چهار شنبه 30 خرداد 1403
پخش تراکت و بروشور در زمان و مکان مناسب

پخش تراکت و بروشور در زمان و مکان مناسب

1402/04/04-17:00:00 0 228


بهترین زمان برای پخش تراکت تبلیغاتی، بستگی به نوع کسب و کار و هدف مورد نظر دارد. اگر شما یک فروشگاه دارید، بهتر است تراکت های خود را در روزهای پرتردد و در محل هایی که تعداد بیشتری از مردم عبور می کنند، پخش کنید. همچنین، قبل از پخش تراکت تبلیغاتی، بهتر است با تحقیقات لازم برای شناخت بازار هدف خود را شناسایی کرده و سپس برنامه ریزی کنید. همانطور که استراتژی توزیع خود را تدوین می‌کنید، لازم است که به موارد زیر توجه کنید.

روش های پخش انواع تراکت تبلیغاتی

شناخت مخاطب، اولین موضوعی که لازم است به آن توجه کنید. شما می توانید براساس شناختی که از مخاطبان بازار هدف خود به دست آورده‌اید می‌توانید تراکت را بین مخاطبان خود توزیع کنید. تراکت را در زمان‌های مناسبی بین مخاطبان خود توزیع کنید. توجه کنید که مخاطبان شما در چه زمان‌هایی در مکانی مشخص حضور دارند. آگاهی به این نکته موجب می‌شود که بتوانید تراکت ها را به تعداد بالا بین مخاطبان خود توزیع کنید.

مهم ترین روش های توزیع تراکت

  • شخص به شخص

اگر می خواهید رویکردی فعالانه داشته باشید که تعامل بالایی با مشتری ایجاد کند، از روش توزیع فرد به فرد استفاده کنید. در این روش می توانید مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار داده و شما می توانید تراکت را به راحتی در اختیار آن ها قرار دهید.
تیم بازاریابی خود را در مورد نحوه توزیع آموزش دهید تا بتوانند به بهترین روش ممکن بر مخاطبان تاثیرگذار باشند. تیم بازاریابی شما بهتر است که با لباس فرم سازمانی در محل حضور داشته باشند.

مهم ترین روش های توزیع تراکت - پخش تراکت شخص به شخص

  • قرار دادن قفسه تراکت در اماکن عمومی

شما همچنین می توانید یک قفسه یا استندی تراکت های خود را در مکان های عمومی قرار دهید. شما می توانید با هماهنگی با شرکت های دولتی و خصوصی، قفسه تراکت ها را در محل مشخصی که درباره آن توافق کرده اید قرار دهید.

  • قرار دادن تراکت در داخل کاتالوگ یا بروشور مشابه کسب و کار شما

شما می توانید از مدیران کسب و کارهای مشابه درخواست کنید زمانی که کاتالوگ یا بروشور خود را به مشتریان خود تحویل می دهند، تراکت چاپی شما را نیز داخل آن بگذارند. در این روش مشتری زمانی که کاتالوگ یا بروشور را مطالعه می کند، تراکت شما را نیز مشاهده خواهد کرد.

  • توزیع به عنوان فاکتور تراکت

توزیع تراکت تبلیغاتی به عنوان فاکتور تراکت

شما می توانید کسب و کار یا محصول خود را در قالب فاکتور تراکت به مخاطبان خود معرفی کنید. شما با این روش می توانید محصولات جدید، ویژگی ها، مزایای آن ها را به مشتریان معرفی نمایید. توزیع فاکتور تراکت باعث می شود که نسبت به رقبا متمایز شوید. شما با این روش می توانید به صورت حرفه ای و ملموس، محصولات خود را به مخاطبان معرفی نمایید.

  • توزیع در رویدادهای محلی و شرکتی

شما می توانید در رویدادهای محلی و شرکتی که در آن ها حضور دارید، تراکت چاپی خود را بین مخاطبان توزیع کنید. همان طوری که می دانید مدیران کسب و کارهای مختلف در سمینارها حضور دارند، بدین ترتیب شما می توانید به صورت رسمی و حرفه ای، برند و محصولات خود را به مدیران کسب و کارها معرفی کنید.

  • توزیع تراکت در نمایشگاه های تجاری

پخش تراکت تبلیغاتی در نمایشگاه های تجاری

توزیع تراکت در نمایشگاه های تجاری یکی از روش‌های موثر برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی در مورد محصولات و خدمات شرکت‌ها محسوب می شود. در این روش، تراکت ها بین به بازدیدکنندگان نمایشگاه ها توزیع شده تا آنها با محصولات و خدمات شرکت آشنا شوند. ابتدا باید تعیین کرد که کدام نمایشگاه ها برای شرکت مناسب هستند و سپس باید با سازمان دهنده نمایشگاه تماس گرفت و از شرایط و قوانین توزیع تراکت در آن نمایشگاه مطلع شد. سپس باید تعداد مورد نیاز تراکت ها را برای هر نمایشگاه محاسبه کرده و آنها را چاپ کرد. در این مرحله، باید مطمئن شد که تراکت ها دارای طرح و اطلاعات صحیح و جذابی هستند تا بازدیدکنندگان نمایشگاه به آنها توجه کنند. بهتر است تراکت ها را در جاهای قابل دسترس و مشخصی قرار داد تا بازدیدکنندگان بتوانند به آن ها دسترسی داشته باشند.

در نهایت، باید یک تیم از کارکنان شرکت را برای توزیع تراکت ها در نمایشگاه‌ها آماده کرد. این تیم باید با حضور در نمایشگاه و در محل‌های مناسب، تراکت ها را به بازدیدکنندگان توزیع کند و در صورت نیاز، به آنها در مورد محصولات و خدمات شرکت توضیح دهند.

 

 

مقالات مرتبط
نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید