• ارسال رایگان

  بدون هزینه!

  برای کلیه محصولات که از طریق سایت سفارش داده می شود.

 • بررسی رایگان فایل های گرافیکی

  بهترین چاپ ممکن را دریافت کنید!

  برای هر سفارش، فایل های ارسالی شما را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم که آیا برای چاپ مناسب هستند!

  در صورت نیاز به هرگونه تغییر، بی وقفه به شما اطلاع خواهیم داد.

 • حفظ اطلاعات مشتری های واسطه

  ما از سال 1385 تا هم اکنون با برند اوج نیلی همراه شما بوده ایم!

  پس ارزیابی ما با شما، علاوه بر این، می‌توانید حسن شهرت و اعتبار ما را از همکاران و دیگر مراجع جویا باشید.

 • پرداخت علی الحساب

  شروع پروژه های چاپی تیراژ دار با پرداخت علی الحساب

  • ارسال رایگان
  • بدون تاخیر
  • بدون انتظار

  ما تولید را به محض آپلود فایل های چاپی شروع می کنیم. شما تا زمانی که سفارش خود را دریافت نکنید، تسویه نخواهید کرد.

 • مشاوره رایگان با یک متخصص چاپ

  مشاوره ای دوستانه و شایسته ، برای کمک به شما اینجا هستیم!

  • اطلاعات در مورد محصولات ما
  • پشتیبانی در چاپ و تولید پروژه های شما
  • کمک به مدیریت شفارشات چاپی شما

  تیم ما از متخصصان چاپ آماده است تا از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبح تا 8 بعدازظهر با شماره 42204000 با شما گفتگو کند.

درباره افست
 

چاپ افست چیست؟

چاپ افست را به اشتباه با عنوان لیتوگرافی نیز می‌شناسند، لازم به ذکر است یادآور شویم که لیتوگرافی بخشی از فرآیند چاپ افست است. تولید انبوه محصولات چاپی به روش افست انجام می‌شود. طرح، متن و تصاویر مورد نظر توسط صفحات فلزی با روکش یا غلتک‌های لاستیکی روی متریال منتقل می‌شود. متریال چاپی قابل استفاده در چاپ افست کاغذ است. به دلیل اینکه متریال در تماس مستقیم با صفحات فلزی قرار نمی‌گیرد، طول عمر صفحات افزایش یافته و کیفیت تصویر و کاغذ بسیار بالا است.

امروزه دو نوع ماشین چاپ افست، به عنوان‌های چاپ افست ورق و چاپ افست تحت وب وجود دارد. 

چاپ افست ورق، صفحات جداگانه کاغذ به دستگاه وارد می شود. صفحات را می توان از قبل به اندازه مورد نظر برش داد. در چاپ افست تحت وب، از چاپگرهای بزرگتر و با سرعت بالاتر استفاده می شود. با رول های بزرگ کاغذ تغذیه شده و صفحات جداگانه جدا شده و سپس بریده می شوند.

چاپ افست صفحه ای برای کتاب استفاده می شود. چاپ افست وب برای نشریات با تیراژ بالا که محتوای آنها اغلب تغییر می کند، مانند روزنامه ها مقرون به صرفه است. اصل لیتوگرافی افست ساده است.مرکب و آب با هم مخلوط نمی شوند. تصاویر روی صفحات قرار می گیرند، که ابتدا با آب، سپس مرکب مرطوب می شوند. مرکب به ناحیه تصویر  و آب به قسمت غیر تصویر می‌چسبد. سپس تصویر به یک روکش لاستیکی و از روکش لاستیکی به کاغذ منتقل می شود. به همین دلیل است که این فرآیند را افست می نامند.

مرحله پیش از چاپ

قبل از چاپ، نگاتیوهای فیلم از فایل‌های دیجیتال ایجاد می‌شوند. تصاویر نگاتیوها به همان روشی که عکس‌ها ساخته شده اند به صفحات چاپ منتقل می‌شوند.

هنگامی که صفحات در معرض نور قرار می گیرند، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد که اجازه می دهد پوشش گیرنده جوهر فعال شود. این باعث انتقال تصویر از نگاتیو به صفحه می شود.

مواد مختلفی برای صفحات وجود دارد، از جمله کاغذ که محصولی با کیفیت پایین‌تر تولید می‌کند. بهترین ماده صفحه آلومینیوم که هزینه بیشتری دارد. هر یک از رنگ های اصلی، سیاه، فیروزه ای، سرخابی و زرد دارای صفحه جداگانه است. با وجود اینکه رنگ‌های بسیار زیادی را در محصول نهایی مشاهده می‌کنید، فقط از این چهار رنگ استفاده می‌شود. 

فرآیند چاپ افست

رول های کاغذ در چاپگر افست قرار داده می‌شود. هر رول حدودا تا 1 تن وزن دارد. کاغذ پس از چاپ به اندازه برش داده می‌شود. پرس‌های وب با سرعت بسیار بالا چاپ کرده و از کاغذهای بسیار بزرگ استفاده می‌کنند. سرعت چاپ محصولات چاپی می‌تواند به 50000 عدد در ساعت برسد. یک قالب برابر با یک ورق 38 در 22 اینچ ساخته شده است.

حتی زمانی که یک رول کاغذ 1 تنی تمام می شود، پرس ها همچنان می چرخند. رول ها را می توان با استفاده از فستون ها به هم متصل کرد. فستون ها مجموعه ای از غلتک ها هستند. چند لحظه قبل از اتصال، فستون ها حرکت کرده و کاغذ وارد چاپگر می شود.

همانطور که رول سریع‌تر می چرخد، فستون‌ها با سرعتی که از پیش تعیین شده از دستگاه خارج می‌شوند. اپراتور مجبور نیست پرس را تنظیم کند.

اپ، نگاتیوهای فیلم از فایل‌های دیجیتال ایجاد می‌شوند. تصاویر نگاتیوها به همان روشی که عکس‌ها ساخته شده اند به صفحات چاپ منتقل می‌شوند.

فرآیند استفاده از مرکب

مهم‌ترین عامل محبوبیت چاپ افست، کیفیت رنگ است. به این صورت که هرچه تنوع رنگ با کیفیت باشد، محصول چاپی کیفیت بالاتری دارد. به همین دلیل، مرکب با کیفیت در چاپ تاثیر بسزایی دارد. تاثیر دستگاه‌های بروز و کاغذ با کیفیت نیز بسیار زیاد است، ولی نباید تاثیر مرکب را در چاپ کم اهمیت دانست. در انتخاب مرکب اولین و مهم‌ترین خاصیت آن یعنی زمان خشک شدن را باید بررسی کرد. انواع مرکب‌ها بر اساس فرمول و ترکیب، روش خشک شدن روی متریال و نوع چاپ تقسیم بندی می‌شوند.

مرکب چاپ افست از مواد شیمیایی تشکیل می‌شود که برای چاپ روی متریال‌های صاف مناسب هستند. فرآیند چاپ با این مرکب به این صورت است که مرکب از زینک روی لاستیک و در پایان به کاغذ منتقل می‌شود. به دلیل کاهش غلظت مرکب در تکرار این فرآیند، باید از مرکب غلیظ و پررنگ‌تر استفاده کنیم.

کنترل رنگ با کامپیوتر

یکی از چالش‌های مهم در صنعت چاپ، بدست آوردن رنگ مورد نظر مشتری در محصول چاپی است. تفاوت رنگ در طرح و محصول چاپی به یک چالش اساسی برای فعالین صنعت چاپ تبدیل شده است. این مسئله به عوامل متعددی بستگی دارد که پیچیدگی خاص خود را دارد. از این رو دانش مدیریت رنگ برای رفع این چالش‌ها در صنعت چاپ مرسوم شد. دانش مدیریت رنگ، عوامل و تمام فرآیندی که در تشکیل رنگ برای چاپ تاثیر می‌گذارند، مورد بررسی می‌دهد. در این بین از مرحله قبل از چاپ، تا بعد از آن مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرند.

کنترل رنگ با کامپیوتر یکی از مراحل ضروری محسوب می‌شود. تراز کردن صفحات چاپ کاری ضروری محسوب می شود.  اگر صفحات در یک راستا قرار نگرفته باشند، رنگ ها درست چاپ نمی‌شوند.

انواع محصولات مناسب چاپ افست

یکی از محصولات پرکاربرد در چاپ افست، چاپ ساک دستی یا کیسه‌های تبلیغاتی هستند. تمام مشاغل برای برندسازی و فروش به ساک تبلیغاتی نیاز دارند که انواع متفاوت این محصول را می‌توان در بازار مشاهده کنید. ساک خرید کاغذی، ساک خرید پارچه ای، ساک خرید نایلونی، ساک خرید الیاف طبیعی و ... از جمله محصولاتی هستند که همچاپ آماده چاپ آنها به صورت چاپ افست عمومی و اختصاصی است.

محصولات دیگر که همچاپ در فرم افست اختصاصی و عمومی چاپ می‌کند:

چاپ کاتالوگ، بروشور، تراکت، ست اداری، کارت ویزیت، برچسب و …

نکته: چاپ افست برای چاپ تیراژ بالای محصولات مناسب و بسیار مفید است.

چاپ افست همچاپ

با افست همچاپ می توانید محصولات تیراژ بالای خود را مقرون به صرفه چاپ کنید. کارشناسان افست متناسب با سفارش، نکاتی را پیشنهاد می کنند که در نهایت محصول با کیفیتی را دریافت می کنید.