• ارسال رایگان در شرایط خاص

  ارسال به نشانی تهران در شرایط خاص بصورت رایگان

 • بررسی رایگان فایل های گرافیکی

  بهترین چاپ ممکن را دریافت کنید!

  برای هر سفارش، فایل های ارسالی شما را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم که آیا برای چاپ مناسب هستند!

  در صورت نیاز به هرگونه تغییر، بی وقفه به شما اطلاع خواهیم داد.

 • حفظ اطلاعات مشتری های واسطه

  ما از سال 1385 تا هم اکنون با برند اوج نیلی همراه شما بوده ایم!

  پس ارزیابی ما با شما، علاوه بر این، می‌توانید حسن شهرت و اعتبار ما را از همکاران و دیگر مراجع جویا باشید.

 • پرداخت علی الحساب

  شروع پروژه های چاپی تیراژ دار با پرداخت علی الحساب

  • ارسال رایگان
  • بدون تاخیر
  • بدون انتظار

  ما تولید را به محض آپلود فایل های چاپی شروع می کنیم. شما تا زمانی که سفارش خود را دریافت نکنید، تسویه نخواهید کرد.

 • مشاوره رایگان با یک متخصص چاپ

  مشاوره ای دوستانه و شایسته ، برای کمک به شما اینجا هستیم!

  • اطلاعات در مورد محصولات ما
  • پشتیبانی در چاپ و تولید پروژه های شما
  • کمک به مدیریت شفارشات چاپی شما

  تیم ما از متخصصان چاپ آماده است تا از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبح تا 8 بعدازظهر با شماره 42204000 با شما گفتگو کند.

خدمات چاپ افست | چاپ افست چیست ؟ جامع ترین انواع چاپ افست در ایران

چاپ افست (Offset) یا همان چاپ سنتی، نوعی از چاپ است که نوشته و عکس را بر سطح لاستیکی یک استوانه(سیلندر) گردان برمی گرداند و سپس آن را با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ می‌کند. در تکنولوژی چاپ افست از پلیت (زینک) استفاده می شود. در چاپ افست، جوهر به طور مستقیم بر روی کاغذ منتقل نمی شود. این نوع چاپ بهترین انتخاب است، زمانی که کیفیت بالا مد نظر باشد.

رنگ‏ها‏‎یی که در چاپ افست استفاده می‎شود عموما CMYK هستند که رنگ‏ها‏‎ را به شکل متمایزی بر روی سطح مورد نظر چاپ می‎کند، سپس عمل ترکیب رنگ صورت می‎گیرد. روش چاپ افست برای تیراژ‏ها‏‎ی بالا مقرون به صرفه و بالطبع کاربردی تر است بطوریکه می توان به هر میزان و تعدادی که مشتری بخواهد، تیراژ چاپ را افزایش داد. کیفیت چاپ افست از چاپ دیجیتال بیشتر و رنگها زنده تر‎ هستند. عموما در چاپ افست بسته به کار اپراتور دستگاه چاپ، برش‏ها‏‎ دقیق تر و کارها تمیزتر و مرتب تر صورت‎ می‏‎گیرد.

چاپ افست اختصاصی | انواع چاپ افست اختصاصی

مفهوم چاپ افست

چاپ افست یکی از روش‌های رایج چاپ است که جوهر را از یک صفحه به یک غلتک لاستیکی و سپس روی سطح چاپ منتقل می‌کند. چاپ افست یا لیتوگرافی افست به دلیل کیفیت بالا و هزینه کم برای تولید انبوه جعبه‌های چاپی سفارشی، مجلات و سایر محصولات استفاده می‌شود. چاپ افست شامل انتقال تصویر از یک صفحه (معمولاً آلومینیوم) به یک صفحه لاستیکی و از آنجا روی سطح چاپ است. چاپ افست به این دلیل نامیده می‌شود که انتقال تصویر مرکب شده از صفحه به سطح به‌عنوان افست شناخته می‌شود.

دستگاه چاپ افست در سال 1875 برای چاپ روی قلع توسعه یافت و سپس در سال 1904 برای چاپ روی کاغذ استفاده شد. در دوران مدرن‌تر، چاپ افست به‌عنوان لیتوگرافی نیز شناخته می‌شود. لغت لیتوگرافی به معنای چاپ شده از سنگ است. این به این دلیل بود که اولین صفحات چاپی از آلومینیوم گران‌قیمت آن زمان نبودند، بلکه از سنگ آهک ساخته می‌شدند.

چاپ افست به دو دسته چاپ افست اختصاصی و چاپ افست عمومی تقسیم می‌شود. این روش‌ها برای چاپ محصولات در تیراژ بالا کاربرد دارد. در چاپ افست برای هر صفحه از محصول، یک تیغه ساخته می‌شود که محتوای صفحه (حروف، علائم، متن و ...) در آن قرار گرفته و تنظیم می‌شوند. در مرحله بعدی با استفاده از جوهرهای مخصوص چاپ انجام می‌شود. چاپ افست اختصاصی یا چاپ افست سفارشی روش چاپی است که از ابتدای طراحی و ساخت تیغه تا پایان کار، مشخصات کار کاملا اختصاصی و مربوط به همان سفارش است ولی در فرم عمومی، چند سفارش را می‌توان در کنار یکدیگر قرار داد.

مفهوم چاپ افست

وجه تمایز بین چاپ افست با چاپ دیجیتال در استفاده از پلیت های(زینک های) چاپ است. یکی از تفاوت های بارز این دو روش هم این است که در چاپ افست، زمانی که اپراتور، اطلاعات را برای دستگاه چاپ تعریف می کند و برگه ها را درون آن قرار می دهد، تا پایان کار چاپ، اطلاعات یکسان و بدون تغییرات چاپ می شود. اما در روش دستگاه دیجیتالی می توان به راحتی اطلاعات را تغییر داد. در روش افست می توان از هر نوع کاغذی استفاده کرد و جنس یا گرماژ تاثیری در کیفیت چاپ ندارد اما در روش چاپ دیجیتال باید از کاغذهای مخصوص استفاده شود.

از چاپ افست امروز بطور گسترده برای انواع چاپ کتاب، چاپ سررسید اختصاصی، چاپ کاتالوگ، چاپ بروشور، چاپ پوستر، چاپ سربرگ، چاپ کارت ویزیت، چاپ تراکت، چاپ ست اداری، چاپ پاکت نامه و در کل هرچیزی که نیاز این را دارد بر روی کاغذ با تیراژ بالا که معمولا بیش از ۱۰۰۰ عدد یا بیشتر و با کیفیت بالا چاپ شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

لیتوگرافی افست مدرن

لیتوگرافی افست مدرن

ممکن است زیاد در مورد فرایند چاپ فکر نکرده باشید، اما در واقع نکته مهمی است. در چاپ افست همه فایل‌ها به‌درستی چاپ می‌شوند. به این معنی که رنگ‌های CMYK  تفکیک می‌شوند. برای هر صفحه رنگ مشخصی مدنظر گرفته شده و اجرا می‌شود. همه چیز از مجلات گرفته تا بروشورها و لوازم‌التحریر و کتاب‌ها معمولاً با استفاده از این روش چاپ می‌شوند. با استفاده از سیستم‌های کامپیوتر به صفحه (به‌جای کامپیوتر به فیلم)، می‌توان نتایج باکیفیت بالاتری ایجاد کرد. همچنین بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از انواع دیگر روش‌های چاپ است.

چاپ افست از صفحات چاپی و جوهر مرطوب استفاده می‌شود. زمان بیشتری برای تولید نیاز است به‌خاطر این که مراحل مختلفی وجود دارد که باید تنظیم شوند و محصول نهایی قبل از تکمیل باید خشک شود. با این اوصاف، بااین‌حال، چاپ افست گزینه مقرون‌به‌صرفه‌تری برای تولید مقدار زیادی از یک طرح خاص است. این را با چاپ دیجیتال مقایسه کنید (چیزی که قبلاً به‌عنوان کپی شناخته می‌شد). با چاپ دیجیتال، می‌توان فایل‌های دیجیتال را چاپ کرد. چاپ دیجیتال مناسب بروشور، کارت ویزیت یا پوستر است. کیفیت چاپ دیجیتال با چاپ افست برابری می‌کند، اما با چاپ افست، طیف بسیار گسترده‌تری از رنگ‌های مرکب استفاده می‌شود که در این زمان، دیجیتال هنوز نمی‌تواند این نیاز را برآورده کند.

چاپ افست اختصاصی

چاپ افست اختصاصی

چاپ افست را به اشتباه با عنوان لیتوگرافی نیز می‌شناسند، لازم به ذکر است یادآور شویم که لیتوگرافی بخشی از فرآیند چاپ افست است. تولید انبوه محصولات چاپی به روش افست انجام می‌شود. طرح، متن و تصاویر مورد نظر توسط صفحات فلزی با روکش یا غلتک‌های لاستیکی روی متریال منتقل می‌شود. متریال چاپی قابل استفاده در چاپ افست، کاغذ است. به دلیل اینکه متریال در تماس مستقیم با صفحات فلزی قرار نمی‌گیرد، طول عمر صفحات افزایش یافته و کیفیت تصویر و کاغذ بسیار بالا است.

امروزه دو نوع ماشین چاپ افست، به عنوان‌های چاپ افست ورق و چاپ افست تحت وبوجود دارد.

چاپ افست ورق، صفحات جداگانه کاغذ به دستگاه وارد می‌شود. صفحات را می توان از قبل به اندازه مورد نظر برش داد. در چاپ افست تحت وب، از چاپگرهای بزرگتر و با سرعت بالاتر استفاده می‌شود که با رول های بزرگ کاغذ تغذیه شده و صفحات جداگانه جدا شده و سپس بریده می‌شوند.

چاپ افست ورق (صفحه‌ای)، برای چاپ کتاب استفاده می‌شود. چاپ افست تحت وب برای نشریات با تیراژ بالا که محتوای آنها اغلب تغییر می‌کند، مانند روزنامه‌ها مقرون به صرفه است. اصل لیتوگرافی افست ساده است و مرکب و آب با هم مخلوط نمی‌شوند. تصاویر روی صفحات قرار می‌گیرند، که ابتدا با آب، سپس مرکب مرطوب می‌شوند. مرکب به ناحیه تصویر  و آب به قسمت غیر تصویر می‌چسبد. سپس تصویر به یک روکش لاستیکی و از روکش لاستیکی به کاغذ منتقل می‌شود. به همین دلیل است که این فرآیند را افست می‌نامند.

مزایای چاپ افست

چاپ افست کیفیت بالایی دارد اگر تایپوگرافی متمایز، تمیز، زیبا و تصاویری غنی و زنده و با رنگ‌های نقطه‌ای می‌خواهید، نمی‌توانید از دقت چاپ افست پیشی بگیرید. به‌علاوه، چاپ افست نتایج زیبایی را در تقریباً هر نوع متریالی ارائه می‌دهد. همچنین اگر حجم زیادی از سفارش‌ها داشته باشید، بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

مزایای چاپ افست اختصاصی

 • میزان زیادی را می توان به طور موثر چاپ کرد
 • هرچه بیشتر چاپ کنید، ارزان تر در می آید
 • انواع متنوعی از کاغذهای مختلف را می توان با پرداخت های رایج سفارش داد
 • مرکب های سفارشی خاص مانند رنگ های فلزی و پنتون نیز در دسترس هستند
 • بالاترین کیفیت ممکن چاپ، با جزئیات بیشتر و وضوح رنگ را دارا است.

معایب چاپ افست

چاپ افست زمان بر است و برای سفارش‌های فوری مناسب نیست. اگر این‌چنین سفارشی دارید چاپ دیجیتال برای این کار مناسب است. چاپ افست مناسب سفارش‌های تیراژ بالا است. به همین دلیل است که این روش چاپی برای تیراژ بالا مقرون‌به‌صرفه است. می‌توان با این روش از انواع کاغذ هم استفاده کرد.

معایب چاپ افست

کاربرد چاپ اختصاصی افست

کاربرد چاپ اختصاصی افست برای تولید محصولات چاپی که برای مشتریانی که به دقت رنگ و کیفیت بالا نیاز دارند مناسب است. مثلا چاپ بسته بندی، کتاب، تقویم و سررسید، بروشور، کاتالوگ، لوازم اداری، پوستر، دفترچه راهنما، کارت ویزیت و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چاپ افست اختصاصی عموما برای چاپ محصولات موسسات، سازمان‌ها و برندهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌‎گیرد. چاپ محصولاتی که رنگ، علائم، متن و دیگر نشانه‌های هویت برند را دربردارند به این روش انجام می‌شود تا تمام مشخصات و رنگ‌ها مطابق با هویت قید شده در برندبوک آنها باشد.

در نهایت، کاربرد چاپ اختصاصی افست کمک به شکل گیری هویت برند، جذب مشتریان، افزایش فروش و بالابردن اعتبار برند در بازار و بین رقبا می‌کند.

یکی از محصولات پرکاربرد در چاپ افست، چاپ ساک دستی یا کیسه‌های تبلیغاتی هستند. تمام مشاغل برای برندسازی و فروش به ساک تبلیغاتی نیاز دارند که انواع متفاوت این محصول را می‌توان در بازار مشاهده کنید. ساک خرید کاغذی، ساک خرید پارچه ای، ساک خرید نایلونی، ساک خرید الیاف طبیعی و ... از جمله محصولاتی هستند که همچاپ آماده چاپ آنها به صورت چاپ افست عمومی و اختصاصی است.

نکته: چاپ افست برای چاپ تیراژ بالای محصولات مناسب و بسیار مفید است.

سفارش چاپ افست

زمان تحویل سفارش

برای چاپ محصولات، در طولانی‌مدت با چاپ افست کمتر از چاپ دیجیتال هزینه خواهید کرد، زیرا همه کارها قبلاً انجام شده است. این روش چاپی را می‌توان برای هر نوع کاغذی استفاده کرد.

محاسن چاپ افست اختصاصی

محاسن چاپ افست اختصاصی به 5 دسته اصلی تقسیم می‌شوند که در این بخش هر یک را نام برده و توضیح می دهیم:

محاسن چاپ افست اختصاصی

 • چاپ انبوه و سریع محصولات چاپی

به روش افست اختصاصی می‌توانیم محصولات را در تیراژ بالا و زمان کوتاه چاپ کنیم. کیفیت چاپ این روش بالا است و رنگ‌ها مطابق با سفارش چاپی هستند. عموما سازمان‌ها برای سفارش‌های چاپی که رنگ‌های سازمانی نیز در آنها از اهمیت بالایی برخوردار هستند از این روش‌ها استفاده می‌کنند. سفارش‌های شما مطابق با برندبوک سازمانی شما چاپ می‌شوند.

 • دقت و کیفیت در چاپ محتوا

دقت و کیفیت چاپ افست اختصاصی نسبت به فرم عمومی بالاتر است. مثلا در کنترل تنوع رنگ‌ها، رنگ محصول چاپ شده در فرم عمومی شاید کمی با طرح اصلی متفاوت باشد. این به این معنا نیست که شما طرح به رنگ قرمز دارید و در رنگ بنفش چاپ شود. در واقع تفاوت رنگ قرمز در چند درجه است. کیفیت و دقت بالای چاپ به این صورت است که جزئیات کوچک و نوک تیز دقیقا با رنگ و دقت طرح چاپ می‌شود.

 • قابلیت چاپ دقیق جزئیات

چاپ افست اختصاصی برای چاپ جزئیات بسیار دقیق است. مثلا چاپ خطوط باریک، حروف بسیار ریز، تصاویر خاص و اعمال برجستگی و براقیت مناسب است. این فرآیند با استفاده از پلاک‌های چاپ روی متریال اعمال می‌شود.

 • چاپ روی انواع کاغذ با جوهرهای مناسب برای هر محصول

افست اختصاصی با استفاده از انواع متفاوت کاغذها و جوهرهای خاص می‌تواند محصولات را چاپ کند. مثلا برای چاپ بروشور محصول، کاغذی با گرماژ بالا و رنگ‌های خاص آن محصول را انتخاب کنید. ولی برای چاپ کتاب از کاغذ با کیفیت و جوهری که در برابر فرسایش مقاوم است را انتخاب کنید.

برای انتخاب نوع کاغذ و جوهر در چاپ افست به نوع محصول، شرایط و مدت زمان استفاده از محصول، میزان هزینه و سلیقه مخاطبان خود دقت کنید.

 • هزینه پایین برای چاپ سفارشات تیراژ بالا

چاپ افست روش مناسبی برای چاپ محصولات در تیراژ بالا است و هزینه پایینتری نسبت به چاپ دیجیتال دارد.

انواع چاپ افست اختصاصی

انواع چاپ افست

چاپ افست اختصاصی به این صورت است که محصولات چاپی مختص یک سفارش هستند. در این روش چاپ، دستگاه‌ها کاملا کالیبره هستند و تفاوت رنگی در سفارش شما و محصول چاپی وجود ندارد. حال چند مورد خاص از انواع چاپ افست اختصاصی را نام برده و توضیح می‌دهیم:

 • چاپ با جوهرهای خاص

بعضی چاپ‌های خاص نیاز به جوهر مخصوص هستند که در فرآیند چاپ آنها از جوهرهای خاص مانند فسفری‌سانت (شب تاب)، جوهر حرارتی (مخصوص چاپ روی کاغذ حرارتی) و جوهر متالیک (مخصوص چاپ براق) استفاده می‌کنند.

 • چاپ‌های پیچیده

برای چاپ چند رنگ به صورت همزمان، چاپ روی کاغذهای خمیده و خاص (مثلا سه بعدی) چاپ با اثر گلوئی، چاپ با اثر وارونگی و ... از این روش‌های خاص استفاده می‌شود.

چاپ انواع بسته بندی

برای چاپ انواع طرح، متن، شکل و ... روی جعبه بسته بندی از این روش استفاده می‌شود.

مرحله پیش از چاپ

قبل از چاپ، نگاتیوهای فیلم از فایل‌های دیجیتال ایجاد می‌شوند. تصاویر نگاتیوها به همان روشی که عکس‌ها ساخته شده اند به صفحات چاپ منتقل می‌شوند.

هنگامی که صفحات در معرض نور قرار می گیرند، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد که اجازه می دهد پوشش گیرنده جوهر فعال شود. این باعث انتقال تصویر از نگاتیو به صفحه می‌شود.

مواد مختلفی برای صفحات وجود دارد، از جمله کاغذ که محصولی با کیفیت پایین‌تر تولید می‌کند. بهترین ماده صفحه آلومینیوم که هزینه بیشتری دارد. هر یک از رنگ های اصلی، سیاه، فیروزه ای، سرخابی و زرد دارای صفحه جداگانه است. با وجود اینکه رنگ‌های بسیار زیادی را در محصول نهایی مشاهده می‌کنید، فقط از این چهار رنگ استفاده می‌شود.

فرآیند چاپ افست

رول های کاغذ در چاپگر افست قرار داده می‌شود. هر رول حدودا تا 1 تن وزن دارد. کاغذ پس از چاپ به اندازه برش داده می‌شود. پرس‌های وب با سرعت بسیار بالا چاپ کرده و از کاغذهای بسیار بزرگ استفاده می‌کنند. سرعت چاپ محصولات چاپی می‌تواند به 50000 عدد در ساعت برسد. یک قالب برابر با یک ورق 38 در 22 اینچ ساخته شده است.

حتی زمانی که یک رول کاغذ 1 تنی تمام می‌شود، پرس ها همچنان می چرخند. رول ها را می توان با استفاده از فستون ها به هم متصل کرد. فستون ها مجموعه ای از غلتک ها هستند. چند لحظه قبل از اتصال، فستون ها حرکت کرده و کاغذ وارد چاپگر می‌شود.

همانطور که رول سریع‌تر می چرخد، فستون‌ها با سرعتی که از پیش تعیین شده از دستگاه خارج می‌شوند. اپراتور مجبور نیست پرس را تنظیم کند. اپ، نگاتیوهای فیلم از فایل‌های دیجیتال ایجاد می‌شوند. تصاویر نگاتیوها به همان روشی که عکس‌ها ساخته شده اند به صفحات چاپ منتقل می‌شوند.

استفاده از رنگ و جوهر در چاپ افست اختصاصی

تفکیک رنگ ها

با چاپ افست می‌توانید رنگ‌ها را به‌دقت تفکیک کنید. اگرچه می‌توان در چاپ دیجیتال با ترکیب رنگ‌ها، به هدف دلخواه دست‌یافت ولی تفکیک و خلوص رنگ در افست واقعیت دارد. شما در افست می‌توانید طیف رنگی متنوعی را ایجاد کنید.

تعویض خودرو در صورت تمایل خریدار مزیت رقابتی این مجموعه محسوب می‌شود. مشاوره رایگان را به خدمات این شرکت اضافه کنید.

حجم سفارش

چاپ افست برای سفارش‌های بیش از 500 واحد مقرون‌به‌صرفه خواهد بود. کیفیت محصول بالا است. تنوع رنگ‌ها موجب خواهد شد تا سفارش عالی به نظر برسد. چاپ دیجیتال برای تیراژ پایین مناسب است. توجه کنید که خرید و نگهداری دستگاه‌های چاپ افست در مقایسه با دیجیتال نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدت محسوب می‌شود.

دلیل انتخاب چاپ افست

چاپ افست برای سفارش بالای 500 واحد مقرون‌به‌صرفه است. ازآنجایی‌که بیشترین تنوع رنگ را همراه باکیفیت بالا ارائه می‌دهد. مطمئن باشید که نتیجه نهایی فراتر از انتظارات شما خواهد بود.

چاپ افست روی متریال‌های مختلف امکان‌پذیر است. با این روش می‌توانید محصولات در خور توجهی را چاپ کنید. بااین‌همه انعطاف‌پذیری و مقرون‌به‌صرفه بودن، به‌سختی می‌توان به کیفیت برتر، رنگ دقیق، مواد منحصربه‌فرد و مقیاس‌پذیری چاپ افست شک کرد.

بخش‌های مختلف چاپگر افست

 • سیلندر صفحه‌ای
 • سیلندر پتو افست
 • سیلندر قالب‌گیری
 • ناحیه تصویر و غیر تصویر
 • نحوه چاپ افست

در این روش مرکب به کاغذ منتقل نمی‌شود، بلکه در ابتدا بر روی سطح لاستیکی قرار می‌گیرد. بعد از آن تصویر یا متن روی کاغذ چاپ می‌شود.

روش افست سه‌مرحله‌ای باعث کاهش سایش و پارگی صفحه چاپ لیتوگرافی می‌شود و در نتیجه طول عمر آن را افزایش می‌دهد.

لیتوگرافی افست بر اساس اصل جداسازی روغن و آب‌کار می‌کند. صفحات به‌گونه‌ای ساخته شده‌اند که قسمت‌های تصویر جوهر را جذب می‌کنند. قسمت‌های غیر تصویری آب را برای دفع جوهر جذب می‌کنند.

هنگامی که آب و جوهر توسط غلتک‌ها روی صفحه اعمال می‌شود، جوهر مبتنی بر روغن به تصویر می‌چسبد درحالی‌که آب چسبیده به ناحیه غیر تصویر آن را دفع می‌کند.

برخی از ماشین‌های چاپ افست از لایه سیلیکونی استفاده می‌کنند که جوهر را به‌جای آب دفع می‌کند. به این سیستم‌ها پرس افست خشک می‌گویند.

چاپ رنگی

در چاپگرهای چاپ افست از چهار رنگ اصلی مرکب CMYK  استفاده می‌شود. در هر صفحه می‌توان از هر رنگ به طور جداگانه استفاده کرد. این رنگ‌ها بر مبنای طیف گسترده‌ای از سایر رنگ‌ها تشکیل شده است.

در این روش می‌توان از رنگ‌های متالیک و پنتون نیز استفاده می‌شود؛ بنابراین می‌توان رنگ‌های خارج از محدوده رنگ استاندارد چاپ کرد.

نحوه شروع چاپ افست

قبل از شروع چاپ جدید، صفحات چاپ باید تعویض شوند. متناسب با حجم سفارش‌های چاپی بخش‌های مختلف چاپگر و تجهیزات بررسی می‌شود. ممکن است مدت‌زمان بررسی تا 15 دقیقه طول بکشد. در چاپ تک‌رنگ باید محل جوهر را تمیز کنید.  

برای شروع فرایند آماده‌سازی، صفحات تصویر شده روی سیلندرهای صفحه چسبانده می‌شوند و تنظیمات برای تراکم جوهر تنظیم می‌شوند. یک دسته اولیه از ورق‌ها با سرعت کم چاپ می‌شود و ثبت رنگ و همچنین تعادل مرکب و آب بررسی می‌شود.

جهت ارتباط با بخش چاپ افست مجتمع چاپ و بسته بندی همچاپ با تلفن 42204000-021 تماس حاصل نمایید.

فرآیند استفاده از مرکب

مهم‌ترین عامل محبوبیت چاپ افست، کیفیت رنگ است. به این صورت که هرچه تنوع رنگ با کیفیت باشد، محصول چاپی کیفیت بالاتری دارد. به همین دلیل، مرکب با کیفیت در چاپ تاثیر بسزایی دارد. تاثیر دستگاه‌های بروز و کاغذ با کیفیت نیز بسیار زیاد است، ولی نباید تاثیر مرکب را در چاپ کم اهمیت دانست. در انتخاب مرکب اولین و مهم‌ترین خاصیت آن یعنی زمان خشک شدن را باید بررسی کرد. انواع مرکب‌ها بر اساس فرمول و ترکیب، روش خشک شدن روی متریال و نوع چاپ تقسیم بندی می‌شوند.

مرکب چاپ افست از مواد شیمیایی تشکیل می‌شود که برای چاپ روی متریال‌های صاف مناسب هستند. فرآیند چاپ با این مرکب به این صورت است که مرکب از زینک روی لاستیک و در پایان به کاغذ منتقل می‌شود. به دلیل کاهش غلظت مرکب در تکرار این فرآیند، باید از مرکب غلیظ و پررنگ‌تر استفاده کنیم.

کنترل رنگ با کامپیوتر

یکی از چالش‌های مهم در صنعت چاپ، بدست آوردن رنگ مورد نظر مشتری در محصول چاپی است. تفاوت رنگ در طرح و محصول چاپی به یک چالش اساسی برای فعالین صنعت چاپ تبدیل شده است. این مسئله به عوامل متعددی بستگی دارد که پیچیدگی خاص خود را دارد. از این رو دانش مدیریت رنگ برای رفع این چالش‌ها در صنعت چاپ مرسوم شد. دانش مدیریت رنگ، عوامل و تمام فرآیندی که در تشکیل رنگ برای چاپ تاثیر می‌گذارند، مورد بررسی می‌دهد. در این بین از مرحله قبل از چاپ، تا بعد از آن مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرند.

کنترل رنگ با کامپیوتر یکی از مراحل ضروری محسوب می‌شود. تراز کردن صفحات چاپ کاری ضروری محسوب می‌شود.  اگر صفحات در یک راستا قرار نگرفته باشند، رنگ ها درست چاپ نمی‌شوند.

کنترل رنگ با کامپیوتر در چاپ افست اختصاصی

تعرفه قیمت چاپ افست اختصاصی

قیمت چاپ افست اختصاصی به چند عامل بستگی دارد. این عوامل تاثیر مستقیم روی قیمت نهایی محصول دارند و برای محاسبه باید مقادیر دقیق آنها را ارسال کنید. مثلا تعداد صفحات، تعداد رنگ‌ها، جنس متریال، وجه چاپ (یکرو یا دورو)، نوع روکش، در صورت نیاز صحافی و ... در محاسبه قیمت محصول تاثیرگذار هستند. بعد از ارسال این اطلاعات همکاران واحد فروش چاپ افست همچاپ، محاسبه قیمت محصول شما را انجام داده و به شما اعلام می‌کنند.

چاپخانه افست

چاپخانه افست در این مجموعه برای تولید انواع متفاوت محصولات تبلیغاتی و ست اداری در فرم اختصاصی و عمومی فعالیت می‌کند. چاپ ست اداری با فرم اختصاصی برای سازمان‌های رنگ روی محصول چاپی بسیار مهم است و دقیقا همان کد رنگی را می‌خواهند مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین محصولات چاپی در چاپخانه افست که با فرم عمومی تولید می‌شوند امکان تفاوت رنگ بسیار کمی وجود دارد.