جمعه 11 خرداد 1403
ساخت خانه با فناوری چاپ سه بعدی

ساخت خانه با فناوری چاپ سه بعدی

1401/9/26 - 12:20:42 0 361

بعد از ویرانی های ناشی از سیل در قاره اروپا، مردم با مشکلات بسیاری روبرو بودند. متخصصان آلمانی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی واحدهای مسکونی ساختند.

بعد از این اتفاق، جرقه‌ای در ذهن مدیران ساخت و ساز ایالت بنوردراین وستفالن ایجاد شد. آنها خبر از انقلابی در ساخت و ساز با دستگاه های چاپ سه بعدی و نوآوری در این صنعت دادند.

در ایران نیز استفاده از این فناوری دور از ذهن نیست. در سال‌های اخیر که حوادث طبیعی نظیر سیل در ایران نیز بیشتر شده، این فرصت برای استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در صنعت ساخت و ساز نیز رویکردی تازه است. چاپ سه بعدی اکنون در برخی دانشگاه های ایران استفاده شده و برای تجاری سازی این فناوری مقدمات لازم فراهم است.

با تبدیل این تهدید و اتفاق به فرصتی استراتژیک اتفاقاتی نو در ایران رقم می‌خورند و استفاده از این فرصت طلایی سرعت و دقت در انجام فرآیندها هم برای مردم و هم برای مسولین امر بسیار خوشایند است.

همانطور که مطلع هستید چاپ سه بعدی در دسته بندی چاپ دیجیتال قرار دارد. چاپگرهای سه بعدی همان چاپگرهای جوهر افشان هستند که تغییرات مکانیکی روی انجام شده و با نرم افزارهای مخصوص، محصولی با طرح و اندازه های تعریف شده را تولید می کنند.

منبع: سایت خبری پاپنا

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید