافیکی جلد را در یک فایل قرار دهید که شامل دو طرف جلد (درون و بیرون جلد) باشد. اطمینان کسب کنید که پهنای عطف مربوطه را هم در این فایل بگنجانید. مقدار مقتضی ضخامت عطف را در راهنمای تصویر گرافیکی مشاهده کنید.

طرف 1: روی جلد (C1) + عطف خارجی + پشت جلد (C4)

طرف 2: درون روی جلد (C2)   + عطف داخلی  + درون پشت جلد (C3)

 • به‌منظور تسهیل ورق زدن صفحات بروشورتان با صحافی چسب گرم، صفحات جلد با خط تای 7 میلی‌متری دورتر از عطف تولید خواهد شد(جاناخنی). بنابراین، مندرجات (متون و عناصر مهم طراحی) را باید حداقل 10 میلی‌متر دورتر از عطف قرار دهید و از تصاویری که با صفحات همپوشانی پیدا می‌کنند، استفاده نکنید.

 

حروف اختصاری PUR مخفف چسب پلی‌یورتن است که در صحافی مورد استفاده‌ی قرار می‌گیرد.

با بکارگیری لایه‌ی بسیار نازکی از این چسب، صفحات به راحتی از وسط باز می‌شوند. این چسب صحافی برای بروشورها/کاتالوگ‌ها یا کتاب‌های راهنما که زیر فشار بالا تهیه می‌شوند، بکار گرفته می‌شود.

شما می‌توانید از خدمات تکمیلی روکش یو وی (UV) و لمینت (یا همان روکش سلفون) ما استفاده کنید و آنها را با روکش براق یا مات روی محصولات چاپی‌تان بکار بگیرید. به منظور رسیدن به بهترین نتیجه در خدمات تکمیلی موردنظرتان، پیشنهاد می‌کنیم که از کاغذ متریال مات برای روکش UV مات یا از کاغذ متریال براق برای روکش UV براق انتخاب و استفاده کرده و مشاهده کنید.

روکش UV نوعی جلا است و بصورت مایع است که هنگامی که در معرض نور UV قرار بگیرد، بلافاصله خود را گرفته و سفت می‌شود. حاصل کار روکشی خواهد بود که در برابر خراش و ساییدگی مقاوم بوده و کیفیت سخت و محکمی پیدا می‌کند و بسته به اینکه روکش مات یا براق باشد، سطح آن در برابر فشار زیاد مقاوم بوده و محصول چاپی‌تان از نظر کیفیت نوری و بصری ارتقا پیدا می‌کند. روکش سلفون یکی از شیوه‌های خدمات تکمیلی با فویل فوق‌العاده باریک است. این نوع سلفون‌کشی ضامن استحکام و محافظت محصول چاپی‌تان است و دوام و تاثیر رنگ را افزایش می‌دهد.

اگر خدمات تکمیلی یک‌رو (یک صفحه‌ از هر برگه) را انتخاب کنید، طبق صفحه‌‌ای که انتخاب کرده اید، خدمات تکمیلی را خواهید داشت، لطفا به نام صحیح داده‌های چاپی‌تان توجه داشته باشید. داده‌های چاپی‌تان را در چندین سند (یک سند برای هر صفحه) بفرستید و لطفا هر سند را با نام‌های صریح و بدون ابهام نامگذاری کنید؛ به عنوان مثال؛ "شماره کار، صفحه‌ی 1، خدمات تکمیلی". اگر داده‌های چاپی‌تان را در یک سند (یک سند برای همه‌ی صفحات) ارسال کنید، پس توجه داشته باشید که صفحه‌ی اول سند با روی صفحه و صفحه‌ی دوم با پشت صفحه باید مطابق باشد.

لطفا دقت کنید که دفترچه یادداشت و زیردستی‌هایی که رنگی سفارش داده می‌شوند، رنگ‌هایی که در صفحه‌ی طرف صحافی چسبی بکار گرفته می‌شوند، به خاطر استفاده از چسب در لبه‌ها می‌تواند با اندکی تغییر رنگ مواجه شوند.

شما می‌توانید برای دفترچه‌های یادداشت، بسته به اندازه‌شان بین 2 تا 4 پرفراژ در طرف چپ دفترچه انتخاب کنید. قطر سوراخ‌ها 6 میلی‌متر است و فاصله‌ی هر سوراخ با دیگری هم 80 میلی‌متر و فاصله‌ی آنها تا لبه‌ی کاغذ هم 12 میلی‌متر است (فواصل از مرکز سوراخ پرفراژ محاسبه می‌شود).

اگر می‌خواهید که دفترچه‌های یادداشت و زیردستی‌های خانه‌خانه‌ای (هاشوردار مربع) یا خط‌دار ایجاد کنید، می‌توانید در بخش قالب و راهنما طرح‌های حاضر و آماده‌ای را استفاده کنید و با لوگوی خود آنها را شخصی‌سازی کنید.

پرسش‌های فنی

وبسایت همچاپ برای صحت عملکرد خود در همه مرورگرهای شناخته‌شده بهینه‌سازی شده است. اگر این وبسایت به خوبی کار نمی‌کند و یا آن را نمی‌توانید مشاهده کنید، لطفا موارد زیر را بررسی کنید:

کوکی‌ها غیرفعال هستند

جاوااسکریپت غیرفعال است

پاپ‌آپ بلاکر فعال است

 

پیشنهاد می‌کنیم که از مرورگرهای دانلود رایگان زیر استفاده کنید.

برای رایانه‌های PC:

Mozilla Firefox

Google Chrome

Opera

 

برای رایانه‌های MAC:

Safari

 

واحد خدمات مشتریان ما با کمال میل آماده‌ی پاسخگویی به پرسش‌ها و مشکلات شما با تلفن 42204000-021 هستند.