دوشنبه 03 اردیبشهت 1403
 5 رویکرد بازاریابی دیجیتال که کسب و کار شما را توسعه می دهد

 5 رویکرد بازاریابی دیجیتال که کسب و کار شما را توسعه می دهد

1401/9/26 - 11:2:16 0 314

بازاریابی دیجیتال چطور به کسب و کارها کمک می کند؟

فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و دیگر شبکه‌های رسانه‌ای اجتماعی محبوب دیگر به طور مرتب پلتفرم‌های خود را به‌روزرسانی می‌کنند، به همین دلیل است که بازاریابان باید با آخرین پیشرفت های موجود در فضای رسانه‌های اجتماعی به‌روز شوند. بنابراین برای کمک به آماده شدن برای تغییراتی که در سال 2018 صورت می گیرد، فهرستی از رویکردهای رسانه‌های اجتماعی را که باید پیرامون آن اطلاعات کسب کنیم، گردآوری نمودیم.

 

1- محتوای ویدیویی

هیچ چیز در رسانه‌های اجتماعی مانند محتوای ویدیویی جذاب نیست.

آمار بازدید از ویدیوهای رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که چرا ویدیو توجه بیشتری را جلب می‌کند:

  • بینندگان یوتیوب هر روز یک میلیارد ساعت ویدیو تماشا می‌کنند.
  • کاربران فیس بوک روزانه بیش از 8 میلیارد ویدیو می‌بینند.
  • 82 درصد از مخاطبان توییتر محتوای ویدیویی را بر روی پلت فرم مشاهده می‌کنند.

انواع مختلفی از فرمت های ویدیو از فیلم‌های 360 درجه تا رویدادهای زنده وجود دارد. تیم بازاریابی باید توجه زیادی به انعطاف‌پذیری در هنگام برنامه‌ریزی‌های ویدیویی و تبلیغات تلفن همراه داشته باشند، چرا که 90 درصد از بازدیدهای ویدیو در توییتر و 60 درصد از بازدیدهای یوتیوب از کاربران تلفن همراه است. 

2- افراد تاثیرگذار رسانه های اجتماعی در حال افزایش هستند 

 بازاریابی از طریق افراد تاثیر گذار مزیت های زیادی دارد به همین دلیل بازاریابان اگر می خواهند در سال جاری با افراد تاثیرگذار در برندها کار کنند، رقابت سختی را پیش رو دارند.

یکی از استراتژی های بازاریابی با انسان های تاثیرگذار در سال جاری، اعتبار است. مصرف کنندگان به راحتی می توانند مشارکت برند – افراد تاثیر گذار را تشخیص دهند، به همین دلیل بازاریابان باید در ایجاد روابط پویا و بلندمدت با انسان های پرنفوذ و برند در سال 2018 تمرکز کنند.  

به عنوان مثال به مشارکت «لویی ویتون» با «سلنا گومز» در سال 2016  نگاه کنید. این مشارکت به طور ناگهانی تمام شد و در همان زمان برند رقیب در زمینه مد، موفق به امضای قرارداد جدید با این سلبریتی شد. 

3- برخورد اتحادیه اروپا در زمینه جمع آوری داده 

در سال 2018، اتحادیه اروپا به طور جدی با شرکت های جمع آوری اطلاعات مصرف کننده برخورد می کند. 

اساسا، قانون حفاظت داده عمومی(GDPR)  به شهروندان اتحادیه اروپا اجازه می دهد کنترل بیشتری بر اطلاعات شخصی خود داشته باشند. هر زمان که شرکتی می خواهد اطلاعات را از مصرف کننده جمع آوری کند، باید رضایت او را داشته باشد. این اطلاعات می تواند هر چیزی از محل زندگی، نام و آدرس ایمیل آنها باشد. درست است که کسب و کار شما در اتحادیه اروپا نیست ولی این قانون هر کسب و کاری را که با اتحادیه اروپا در تعامل باشد، تحت تاثیر قرار می دهد.

4- ربات های چت در سراسر دنیا 

 سال 2018 سالی است که برندها باید به ربات های رسانه های اجتماعی فکر کنند.

برندها از ربات های چت برای پشتیبانی از مشتری و بهبود استراتژی بازاریابی خود استفاده می کنند.

در حال حاضر، ربات های چت بیشتر برای خدمات مشتری استفاده می شوند – 61 درصد از تعاملات مصرف کننده – ربات های چت بر سوالات مرتبط با خدمات مشتری متمرکز است و تقریبا 85 درصد از تعاملات مشتری تا سال 2020 توسط ربات های چت مدیریت می شوند.

5- هنر جذاب داستان سرایی

با افزایش محبوبیت در حال رشد "استوری" در رسانه اجتماعی، نادیده گرفتن آنها در سال آینده برای بازاریابان غیرممکن است. فرمت "استوری ها" توسط اسنپ چت پایه گذاری شد و در حال حاضر تبدیل به عنصر ثابت از دنیای رسانه های اجتماعی است.

ابتدا اینستاگرام استوری ها را ایجاد کرد و حالا یوتیوب فرمت استوری خود را به نام "ریلز" منتشر کرده است. هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را  ارائه می دهند، اما همه آنها یک مفهوم را دنبال می کنند.

استوری ها بهترین لحظات یک روز را ضبط می کنند و پس از یک دوره زمانی مشخص از بین می روند. ماهیت موقت آنها حس FOMO )ترس از دست دادن) را برای کاربران ایجاد می کند که باعث می شود قبل از "از دست دادن" آنها را بررسی کنند. 2018 سالی بزرگ برای استوری ها است و در نتیجه بخش بزرگی از استراتژی بازاریابی رسانه اجتماعی شما را شکل می دهد.

تمام این موارد، رویکرد چشم انداز بازاریابی اجتماعی و دیجیتال را در سال 2018 شکل می دهد. برای توسعه برند خود، شما باید محتوا و استراتژی خود را که منعکس کننده نیازهای در حال تغییر مصرف کننده است،  به روز نگه دارید.

مقالات مرتبط
نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید