جمعه 11 خرداد 1403
تجارت بصری و روشهای مدرن فروش کالا با محصولات نقطه خرید

تجارت بصری و روشهای مدرن فروش کالا با محصولات نقطه خرید

1402/4/15 - 12:48:51 0 366

مفهوم تجارت بصری

تجارت بصری ارائه، چیدمان و نمایش محصولات به‌گونه‌ای است که باعث می‌شود توجه خریدار را جلب کند و آنها را تشویق کند که کالا را تحویل بگیرند، امتحان کنند و در نهایت خریداری کنند.

هنگامی که به دنبال یادگیری نحوه تجاری‌سازی فروشگاه خود هستید تا علاقه خریداران خود را جلب کنید و کالاهای بیشتری را بفروشید، مهم است در مورد نحوه انجام کار فکر کنید. کسب‌وکارها هرگز فرصت دومی برای تأثیرگذاری بر مشتریان پیدا نمی‌کنند. در بازار بیش از حد اشباع امروزی، میزان موفقیت و ظرفیت بازاریاب برای ایجاد بازگشت سرمایه به درک جامع رفتار مصرف‌کننده و منطق قدرت خرید بستگی دارد.

متأسفانه، رفتار مشتری همیشه در حال تغییر است. لازم است که متناسب با رفتار او اقدامات لازم انجام شود. در تجارت بصری از رنگ‌ها، الگوها، نورپردازی و محصولات نقطه خرید برای جذب مشتری و افزایش فروش استفاده می‌شود. به طور معمول، این امر مهم از طریق محصولات نقطه خرید،  وسایل، عکس‌ها و قراردادن محصول مرتبط با کالاهای اصلی به دست می‌آید. تجارت بصری ایجاد، آماده‌سازی و نمایش محصولات برای برجسته‌کردن ویژگی‌ها و مزایای مختلف آنها برای مشتریان بالقوه است.

تجارت بصری به نحوه ارائه محصول یا برند به‌صورت بصری به مشتری و اینکه آیا این پیام به شیوه‌ای قابل‌قبول مربوط می‌شود. در این بحث، روش مناسب و مؤثر به موقعیتی اشاره می‌شود که در آن پیام تأثیر مطلوبی بر طرز فکر یا رفتار مشتری می‌گذارد و در نهایت منجر به خرید می‌شود.

عناصر تجارت بصری

هنر و علم ارائه اشیا به جذاب‌ترین روش، عمدتاً بر تعامل با مشتریان از طریق تصاویر و پرزنت‌ها، به‌عنوان تجارت بصری شناخته می‌شود. 
به‌عبارت‌دیگر، نمای بیرونی کسب‌وکار، از جمله ویترین، نماها، فضاهای خرده‌فروشی و همچنین داخل فروشگاه، همگی بخشی از تجارت بصری فروشگاه (عناصر جهت‌دهی، علائم، چیدمان، تکنیک‌های ارائه) محسوب می‌شوند. 
(استندها، عناصر فضایی و شرایط محیطی)،چیدمان فروشگاه، تجهیزات، کالاها و نمایشگرها همگی نمونه‌هایی از جنبه‌های تجاری بصری هستند.
از عوامل دیگر می‌توان به رنگ‌ها، نور، شکل‌ها و موقعیت محصولات  اشاره کرد. بازرگانی شامل عناصر مختلفی مانند تجارت بصری، مجموعه محصولات، موسیقی، بو و دما است. 
چهار دسته از عوامل وجود دارد که می‌تواند بر تصمیم خرید آنی فرد تأثیر بگذارد. فردی که خرید می‌کند، فضای فروشگاه، شرایط و خود محصول، اولین گروه محسوب می‌شوند. 
محیط فروشگاه شامل اجزای بسیاری از جمله کارکنان، نوع کسب‌وکار، چیدمان و محیط را می‌توان نام برد.  
برخی از نویسندگان، چیدمان و محیط فروشگاه را به‌عنوان بخشی از تعریف جنبه‌های تجاری بصری تلقی می‌کنند.

عوامل تأثیرگذار بر خرید فوری 

  • محصولات نقطه خرید
  • طرح داخل فروشگاه
  • چیدمان فروشگاه
  • روش کسب‌وکار

دلیل اهمیت محصولات نقطه خرید

بهبود تجربه مصرف‌کننده برای موفقیت کسب‌وکار ضروری است و تجارت بصری برای این منظور ضروری است. به چیدمان فضای خرده‌فروشی کمک می‌کند. مشتریان با محصولات نقطه خرید می‌توانند کالاهایی که به آن‌ها نیاز دارند را در فروشگاه پیدا کنند. 
به همین دلیل است که نرخ خرید در فروشگاه‌هایی مجهز به  محصولات نقطه خرید، بیشتر است. با محصولات نقطه خرید می‌توان در مورد کالاهای فروشگاهی به مشتریان اطلاع‌رسانی کرد. 
با محصولات نقطه خرید می‌توان میزان ماندگاری و تعداد و حجم خرید مشتریان را به طور قابل‌توجهی تحت‌تأثیر قرارداد.

فروش کالاهای سفارشی

برخی از محصولات درآمد بیشتری نسبت به سایرین دارند و فروشندگان مایل به فروش بیشتر این محصولات هستند. تجارت بصری به تبلیغ کالاهای سفارشی کمک می‌کند و ازاین‌رو فروش آنها را افزایش می‌دهد.

تأثیرگذاری بر خرید مشتری

تجارت بصری مستلزم استفاده از استراتژی‌های بازاریابی عصبی برای تأثیرگذاری بر تصمیمات خریداران با توسل به افکار ناخودآگاه آنها است. با عناصری مانند رنگ، بو و موسیقی می‌توان مشتریان را سریع‌تر تحت‌تأثیر قرارداد.

دستیابی به اهداف فروش

تجارت بصری بر بهبود تجربه مشتری و افزایش فروش تمرکز دارد. تجارت بصری فروشنده‌ای است که به طور ناخودآگاه مشتریان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد تا محصولات موردنظر را خریداری کنند. 
مشتریان به فروشگاه شما وارد شده و  تحت‌تأثیر محصولات خرید قرار می‌گیرند. اگر بتوانید علاقه آنها را جلب کنید و آنها را به فروشگاه خود هدایت کنید، فروش شما افزایش می‌یابد. 
بازاریابان با قراردادن استراتژیک محصولات سودآور، قابل‌مشاهده کردن آنها و ترغیب مصرف‌کنندگان به خرید آنها به این هدف دست می‌یابند.

فروشگاه‌های خرده‌فروشی بازار

در فروشگاهی که از محصولات نقطه خرید استفاده شده در مقایسه با سایر فروشگاه‌ها در موقعیت ممتازی قرار دارد. هدف تجارت بصری متمایز ساختن فروشگاه در افکار مشتریان است. 
این کار از طریق جذابیت بصری، موقعیت مکانی و  محصولات جذاب انجام می‌شود، طوری که مشتریان تحت‌تأثیر محصولات نقطه خرید قرار می‌گیرند. 

12 بینش در مورد نحوه استفاده از تجارت بصری در فروشگاه

تغییر محصولات خرید 

متناسب با فصول و تعطیلات سال از محصولات خرید در فروشگاه استفاده کنید. ا این کار موجب حفظ خریداران و مشتریان خواهد شد. در هر فصل از سال و متناسب با علایق و سلایق مشتریان خود محصولات خرید را تغییر دهید. 

نمایش محصولات موردنیاز مردم 

کالاهایی که مردم نیاز دارند را به نمایش بگذارید. در این صورت آن‌ها را به‌سرعت خریداری خواهند کرد. کالاهای موردنیاز مردم خیلی بیشتر از کالاهای غیرضروری جلب‌توجه خواهند کرد؛ بنابراین سریع‌تر آن‌ها را خریداری خواهند کرد. 

استفاده از محصولات خرید متنوع

از محصولات متنوع استفاده کنید. می‌توانید محصولات مشابه را در کنار یکدیگر قرار دهید. با این کار میزان خرید این محصولات افزایش خواهد یافت. استفاده از رنگ‌های جذاب باعث افزایش خرید خواهد شد. بهتر است از محصول خرید تک‌رنگ استفاده نکنید. 

استفاده از محصولات خرید در بخش‌های مختلف فروشگاه

برای دریافت نتیجه دلخواه بهتر است که محصولات خرید را در بخش‌های مختلف فروشگاه قرار دهید. این کار تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت. از محصولات خرید متنوع استفاده کنید. 
به‌خاطر این که به دلیل روحیات مختلف مشتریان مختلف لازم است که این کار انجام شود. هرچقدر که در انجام این کار ماهر باشید به همان اندازه می‌توانید مشتریان را تحت‌تأثیر قرار دهید.

استفاده از محصولات خرید خلاقانه

محصولات خرید خلاقانه باعث جذب مشتریان بیشتری خواهد شد. خلاقیت همیشه مؤثر واقع می‌شود. این کار باعث جذب مشتریان بیش‌تری خواهد شد. شما می‌توانید برای ایجاد محصولات خرید خلاقانه از منابع مختلف الهام بگیرید. 
محصولات خرید خلاقانه موجب خواهد شد تا مشتریان به کالاهای برند توجه کنند. برای خلاقیت می‌توانید از جلسات طوفان فکری استفاده کنید.

نورپردازی مناسب

نورپردازی مناسب موجب جلب‌توجه مشتریان خواهد شد. درصورتی‌که محصولات خرید موردتوجه خریدار قرار نگیرد خریدی هم صورت نخواهد گرفت. محصولات خرید در واقع به نحوی طراحی شده‌اند که ذهن خریدار را نسبت به خرید تحریک می‌کنند. 
با نورپردازی مناسب و صحیح می‌توان قدری این هدف را محقق کرد. نورپردازی شدید موجب خواهد شد تا دید خریدار نسبت به محصول کم شود. نورپردازی قسمت‌های مختلف فروشگاه را تنظیم کنید.

درج سمبل‌ها و علامات مناسب 

درج سمبل‌ها و علامات مناسب روی محصول خرید موجب جلب‌توجه خریدار خواهد شد. لوگو و سمبل لازم است که با محصول ارتباط نزدیکی داشته باشد. ارتباط باعث افزایش جلب‌توجه خریدار خواهد شد. به طور مثال شما می‌توانید از محصول خریدی که با کالاهای غذایی ارتباط دارند استفاده کنید. 
استفاده از محصولات خرید جدید و جذاب 
استفاده از محصولات خرید جدید و جذاب موجب جلب‌توجه خریدار خواهد شد. محصولات خرید قدیمی بعد از مدتی موردتوجه مشتریان قرار نخواهد گرفت. مشتریان همیشه از محصولات جدید استقبال می‌کنند. این کار موجب خواهد شد تا فروشگاه شما موردتوجه مشتریان قرار گیرد. 

 پیگیری میزان فروش 

میزان فروش خود را بعد از قراردادن محصولات خرید در فروشگاه مشخص کنید. میزان افزایش فروش خود را با نمودارهایی مشخص کنید. این کار موجب خواهد شد تا پرسنل فروش نسبت به کار خود امیدوار شوند.
به‌هرحال آن چه که مشخص است قبل از قراردادن محصولات خرید در فروشگاه میزان فروش شما بسیار پایین بود. شما ناچار هستید که از این محصولات استفاده کنید تا رقم فروش خود را افزایش دهید. 

استفاده از کالاهای برند باقیمت‌های متنوع در محصولات خرید

استفاده از کالاهای برند باقیمت‌های متنوع در محصولات خرید موجب خواهد شد تا مشتریان بتوانند کالاهای موردنیاز خود را خریداری کنند. قراردادن محصول خرید یکسان  موجب خواهد شد تا از فروشگاه شما استقبال نشود. 
تنوع موجب جذب مشتریان بیش‌تری خواهد شد. هرچقدر که از محصولات متنوع استفاده کنید به همان اندازه موفقیت کسب خواهید کرد.

استفاده از محصولات خرید متنوع کالایی 

استفاده از محصولات خرید متنوع کالایی موجب خواهد شد تا مشتریان بتوانند کالاهای مختلفی را خریداری کنند. قراردادن یک نوع کالا موجب خواهد شد تا مشتریان چندان زیادی نداشته باشید. 

ثبت سفارش محصولات نقطه خرید

شما می‌توانید سفارش طراحی و چاپ محصولات خرید را در سایت همچاپ ثبت کنید. بعد از ثبت سفارش کار با جدیت تمام شروع می‌شود. در نهایت شما محصول دلخواه با کیفیتی را تحویل می‌گیرد

مقالات مرتبط