چهار شنبه 27 تیر 1403
آینده صنعت چاپ

آینده صنعت چاپ

1401/7/7 - 17:44:40 0 419

تکامل صنعت چاپ

صنعت چاپ بیش از 45 سال ایجاد شده است. صنعت چاپ به‌سرعت درحال‌رشد است. صنعت چاپگرهای جوهرافشان و لیزری کامل شده است. صنعت چاپ به‌سرعت درحال‌رشد و توسعه پیش‌بینی‌شده است.

پیشرفت اخیر صنعت چاپ

بزرگ‌ترین روند در صنعت چاپ، رشد چاپ دیجیتال بوده است. در واقع، این یک‌روند بلندمدت که در چند سال اخیر افزایش‌یافته است. چاپ دیجیتال رشد کرده و بیش از 50 درصد از سهم بازار چاپ را به خود اختصاص داده است.

در چاپ دیجیتال، تصاویر، الگوها و اسناد را به‌صورت دیجیتالی قبل از ارسال مستقیم به چاپگر آماده می‌شود. بعد از بررسی کلیه جوانب چاپ می‌شود. آینده فناوری چاپ در چاپ دیجیتال نهفته است. به‌خاطر این که طبق برآوردهای آزمایشی، در سال گذشته 30 درصد دیگر رشد داشته است.

رشد چاپ دیجیتال همچنین از این واقعیت مشهود است که چاپ رنگی در چند سال اخیر با رشد چشمگیر چاپ جوهرافشان افزایش‌یافته است.

پیشرفت‌های میان‌مدت صنعت چاپ

در حال حاضر می‌توانید ببینید که بسیاری از آنچه در صنعت چاپ می‌گذرد به فناوری رنگ جوهرافشان مربوط می‌شود. انتظار می‌رود که این امر ادامه یابد به‌خاطر این که پیشرفت‌ها در بخش جوهرافشان بسیار بیشتر از بخش لیزر است.

روش‌های بهبودیافته چاپ تجاری

تقریباً هر متخصص در صنعت چاپ در حال پیش‌بینی پیشرفت‌های بیشتر در زمینه گزینه‌های تکمیل در بخش چاپ تجاری است. در حال حاضر افزایش قابل‌توجهی در فراوانی نوآوری‌ها در بخش بازاریابی و بسته‌بندی وجود دارد.

بسیاری از این نوآوری‌ها مربوط به تکمیل سطح هستند. اکنون گزینه‌های بیشتری برای تکمیل سطوح مانند تغییرات لمسی و پرداخت‌های براق با چندین ویژگی اضافی وجود دارد. وقتی صحبت از تکمیل سطح می‌شود، آینده فناوری چاپ به سمت تخصصی‌شدن بیشتر پیش می‌رود.

انتظار می‌رود این امر ادامه یابد به‌خاطر این که هدف این است که چاپ تجاری را از زاویه جلب‌توجه بیشتر کاربران نهایی مؤثر داده شود. علاوه بر این، می‌توانید انتظار داشته باشید که از سطوح و متریال‌های بیشتری برای انعطاف‌پذیری بیشتر در فناوری چاپ در آینده استفاده می‌شود. این واقعیت را در نظر بگیرید که قبلاً نایلون در بخش چاپ وجود نداشته، اما اکنون پذیرفته شده است.

آینده فناوری چاپ بر خودکارسازی کل فرایند چاپ متمرکز خواهد بود. این روزها مواردی مانند تغذیه خودکار اسناد و دوبلکس کردن خودکار در چاپگرها بیشتر رایج شده است. حتی ماژول‌های اختیاری اضافی برای افزایش بهره‌وری و همکاری ارائه می‌شوند.

ویژگی‌های سازگار با محیط‌ زیست و انرژی کارآمد

امروزه هم‌زمان با پیشرفت فناوری چاپ، کارتریج‌های بازیافتی نیز تولید می‌شوند. این قضیه بر حفظ محیط‌زیست و بهره‌وری از انرژی تأثیر می‌گذارد. امروزه بازیافت کارتریج یکی از کارهای اصلی است که برخی از شرکت‌ها انجام می‌دهند.

امروزه کارتریج‌هایی تولید می‌شوند که تونر خشک نمی‌شود. به همین دلیل می‌توان آن‌ها را تا مدت‌زمان زیادی نگهداری کرد. کارتریج و تونر مهندسی شده هستند. به همین دلیل است که چاپگرها انرژی کمتری را مصرف می‌کنند.

چاپ سه‌بعدی

تا همین اواخر، چاپ همیشه دوبعدی بود. همیشه کاغذ، مقوا، برچسب، پارچه، پلاستیک و فلز چاپ می‌شد. یعنی همه چیز دوبعدی بود. اما اخیراً با تبدیل چاپ دوبعدی به چاپ سه‌بعدی، کاربرد جدیدی از چاپ ایجاد شده است.

پرینت سه‌بعدی چاپی است که به‌صورت سه‌بعدی انجام می‌شود. این بدان معنی است که هیچ بستر، جوهر یا تونر وجود ندارد. به زبان ساده، پرینت سه‌بعدی ایجاد محصولات با چاپ آنهاست.

یک چاپگر سه‌بعدی این کار را با استفاده از مواد خاصی به‌جای جوهر یا تونر انجام می‌دهد. آنها را مانند یک چاپگر معمولی کنار هم قرار می‌دهد.

با این تفاوت که لایه‌ها را روی‌هم قرار می‌دهد تا ضخیم شده و به یک شوی تبدیل شود. در نتیجه، یک تصویر دیجیتالی از یک آیتم فیزیکی می‌تواند به یک شی واقعی تبدیل شود.

اکنون بسیاری از افراد از پرینت سه‌بعدی برای ایجاد انواع اشیا از پروتز گرفته تا اقلام اساسی استفاده می‌کنند. علاوه بر این، حتی ناسا نیز با درنظرگرفتن پرینت سه‌بعدی به‌عنوان یک گزینه جدی در مورد اکتشاف فضا، از این فناوری استفاده می‌کند.

برای اینکه پرینت سه‌بعدی به آن نقطه برسد، باید پیشرفت‌های قابل‌توجهی انجام شود. بااین‌حال، آینده فناوری چاپ به همان اندازه که در پرینت دوبعدی وجود دارد، در پرینت سه‌بعدی نهفته است. در حال حاضر، پرینت سه‌بعدی گران و کند است.

بااین‌حال، انتظار می‌رود در آینده فناوری چاپ، این موانع تکنولوژیک شکسته شوند. این بدان معنی است که آینده فناوری چاپ دارای پیشرفت‌هایی است که منجر به ارزان شدن چاپ سه‌بعدی می‌شود، در ضمن به طور قابل‌توجهی سریع‌تر می‌شود.

چاپخانه مجهز شرکت اوج نیلی فراز؛ همچاپ

چاپخانه دیجتال و افست این شرکت مجهز و مدرن است. سفارشات شما در اسرع وقت و با بالاترین کیفیت بررسی شده و کار شروع می شود. می توانید جهت دریافت محصول با کیفیت از مشاوره های کارشناسان چاپی استفاده کنید.  

 

 

مقالات مرتبط
نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید