• ارسال رایگان در شرایط خاص

  ارسال به نشانی تهران در شرایط خاص بصورت رایگان

 • بررسی رایگان فایل های گرافیکی

  بهترین چاپ ممکن را دریافت کنید!

  برای هر سفارش، فایل های ارسالی شما را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم که آیا برای چاپ مناسب هستند!

  در صورت نیاز به هرگونه تغییر، بی وقفه به شما اطلاع خواهیم داد.

 • حفظ اطلاعات مشتری های واسطه

  ما از سال 1385 تا هم اکنون با برند اوج نیلی همراه شما بوده ایم!

  پس ارزیابی ما با شما، علاوه بر این، می‌توانید حسن شهرت و اعتبار ما را از همکاران و دیگر مراجع جویا باشید.

 • پرداخت علی الحساب

  شروع پروژه های چاپی تیراژ دار با پرداخت علی الحساب

  • ارسال رایگان
  • بدون تاخیر
  • بدون انتظار

  ما تولید را به محض آپلود فایل های چاپی شروع می کنیم. شما تا زمانی که سفارش خود را دریافت نکنید، تسویه نخواهید کرد.

 • مشاوره رایگان با یک متخصص چاپ

  مشاوره ای دوستانه و شایسته ، برای کمک به شما اینجا هستیم!

  • اطلاعات در مورد محصولات ما
  • پشتیبانی در چاپ و تولید پروژه های شما
  • کمک به مدیریت شفارشات چاپی شما

  تیم ما از متخصصان چاپ آماده است تا از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبح تا 8 بعدازظهر با شماره 42204000 با شما گفتگو کند.

تبلیغات و بازاریابی در نقطه خرید | POP Advertising | P.O.S.M


POSM یا همان محصولات تبلیغاتی نقطه خرید مخفف Point-of-Sale Materials /  Point-of-Sale Marketing به محصولاتی که برای تبلیغات در محل فروش مورد استفاده قرار می‌گیرند، اطلاق می‌شود. POSM به تمام مواردی که برای نمایش و معرفی اطلاعات برندها استفاده می‌شود اشاره دارد. محصولاتی مانند غرفه، بنر، بیلبورد، چاپ تراکت، چاپ پوستر در محل فروش (فروشگاه خرده فروشی/عمده فروشی، فروشگاه زنجیرهای و غرفه نمایشگاه) را در برمی‌گیرد.

 

اطلاعات مربوط به محصول تبلیغات و بازاریابی در نقطه خرید | POP Advertising | P.O.S.M

 

بازاریابی نقطه خرید ، posm ، posm چیست

تبلیغ در نقطه فروش از جمله روش‌های پرکاربرد و تاثیرگذار در تبلیغات است که عموما در فروشگاه‌ها، مراکز خرید بسیار مشاهده می کنیم. از آنجایی که این سبک تبلیغات به دلیل ارتباط مستقیم با مصرف کننده نهایی، تاثیر زیادی در میزان فروش دارد. محصولات بازاریابی نقطه خرید و تبلیغ در نقطه فروش به 4 دسته کلی تبلیغات محیطی فروشگاه، تبلیغات چاپی، استندهای فروشگاهی و استندهای نمایشگاهی تقسیم می‌شوند در ادامه محصولات آنها را نام میبریم:

محصولات تبلیغات محیطی فروشگاه شامل: هنگلر یا دنگلر، وابلر، شلف تاکر، بانتینگ، ویندوفریز، شلف فریم، ماکت تبلیغاتی - حجمی، تابلوی سردرب، لباس فریم، رودشو، لایت باکس و استیکر شیشه و ویترین است.
محصولات تبلیغات چاپی شامل: کلیربوک، پوستر تبلیغاتی، انواع فاکتور فروش، یادداشت، انواع پرچم، تراکت تبلیغاتی، کاتالوگ و بروشور و ... است.
انواع استندهای فروشگاهی شامل: سرلاین، دیوایدر، استوپر، درگاه ورودی، استند رومیزی و ایستاده محصول و انواع استندهای نمایشگاهی شامل: استند پاپ نمایشگاهی، رول آپ، استند x/l و ... است.

مزایای تبلیغ در نقطه فروش یا POSM چیست؟

تحقیقات نشان میدهد که 75 درصد از تصمیمات خرید در فروشگاه گرفته می‌شود و خریداران کمتری به مأموریتهای خرید برنامه ریزی شده می‌روند. در عوض، آنها در حال مرور و تحت تأثیر کانال‌های مختلف هستند که به این معنی است که محصولات تبلیغ در نقطه فروش از نظر الهام بخشیدن و متقاعد کردن خریداران در نقطه تصمیم خرید آنها بسیار مهم است.

انتخاب و تعداد محصولات موجود بسیار زیاد است و محصولات نقطه خرید، کلیدی هستند برای کمک به خریدارانی که زمان زیادی را تحت فشار قرار می‌دهند تا به طور مؤثر در فروشگاه‌ها حرکت کنند. محصولات نقطه فروش همچنین با قراردادن محصولات به‌عنوان یک معامله، فروش یا به عنوان یک محصول انحصاری هفته، هزینه‌های فوری را تشویق می‌کند تا افزایش یابد. محصولات نقطه فروش همچنین می‌تواند باعث خریدهای فوری شود.

محصولات نقطه خرید ابزاری بسیار مؤثر برای راه‌اندازی محصول جدید است تا به برجسته شدن محصول کمک کند. همچنین برای آموزش، اطلاع‌رسانی و ترغیب خریداران به تست محصولات جدید تهیه می‌شوند. این تبلیغات خریدارانی را جذب می‌کند که ممکن است به یک برند وفادار نباشند. شایان ذکر است که خریداران برند معمولاً برند موردعلاقه خود را در قفسه معمولی آن پیدا می‌کنند و به طور بالقوه از محصولات نقطه خرید اجتناب می‌کنند.

نحوه استفاده از POSM

محصولات نقطه خرید باید در بخشهای مختلف فروشگاه قرار بگیرند و هر فروشگاهی متناسب با سیاست‌های فروش خود می‌تواند از محصولات نقطه خرید استفاده کند. نقطه خرید همان جایی است که مشتری پس از تسویه کالاهای خریداری شده، می‌توان دوباره ذهنیت او را نسبت به خرید تغییر داد تا کالاهای پیش‌بینی شده در لیست خرید را در آخرین لحظات پرداخت مبلغ به سبد خرید خود اضافه کند. البته قبلاً محصولات نقطه خرید در کنار صندوق فروشگاه قرار داشتند، ولی در جدیدترین تغییرات می‌توان در بخشهای مختلف فروشگاه میتوان از  محصولات نقطه خرید استفاده کرد.

حتی برخی از محصولات نقطه خرید را میتوان از سقف فروشگاه آویزان کرد یا در روشی در مسیر حرکتی مشتریان روی کف فروشگاه با تصاویر گرافیکی جذاب، تصمیم به خرید مشتریان را تحت تاثیر قرار داد.

از محصولات نقطه خرید در بخشهای مختلف فروشگاه خود استفاده کنید. می‌توانید محصولات نقطه خرید نزدیک به صندوق پرداخت یا نزدیک به آن قرار دهید. می‌توانید محصولات نقطه خرید مشتریان را در محلی که به گمان خود آنها تردد می‌کنند قرار دهید. اگر فضای پیشخوان بزرگ ندارید، با قراردادن محصولات زیر پیشخوان برای نمایش محصولات و خریدهای فوری، از شلوغی بیش از حد جلوگیری کنید.

با محصولات نقطه خرید می‌توانید حس خرید را در مشتریان ایجاد کنید. هر محصول کوچکی که میتواند حس خرید  را در مشتریان ایجاد کند می‌توانید استفاده کنید. ساینج نیز می‌تواند راه حلی باشد که کاربرد دارد. راه دیگری که می‌توانید تعامل مشتری را افزایش دهید، ایجاد یک ایستگاه تست محصول یا میز سمپل است. چه در حال تست یک محصول جدید باشید و چه به خریداران نشان می‌دهید که چگونه از یک محصول ویژه استفاده کنند، تست محصول و میز سمپل راهی عالی برای معرفی مشتریان با محصولات جدید و افزایش فروش شما است.

وقتی مشتریان در صف پرداخت هستند یا آماده پرداخت هستند، از بازاریابی محصولات نقطه خرید و محصولات مکمل استفاده کنید. این فرآیند می‌تواند موجب صرفه‌جویی در وقت مشتریان شود، تجربه خرید آنها را آسانتر و راحت‌تر کند، نیازها را به آنها یادآوری کند و فروش شما را افزایش دهد. فضای راهنمای مشتریان خود را با کتابچه راهنمای خط‌ ‌مشی‌های شرکت (برای جستجوی سفارش‌ها و پردازش بازپرداخت و بازپرداخت) و هرگونه لوازمی که ممکن است همکاران شما برای کمک به مشتریان در مورد بازگرداندن، مبادله یا سایر مشکلات محصول نیاز داشته باشند، مجهز کنید.

ایجاد یک استراتژی موفق POS به زمان‌بندی خوب، طراحی صحیح، مدیریت مؤثر و توزیع آن و مهمتر از همه، یک پیام بازاریابی منسجم در طراحی که با سایر تاکتیک‌های بازاریابی برند همسو باشد، بستگی دارد. به‌عنوان بخشی از طراحی نقطه فروش، مهم است که نوع پیام‌هایی را که می‌خواهید به مشتریان خود منتقل کنید، مشخص کنید. رایج‌ترین پیامها شامل پیشنهاد تخفیف، تبلیغات محصولات جدید و مسابقات است. بر این اساس، برای اطمینان از همسویی بین پیام‌های کمپین نقطه فروش در فروشگاه و استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال شما، می‌تواند به برند شما کمک کند تا مشتریان خود را به داخل فروشگاه هدایت کند.

اگر به دنبال تبدیل مشتریان به حامیان بلندمدت برند هستید، داشتن یک پیام بازاریابی مختصر در طول خرید مشتری ضروری است. بازاریابی نقطه‌ای فروش آخرین مرحله در تعامل مشتری با کمپین بازاریابی شما و در نتیجه مهمترین آن است. در محیط خرده‌فروشی، منطقه پرداخت مکانی کلیدی است که معمولاً محصولات POS در آن وجود دارد. این مرحله نهایی سفر تعاملی مشتری با برند شما است.

محصولات POSM آخرین نقطهای است که می‌توانید یک تبلیغ و یا محصول جدید به مشتری ارائه دهید. علاوه بر این، استفاده از محصولات POS می‌تواند مشتریان را برای خرید محصول شما متقاعد کند؛ بنابراین برای موفقیت و پایداری هر برند کاری ضروری است.

کاربردهای POSM

 • انتخاب نوع پرداخت، از جمله براق، مات، و انتخاب‌های برتر
 • انواع مواد و ضخامت‌ها برای اطمینان از دوام محصولات نقطه خرید
 • چاپ دیجیتال تمام‌رنگی پر جنب‌وجوش
 • جوهر مبتنی بر آب بدون حلال
 • چاپ و بازیابی

تبلیغ در نقطه خرید (POP) چیست؟

تبلیغ در نقطه خرید چیست؟ ، POP چیست

محصولات تبلیغ در نقطه خرید (Point of Purchase Material) ابزارهایی هستند که توسط بازاریابان و خرده فروشان برای برنامه ریزی و چیدمان هدفمند فروشگاه‌ها استفاده می‌شوند. از جمله این محصولات نمایشگرها، استندهای فروشگاهی و محصولات چاپی هستند. محصولات نقطه فروش با توجه به نوع محصولات و فضای داخلی فروشگاه انتخاب شده و تولید می‌شوند.

POP یا همان نقطه خرید فضایی است که برای تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرد. فعالیت‌های تبلیغاتی برای محصولاتی که در آن مجموعه آماده فروش است یا نیاز به معرفی دارد با استفاده از دانش مرچندایزینگ انجام می‌شوند. محصولات نقطه خرید ممکن است واقعی باشد مانند مراکزی که در زمینه فروش مصالح ساختمانی فعالیت می‌کنند، ممکن است ماکتی از محصول باشد مثلا یک ماکت بزرگ از ماکت بطری آبمیوه درست می‌کنند که درون آن استند محصول است که آبمیوه چیده شده است، ممکن است با استفاده از متریال‌های مخصوص روی استندهای فروشگاه را بپوشانند (نام این محصول نقطه خرید، "شلف فریم" است)، ممکن است کاملا مجازی باشد و با استفاده از پاپ آپ و بنر الکترونیکی در فضاهای مخصوص وبسایت نمایش داده شوند.

تبلیغ در نقطه خرید فقط به این موارد بسنده نشده و طیف وسیعی از محصولات وجود دارد که با هدف تبلیغات و فروش در در فضاهای مختلف استفاده می‌شود. مثلا در نمایشگاه‌ها از استند پاپ آپ، میزکانتر نمایشگاهی، استند رول آپ و استند X/L استفاده می‌شود. در محیط فروشگاه‌ها از سرلاین، دیوایدر، استوپر، درگاه ورودی، استند محصول، هنگلر، دنگلر، وابلر، شلف تاکر، بانتینگ، ویندوفریز، شلف فریم و ماکت حجمی محصول بهره می‌برند. همچنین محصولاتی وجود دارند که قابلیت استفاده در داخل و بیرون از فروشگاه را دارند. این محصولات تابلو سردرب، رودشو، استیکر شیشه و ویترین، لایت باکس و ... هستند که با توجه به فضایی که باید نصب شوند متریال مخصوصی را انتخاب می‌کنند. مثلا متریالی که برای تولید تابلو لایت باکس فضای درونی فروشگاه استفاده می‌شود با متریالی که برای تابلوی مورد استفاده در فضای آزاد متفاوت است.

تاکتیک های بازاریابی نقطه خرید

چه یک فروشگاه خرده‌فروشی دارید یا یک رستوران با خدمات سریع، تجربه تسویه‌حساب نقش فوق‌العاده مهمی در موفقیت کسب و کار شما دارد. جدا از اینکه نقطه خرید است، همچنین فرصتی برای مشتریان است تا با برند شما درگیر شوند و کسب و کار خود را توسعه دهید.

هنگامی که نقطه خرید یا همان نقطه فروش یا سیستم (POS) مناسبی را ایجاد کردید که به شما امکان می‌دهد تا مشتریان به‌راحتی جذب کنید. وقت آن است که در مورد استراتژی بازاریابی نسیه فروشی فکر کنید که می‌تواند به جذب بیشتر مشتریان شما و افزایش فروش کمک کند.

 • بازاریابی نقطه ای

بازاریابی نقطه‌ای یک نوع کمپین بازاریابی درون فروشگاهی است که در محل فروش و اطراف آن انجام می‌شود. مثلا در یک محیط خرده‌فروشی مانند یک مغازه یا رستوران است.

بازاریابی POS می‌تواند راهی مؤثر برای افزایش فروش به مشتریان و افزایش هزینه به ازای هر بازدید آنها به روشی طبیعی باشد. وقتی به خوبی انجام شود، کمپین نقطه فروش می‌تواند برای ایجاد تجربیات مثبت مشتری، آگاهی از برند و بازگرداندن مشتریان استفاده شود. راه‌های مختلفی برای استفاده از فضای اطراف محل فروش شما وجود دارد، اما فضا اغلب محدود است؛ بنابراین نحوه استفاده از آن بستگی به نوع کسب‌وکاری دارد که می‌کنید و می‌خواهید مشتریان در هنگام پرداخت برای اقلام خود چه کاری انجام دهند.

 • تأکید بر خرید فوری

شما با قراردادن اقلام کوچک و ارزان در کنار محصولات اصلی، مشتریان را به خریدهای این محصولات ترغیب می‌کنید. لوازم جانبی یکی از مواردی است که مشتریان آنها را خریداری خواهند کرد. حال اقلامی را در آن قسمت قرار دهید که مشتریان برای خرید آنها صف بکشند و می‌توانید از تم‌هایی متناسب با فصل استفاده کنید.

 • تبلیغات ویژه

اگر به دنبال جابجایی محصول یا گروه خاصی از محصولات هستید، به تبلیغ آنها در محل فروش خود فکر کنید. شما می‌توانید محصولی را که فروش خوبی ندارد شناسایی کنید و سپس آن را تخفیف دهید. ممکن است محصولی را که فروش خوبی دارد با محصولی که فروش خوبی ندارد یک جا تبلیغ کنید. سپس می‌توانید برای تبلیغ پیشنهاد ویژه، از محصولات POS استفاده کنید.

 • ایجاد مشتریان وفادار

بسیاری از کسب و کارها بازاریابی خود را برای بدست آوردن مشتریان جدید طراحی می‌کنند، اما مشتریان دائمی ستون فقرات کسب‌وکار شما به شمار می‌روند. مطالعات در کشور آمریکا نشان می‌دهد که مشتریان دائمی در هنگام بازگشت 67 درصد بیشتر از مشتریانی که بار اول می‌آیند خرج می‌کنند و در طول عمرشان 10 برابر بیشتر از نسبت به مشتریان خرید یکبار از فروشگاه خرید می‌کنند.

یک راه برای به دست آوردن افراد معمولی، شروع یک برنامه وفاداری است. این یک راه عالی برای نشان دادن قدردانی از مشتریان و افزایش درآمد است. محصولاتی را در نزدیکی محل فروش خود قرار دهید که مزایای برنامه وفاداری شما را ارتقا دهد. مطمئن شوید که به کارمندان خودآموزش می‌دهید تا از مردم بپرسند که آیا مایل هستند از این محصولات خریداری کنند.

 • استفاده از سایر روش های بازاریابی

محل فروش شما همچنین می‌تواند فضا را برای انواع دیگر بازاریابی فراهم کند. اگر می‌خواهید مشتریان خود را با نام تجاری خود درگیر کنید، ممکن است بخواهید تابلویی نصب کنید که مشتریان را تشویق می‌کند در رویدادی که میزبانی آن هستید شرکت کنند یا در خبرنامه شما ثبت نام کنند. فقط مطمئن شوید که از محصولات نقطه فروش در حد افراطی استفاده نکنید.

منطقه محل فروش شما یک قطعه باارزش از املاک و مستغلات در مغازه شما است و اغلب این آخرین جایی است که می‌توانید قبل از خروج مشتری از آن تأثیر بگذارید؛ بنابراین مطمئن شوید که با استفاده از بهترین فناوری و با تبلیغات و برنامه‌های تبلیغاتی از این فضا استفاده می‌کنید تا مشتریان از محصولات موردنظر شما خریداری کنند.

 • استفاده از تمامی روشها و محصولات بازاریابی نقطه خرید

موفقیت در این روش مستلزم استفاده از چندین روش و محصولات است. داشتن هدف و عملکرد هوشمندانه موجب خواهد شد تا بتوانید بر مشتریان تأثیرگذار باشید. متناسب با نوع کسب‌وکار خود می‌توانید محصولات و روشها را انتخاب کنید. خلاقیت و ابتکار در این روش بازاریابی مؤلفه‌های مهمی است که موجب می‌شود تا مشتریان را تحت تأثیر قرار دهید.

هدف از تولید محصولات نقطه خرید چیست؟

هدف آنها جلب توجه مشتریان به محصولاتی است که ممکن است محصولات جدید یا دارای پیشنهاد ویژه باشند. همچنین برای تبلیغ رویدادهای خاص مثلا برای فروش فصلی یا فروش در تعطیلات استفاده می‌شوند.

گزینه های چاپ سفارشی POS

چاپ سفارشی، منظور این است که برای طراحی صفحه نمایش محصول POS، قالب‌های فایل ما را دانلود کنید و مشخصات خود را انتخاب نمایید.

متریال

 • مقوای استاندارد سفید
 • مقوای کرافت بازیافتی سفید
 • مقوای کرافت سفید

ضخامت متریال

متناسب با نوع محصول می‌توان از متریال استفاده کرد. از متریال‌های مختلف مانند انواع مقوا، پلاستیک و فلز در ساخت این محصولات استفاده می‌شود.

خدمات تکمیلی محصولات نقطه خرید

 • گلاسه

یک انتخاب متداول برای  جذابیت محصولات نقطه خرید به شمار می‌رود که درخشندگی و انعکاسی را ارائه می‌دهد که توجه را به خود جلب می‌کند.

 • مات

مات صاف است، بدون انعکاس یا تابش خیره کننده که موجب می‌شود بتوان محتوای آن را در نور بسیار زیاد تشخیص داد.

 • مات نرم

این روش موجب می‌شود که ظاهری نرم و جذاب داشته باشد. این محصولات را می‌توانید روی پیشخوان صندوق هم استفاده کنید.

 • گلاسه باکیفیت

روکش یووی با براقیت بالا بازتابنده و براق است. باعث متمایز شدن محصول می‌شود.

قسمت های چاپی محصول

 1. فقط بیرون محصول
 2. بیرون و داخل محصول
 3. فقط داخل محصول

نکات طراحی محصولات نقطه خرید | POSM

مقوای کرافت سفید ایده‌آل است. به خاطر این که علاوه بر دوام،  جذاب و زیبا است. یک پوشش یووی با شفافیت بالا و ضخیم‌ترین گزینه موجودی کاغذ را انتخاب کنید. هدف از طراحی و چاپ این محصولات مهم است. اندازه فونت روی محصولات مهم است. بهتر است طوری باشد که از فاصله معقولی قابل تشخیص باشد. پیام تبلیغاتی را کوتاه و تأثیرگذار مشخص کنید.

دسته بندی دوام محصولات نقطه خرید

محصولات نقطه خرید به لحاظ دوام به سه گروه موقت، نیمه دائمی و دائمی تقسیم‌بندی می‌شوند. شما می‌توانید از هر سه نوع محصول، در فروشگاه خود استفاده کنید. استفاده بیش از حد از این محصولات موجب دلزدگی مشتریان می‌شود.

طراحی و چاپ محصولات نقطه خرید ، طراحی و چاپ استاپر

محصولات موقت

محصولات موقت POP از مواد کاغذی مانند تخته سه لا، کارتن و کاغذ تولید می‌شوند. برای استفاده در مدت زمان کوتاهی ساخته شده‌اند. این محصولات از این جهت محبوب هستند که می‌توانند با قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به سایر دسته‌ها تولید شوند. عملکرد آنها در این است که برای فروش و تبلیغات مناسب و برای تبلیغ یک محصول به مدت 3 ماه یا حتی یک هفته نیازی به صرف هزینه زیادی نیست. این نوع محصول برای تبلیغات فصلی ایده‌آال هستند.

همانطور که از نام آن پیداست، محصول‌های موقت دارای طول عمر موقت هستند. توجه به این نکته مهم است که متغیرهای زیادی وجود دارند که در طول عمر محصول نقش دارند. چنین متغیرهایی شامل شرایط داخل فروشگاه، تعامل با مشتری، رطوبت، انبارکردن محصول است. به طورکلی پذیرفته شده که یک محصول موقت می‌تواند تا 3 ماه در فروشگاه دوام بیاورد. یک محصول موقت را می‌توان در تلاش برای افزایش طول عمر آن تقویت کرد.

محصولات نیمه دائمی

محصولات نیمه دائمی طول عمر بیشتری دارند، اما دائمی نیستند. به طورکلی، ترکیبی از مواد موقت مانند تخته سه لا، و مواد سخت ساخته شده‌اند. به همین دلیل عمر بیشتری دارند. به طور میانگین تا 6 ماه دوام دارند. نسبت به عوامل محیطی مقاوم هستند.

محصولات دائمی

این محصولات دائمی هستند. قیمت بالایی دارند. به طورکلی از فلز، چوب و پلاستیک ساخته شدهاند. این محصولات می‌توانند تا 1 سال نیز در داخل فروشگاه استفاده شوند. برای یادآوری برند مناسب هستند. این محصولات را می‌توان با رنگهای مختلف تولید کرد.

تنوع کاربران 

فروشگاه‌ها و شرکت‌های مختلفی متناسب با اهداف خود می‌توانند از این محصولات استفاده کنند. علاوه بر فروشگاه‌ها، امروزه کسب‌وکارهای مختلف از این محصولات استفاده می‌کنند. تنوع کاربران نشانگر جامع و همه‌کاره بودن این محصولات است. این قضیه نشان می‍‌‌دهد که میتوان متناسب با جامعه هدف از این محصولات استفاده کرد. استفاده از این محصولات به صنعت خاصی محدود نیست. با این محصولات و با برنامه‌های مختلف فروش مانند تخفیف، رقم فروش را در حد زیادی تغییر داد.

بهترین محلهای استفاده از محصولات نقطه خرید

شما میتوانید متناسب با اهداف خود از این محصولات استفاده کنید. محلهای ورودی، روی پنجرهها، درها، تابلوهای اعلانات جامعه، روی یا کنار زمین، روی دیوارها، در اتاقهای کارکنان، غذاخوریها میتواند محل استفاده از این محصولات باشد. هرچقدر که محلهای استفاده از این محصولات دقیق انتخاب شده باشد به همان اندازه نیز بر مشتریان و کاربران محل تأثیرگذار خواهد بود. محصولات را در محلی قرار دهید که مشتریان بتوانند آنها را مشاهده کنند.

گاهی اوقات لازم است که محصولات را روی میز پیشخوان قرار دهید. میتوان گفت که اینچنین محصولاتی کوچک هستند. استفاده همزمان موجب خواهد شد تا بتوانید بر تعداد بیشتری از مشتریان تأثیرگذار باشید.