چهار شنبه 27 تیر 1403
بازاریابی محصولات داروخانه با محصولات نقطه خرید

بازاریابی محصولات داروخانه با محصولات نقطه خرید

1402/4/14 - 11:9:25 0 301

اهمیت داروخانه

داروخانه‌ها یکی از نقاط خرید محسوب می‌شوند. بیماران هر روز برای دریافت دارو به این مراکز مراجعه می‌کنند. بر همین اساس است که می‌توان محصولات پزشکی را به فروش رساند. بازاریابی در داروخانه‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

داروخانه نوع خاصی از نقطه خرید است. بیماران برای دریافت نسخه‌های پزشکی به محل مراجعه می‌کنند. این یک خروجی جذاب برای مراقبت‌های پزشکی محسوب می‌شود. عملکرد داروخانه‌ها به‌سرعت تغییر کرده است. اکثر آنها پیشنهادی برای ایجاد تجارت اضافی ایجاد کرده‌اند. درحالی‌که بازدیدکنندگان در صف انتظار می‌کشند، چیدمان داروخانه را به نحوی تغییر داد طوری که  توجه را به کالاهای فرا دارویی، مانند محصولات مراقبت از پوست و زیبایی، محصولات ضدآفتاب، داروهای طبیعی مراقبت از خود، ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی، رایحه‌درمانی، عصاره‌های گیاهی، محصولات مراقبت از دهان و دندان، بانداژ معطوف کرد.

فروش آسان با محصولات نقطه خرید و نقطه فروش در فروشگاه و داروخانه ها

فروش آسان با محصولات نقطه خرید

عملکرد داروخانه‌ها تغییر کرده است. می‌توان در کنار تحویل دارو چند محصول آرایشی، بهداشتی و مراقبتی را نیز به بیماران توصیه کرد. دیگر لزومی به تشویق بیماران نسبت به خرید این محصولات احساس نمی‌شود. حین انتظار برای تحویل دارو می‌توان توجه آن‌ها را به سایر کالاهای اضافه معطوف کرد.
مزایای محصولات آرایشی، بهداشتی، مراقبتی را می‌تواند زمان صف انتظار به بیماران معرفی کرد. محصولات بهداشت شخصی و مکمل‌های غذایی و دارویی نیز در این طبقه‌بندی قرار دارند. برندها می‌توانند در داروخانه‌ها محصولات خود را به مشتریان معرفی کنند. البته برندهای دارویی، بهداشتی و مراقبت‌های پزشکی می‌توانند محصولات خود را به مردم معرفی کنند.

معرفی محصولات بر اساس سلیقه مشتریان

برندهای پزشکی می‌توانند در داروخانه‌ها مصرف‌کنندگان را به خرید کالاهای خود تشویق کنند. محصولات نقطه خرید برای این منظور از کارایی لازم برخوردار هستند. از آن جایی که این محصولات سه‌بعدی هستند بنابراین بر اکثر خریداران تأثیر می‌گذارند. شرکت‌های دارویی می‌توانند به‌وسیله این محصولات کالاهای خود را معرفی کنند.

این روش برای تبلیغ و فروش این نوع از کالاها برای خریداران پذیرفته شده است. شرکت‌های آرایشی، بهداشتی و داروخانه‌ای به‌وسیله این روش می‌توانند محصولات جدید را به مشتریان وفادار خود معرفی کنند.  شما می‌توانید متناسب با مخاطبان داروخانه‌ای، از محصولات نقطه خرید استفاده کنید. توجه کنید که روزانه بیمارانی به داروخانه‌ها مراجعه می‌کنند، شما می‌توانید از این پتانسیل استفاده کنید.

گاهی اوقات می‌توانید برخی کالاها را به‌رایگان در اختیار بیماران قرار دهید. بهتر است که هر روز آفرهایی به بیماران ارائه کنید، طوری که  نسبت به دریافت آن‌ها تمایل زیادی داشته باشند. مدیران داروخانه‌ها می‌توانند متناسب با بیماری‌های متداول در جامعه، محصولات دارویی و مکمل‌های دارویی را به بیماران پیشنهاد دهند.

استفاده از محصولات نقطه خرید جدید به جذب مشتریان جدید کمک می‌کند. با ترکیب این محصولات و مشتری‌مداری، روابط عالی با مشتریان می‌توان حس وفاداری در آن‌ها ایجاد کرد. متناسب با فصول مختلف از محصولات نقطه خرید استفاده کنید. با این روش می‌توانید بسیاری از مشتریان و بیماران را تحت‌تأثیر قرار دهید.

تقویم فعالیت‌های تبلیغاتی را برای رویدادهای داروخانه ایجاد کنید و ممکن است مشتریان جدیدی را جذب کند.
استفاده از محصولات نقطه خرید در زمینه فروش لوازم آرایشی، بهداشتی و پزشکی باعث می‌شود که بتوانید این محصولات را در حجم بالایی به فروش برسانید.

اصول چیدمان محصولات نقطه خرید

استندها برای معرفی محصولات آرایشی، بهداشتی و پزشکی بهترین هستند. از آن جایی که مستقل هستند بنابراین می‌توان در مورد آن‌ها کاملاً خلاقانه رفتار کرد. 
البته رعایت استانداردها امری ضروری محسوب می‌شود. روش‌های مختلفی برای ساخت آن‌ها به هر شکل و اندازه‌ای وجود دارد.  
استندها لازم است که مطابق محدودیت‌های محیطی، اصول زیباشناختی، اهداف بازاریابی، درک برند، تصور و تخیل طراح ساخته شود. استندها لازم است به نحوی ساخته شود که بر خریداران بیشترین تأثیر را داشته باشد. 
جای‌گذاری اصولی هر استند از اهمیت به سزایی برخوردار است. هرچقدر که این کاردرست و اصولی انجام شده باشد به همان اندازه بر خریداران و بیماران داروخانه تأثیرگذار خواهد بود. 
استندها را می‌توان در هر طبقه‌ای که خریداران و بیماران تردد دارند قرارداد. محل نزدیک به صندوق برای قراردادن محصولات بهترین هستند. 
از آن جایی که داروخانه‌ها محل‌های کوچکی هستند؛ بنابراین این محصولات به نحوی طراحی می‌شوند که در اکثر اوقات در کنار هم و در جلوی دیدگان مشتری قرار داشته باشند. 
در انتخاب محصولات نقطه خرید حساسیت به خرج دهید. رنگ و شکل و حجم محصولات را به نحوی انتخاب کنید که بتوانید مشتریان را تحت‌تأثیر قرار دهید. 
هرچقدر در این کار بامهارت و حرفه‌ای عمل کنید به همان اندازه می‌توانید مخاطبان داروخانه‌ای را تحت‌تأثیر قرار دهید.

مساحت داروخانه و استراتژی فروش

درصورتی‌که داروخانه بزرگی داشته باشید می‌توانید از تمامی محصولات نقطه خرید استفاده کنید. داروخانه‌های دوطبقه ظرفیت استفاده از همه محصولات را دارند. 
درعین‌حال داروخانه‌های کوچک به‌خاطر مساحت کم ناچار هستند محصولات را گلچین کرده و استفاده کنند. 
قراردادن محصولی کنار درب خروج داروخانه کمک می‌کند تا بتوان حتی در آخرین لحظه هم بر ذهن مشتری تأثیر گذاشت. 
این استراتژی موجب می‌شود خریدار تا مدتی محصولات نقطه خرید و کالاهای اصلی فروش را به‌خاطر بسپارد.  
داروخانه‌های بیمارستانی می‌توانند از فضاهای بیمارستان برای تحت‌تأثیر قراردادن مخاطبان استفاده کنند. 
از آن جایی که این نوع داروخانه‌ها در طبقه هم کف احداث می‌شوند، به همین دلیل می‌توان از فضای داخل حیاط بیمارستان نیز استفاده کرد. 
جای‌گذاری محصولات نقطه خرید در حیاط می‌تواند به جذب بیشتر مخاطبان کمک کند. حتی می‌توان از محصولات نقطه خرید در اندازه و حجم بزرگ استفاده کرد.

فروش کالاهای مرتبط 

مهم‌ترین هدف محصولات نقطه خرید، افزایش فروش کالاهای مرتبط است. برای محقق کردن این هدف می‌توانید از کاتالوگ، بروشور استفاده کنید. 
بلوتوث کردن اپلیکیشن داروخانه نیز می‌تواند روش مؤثری دیگری باشد که می‌توانید محصولات موردنظر خود را در گوشی کاربر معرفی کنید. 
شما حتی می‌توانید نیازی در مصرف‌کننده ایجاد کنید. بدین ترتیب در همان لحظه محصول خود را حتی با تخفیف هم به بیمار یا خریدار به فروش برسانید. شما حتی می‌توانید از محصولات کوچک پیشخوان هم استفاده کنید. 
حتی می‌توانید بنا به سلیقه و علاقه خریدار این محصولات را به آن‌ها عرضه کنید. از آن جایی که این محصولات کوچک به‌وسیله خریدار به منزل منتقل می‌شوند.  بنابراین می‌توان انتظار داشت که بتوان بر اعضای خانواده و احتمالاً مهمانان نیز به لحاظ بصری تأثیر گذاشت. 
امکان تأثیرگذاری لحظه‌ای بر خریداران مهم‌ترین ویژگی محصولات پیشخوان به شمار می‌آید. پیام‌های تبلیغاتی شما لازم است که منسجم و منظم و تأثیرگذار باشد.

محصولات قفسه‌ای، حرکت فراتر از تصورات مشتری

اگر خریداران در قفسه‌ها محصولی را مشاهده نکنند، بالطبع کالایی را خریداری نخواهند کرد. شما می‌توانید با این روش کالاهایی را تبلیغ کنید. این روش برای خریداران و بیماران داروخانه ملموس خواهد بود. 
با این روش می‌توانید یکنواختی و فضای سرد و سنگین را از بین ببرید. روش‌های خلاقانه مؤثر هستند. 
 نقطه فروش در داروخانه لازم است که فراتر از حد تصور و در حد معامله باشد. تنها در این صورت می‌توان انتظار داشت که کار به‌درستی انجام شده است.

اهمیت محصولات نقطه خرید

 محصولات نقطه خرید داروخانه‌ای نشان‌دهنده اهمیت سلامتی، تغذیه مناسب در کشور است. بازاریابی و تجارت بصری به تجدید بخش POP داروخانه کمک می‌کند. 
هرکسی که وارد یک فروشگاه می‌شود با انواع نمایشگرهای بصری لوازم آرایشی و بهداشتی، محصولات بالای پیشخوان برای داروها و محصولات سلامتی استقبال می‌کند که به‌سلامتی، تغذیه مناسب و رفاه عمومی کمک می‌کند.
بدون بدیهی دانستن نقش اساسی داروخانه‌ها که به‌صورت محلی به‌عنوان یک نقطه مرجع برای سلامتی ارائه می‌شوند، بازاریابی می‌تواند کمک بزرگی برای خرده‌فروشی‌ها باشد تا مجموعه‌ای از محصولات جایگزین برای درمان‌های کلاسیک را به مصرف‌کنندگان پیشنهاد کنند که همچنان به‌سلامتی انسان اهمیت می‌دهد. 
در واقع، طیف محصولات موجود در داروخانه‌ها از داروهای با یا بدون نسخه گرفته تا محصولات ارتوپدی، لوازم آرایشی، بازی‌های دوران کودکی، غذاهای سلیاک و مکمل‌های مراقبت از رژیم غذایی، ضدآفتاب‌ها و انواع کمک‌های مراقبت بهداشتی را شامل می‌شود.
داروساز به دلیل شایستگی و رابطه اعتمادی که با مشتری دارد، وظیفه ارائه و پیشنهاد تمامی آن محصولات مکمل را برای رفع نیازهای مصرف‌کننده دارد.
محصول نقطه خرید جذاب، با فضای کافی در ویترین، برای برجسته‌کردن برندها، تبلیغات و محصولات فصلی (مکمل‌ها، ضدآفتاب‌ها، تبلیغ درمان تاول، و غیره) ضروری است. به‌اصطلاح بازاریابی سلامتی انجام می‌شود. 
وقتی وارد یک داروخانه می‌شویم، متوجه می‌شویم که طراحی مجدد فروشگاه مهم است و نیازهای بازاریابی و تجارت بصری آن را القا می‌کند.

اصول تمایز داروخانه‌ای با محصولات نقطه خرید 

لازم است در میان رقبا (سایر داروخانه‌ها، داروخانه‌های مراکز خرید، فروشگاه‌های بهداشتی، محصولات غذایی، سوپرمارکت ارگانیک) متمایز شوید. با رعایت این اصول می‌توانید به این هدف دست یابید.

  • سازماندهی فضای داخل فروشگاه از طریق مطالعه مکانیسم‌های خرید مصرف‌کنندگان
  • توجه به نور، طرح‌های رنگی و تمیزی
  • موقعیت استراتژیک محصولات در قفسه‌ها و نمایشگرها
  • علائم به‌عنوان راهنما در قفسه‌ها
  • حضور خلاقانه در محل فروش
  • سازماندهی ویترین‌های موضوعی با کمک مشاوران ویترین
  • مشاوره فردی، پانسمان‌های کوچک، اندازه‌گیری فشارخون
  • ایجاد فضاهای استراحت برای سالمندان، زنان باردار و کودکان

لوازم آرایشی

محصولات آرایشی، بهداشتی و مو نشان‌دهنده بخش محصولاتی است که بر زیبایی، زیبایی‌شناسی و توجه به جزئیات و روندها تمرکز دارد. 
برندی برای انتقال پیام درست به مصرف‌کنندگان و جلب‌توجه خریداران بالقوه در یک فروشگاه شلوغ بین پیشنهادها متعدد برندهای دیگر بسیار مهم است.
محصولات نقطه فروش مورداستفاده ابزاری اساسی برای انتقال این ارزش‌ها، دانگلرها، تابلوهای تبلیغاتی، استندها، نمایشگرها، صفحه‌های پیشخوان و استندهای تبلیغاتی مستقل کلید برجسته شدن در عطرسازی‌ها، مراکز خرید، فروشگاه‌های بزرگ زیبایی، هایپرمارکت‌ها و داروخانه‌ها  به شمار می‌روند. 
نمایش جزئیات اقلام تبلیغاتی لازم و ضروری است. ماندگاری و دوام مزیتی که باعث حفظ مشتریان می‌شود. 
چاپ باکیفیت موجب می‌شود تا تفکیک رنگ‌ها آسان باشد. می‌توان این محصولات را در اندازه‌ها و اشکال دلخواه تنظیم کرد.

ثبت سفارش

شرکت‌های آرایشی، بهداشتی و داروخانه‌ای در جهت حفظ مشتریان وفادار و جذب خریداران جدید می‌توانند سفارش طراحی و چاپ محصولات نقطه خرید داروخانه‌ای را در سایت همچاپ ثبت کنند. 
کلیه مراحل از ابتدا تا انتها به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد. محصول با کیفیتی را دریافت خواهید کرد. با این محصولات می‌توانید حداکثر مخاطب را در مدت‌زمان کوتاهی جذب کنید. 

مقالات مرتبط