دوشنبه 03 اردیبشهت 1403
تاثیر اعجاب انگیز تبلیغات در دوران رکود اقتصادی

تاثیر اعجاب انگیز تبلیغات در دوران رکود اقتصادی

1401/9/24 - 13:1:46 0 262

چرا تبلیغات در دوران رکود اقتصادی مهم است؟

عموما کسب و کارها در زمان رکود و برخورد با مشکلات مالی دست به تعدیل نیرو و توقف تبلیغات می زنند. توقف تبلیغات اشتباه بزرگی است. تبلیغات در این دوران اقدام هوشمندانه است و موجب رشد کسب و کار شما می شود و نتیجه ی آن بهتر از چیزی است که گمان کنیم.

سالهای 1980 تا 1985 میلادی، سالهای رکورد امریکا بود. شرکت "مک گرا هیل" 600 کسب و کار را در این دوران مورد مطالعه و تحقیق قرار داد. بعضی شرکتها که سالهای 1981 و 1982 تبلیغات را متوقف نکردند نسب به رقبایی که به تبلیغات ادامه ندادند، 256 درصد رشد بیشتر داشتند.

شرکت "امریکن بیزینس پِرِس" بعد از مطالعه 143 کسب و کار دیگر اعلام کرد آنها در زمان رکورد اقتصادی به تبلیغات خود ادامه دادند و بعد از دو سال افزایش فروش قابل توجهی داشتند.

این آمارها نشان می دهد کسب و کارهایی که در دوران رکورد تبلیغات انجام دادند بخش مهمی از بازار را سهم خود کردند.

چطور با تبلیغات در دوران رکورد اقتصادی رشد کنیم؟

1. تبلیغ کنید زمانی که رقبا تبلیغات را متوقف کردند

حذف تبلیغات توسط رقبا، به این معنی است که آنها بازار فروش محصول خود را به شما می سپرند. بعد از تمام تبلیغات و فعالیت هایی که برای آشنایی مخاطب و مشتری با محصول انجام دادند حال در اختیار شما قرار دارد.

در حالی که زمان بهره برداری از تبلیغات فروش است آنها حضور ندارند و میدان در دست شماست.

وضعیت اقتصادی اهمیتی ندارد. چون در این لحظه هم مشتریان به محصول و خدمات شما نیاز دارند. وقتی رکورد اقصادی هست نیازهای مشتریان قطع نمیشود. مثلا لوازم خانگی خراب می شود و یا نیاز به سرویس دارند، مشتریان شما به شوینده ها نیاز دارند، افراد در منازل و یا خودرو از خوشبو کننده استفاده میکنند و بسیاری محصولات و خدمات دیگر که در تمام دوران وجود دارند.

در این زمان ها، با کمک تبلیغات می توانید مشتریان را جذب و سهمی بیشتری از بازار را در اختیار بگیرید.

2. انتقال پیام به مشتری راحت تر است

در زمان رشد اقتصادی قدرت خرید مردم بالا می رود و معامله سریعتر انجام می شود. عموم افراد در این دوران دقت کافی برای صرف هزینه ها دقت کافی را ندارند و زودتر با آنها به نتیجه می رسید.

توقف تبلیغات در زمان رکورد اقتصادی، برای کسب و کارهای کوچکتر آسیب جبران ناپذیری وارد می کند. شرکت های بزرگتر در این مواقع هوشمندانه عمل می کنند و با تبلیغات کم هزینه یا هزینه های متوسط تمام بازار را در دست می گیرند.

بعد از اتمام رکورد اقتصادی، مشتریان جدید با کسب و کار شما آشنا هستند و به هیچ وجه سمت رقبای شما نمی روند.

3. می توانید موقعیت و مشتریان وفادار برای خود بسازید

تمام کسب و کارها در تلاشند تا قسمت بیشتری از بازار را در اختیار داشته باشند. وقتی شما و رقبا در تبلیغات در تلاش برای پیشی گرفتن از هم باشید، موفقیت در این رقابت سخت تر از همیشه است. اما وقتی رقبا دست از تبلیغ می کشند، میدان نبرد می ماند و شما. شاید  مشتریان در زمان رکود صرفه جویی کنند ولی خرید و فروش در بازار هیچوقت به صفر نمی رسد. در زمانهایی که شرایط اقتصادی کسب و کارها مناسب نیست در کنارشان باشید، در زمان رشد و رونق بازار نیز آنها همراه شما هستند.

4. بررسی پیشنهادات رسانه ها و درخواست تخفیف از آنها

تمام رسانه ها و شرکت هایی که در زمینه تبلیغات فعالیت می کنند در دوران رکود نیز به فکر افزایش فروش و گسترش خدمات خود هستند.

رادیو، تلویزیون، مجلات و ... به شما نیاز دارند. حال که شما باید هزینه های خود را کاهش دهید، رسانه ها با انواع مختلف پیشنهادات به سمت شما می آیند.

5. هزینه های مشتری را کم کنید

از بیان شرایط بد اقتصادی ترسی نداشته باشید. پشت تمام برندها و اسم ها و عناوین بزرگ و کوچک یک  فرد نشسته است. افراد همیشه به دنبال انجام معامله های خوب هستند.

مثلا شرکت فروشگاه های زنجیره ای والمارت در یکی از کمپین تبلیغاتی خود به جای جمله "ما محصولاتی با قیمت پایین داریم"، با معرفی یک محصول گفتند که با تخفیف روی این محصول والمارت، چقدر در یک سال هزینه های آنها کم می شود.

با فرصت هایی که در این دوران ایجاد می شود، مشتریان جدید بدست می آورید که در شرایط نرمال دستیابی به آنها بسیار سخت است. هر کدام از این مشتریان یک فرصت خوب برای حفظ جایگاه در بازار و افزایش شانس در مقابل رقبا است.

 

مقالات مرتبط
نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید