چهار شنبه 30 خرداد 1403
اصول طراحی ست اداری

اصول طراحی ست اداری

1402/05/09-18:00:00 0 218

ست اداری چاپی، شامل تمامی محصولات چاپی مربوط به یک سازمان است که برای ارتقاء هویت و شناساندن برند سازمان استفاده می‌شود. این ست شامل محصولاتی مانند کارت ویزیت، نوشت افزار، پاکت نامه، سربرگ، فولدر، بروشور، کاتالوگ، کارت پستال می‌شود. استفاده از ست اداری چاپی سازمانی می‌تواند به شرکت کمک کند تا در ذهن مخاطبان خود به عنوان یک برند قابل اعتماد، حرفه‌ای جا بیفتد. همچنین، این ست در ایجاد تفاوت میان شرکت و رقبا نقش مهمی دارد و باعث می‌شود مخاطبین با اعتماد بیشتری از محصولات شرکت استفاده کنند.

نکات مهم در طراحی ست اداری

نکات مهم در طراحی ست اداری

 1. هماهنگی با شناساندن برند سازمان
 2. استفاده از رنگ‌های مناسب و یکپارچه با برند سازمان
 3. استفاده از قلم‌های مناسب و خوانا
 4. انتخاب کاغذ با کیفیت و مناسب
 5. رعایت استانداردهای طراحی در محصولات چاپی
 6. ایجاد طرحی منحصر به فرد که با دیگر برندها تفاوت داشته باشد.

ست اداری شامل چه اقلامی است؟


لوازم اداری مختلفی وجود دارد که کارمندان در محل کار از آنها استفاده می کنند. از مهم ترین محصولات چاپی اداری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کارت ویزیت
 • سربرگ‌های A4, A5
 • پاکت‌های A4,A5 و ملخی
 • پاکت‌های CD, DVD
 • انواع برگه‌های یادداشت
 • پوشه‌های کوچک و بزرگ مقوایی و پلاستیکی
 • برگه‌های رسمی داخل سازمانی
 • قبوض، رسیدهای پرداخت 

ست اداری شامل چه اقلامی است

روش طراحی ست اداری

مهم ترین اصل در طراحی ست اداری، مرتبط بودن آن ها با کسب و کار شما است. از آن جایی که اندازه های ست اداری چاپی متفاوت است، بنابراین متناسب با نوع کسب و کار خود، از ست اداری مناسبی استفاده کنید. هماهنگی بین طرح و رنگ از موارد ضروری محسوب می شود. با رعایت استانداردها می توان ست اداری اختصاصی طراحی کرد.

اصول طراحی ست اداری

طراحی برگه‌های چاپی اداری نقش بسزایی در شناسایی ویژگی ها و شرکت شما دارد. برای طراحی برگه‌های چاپی اداری با کیفیت باید به اصول طراحی آن توجه شود. یکپارچگی بصری، در طراحی برگه‌های چاپی اداری به معنای ایجاد یکپارچگی و هماهنگی بین مؤلفه‌های مختلف طرح است. با اعمال این اصل، تمام مؤلفه‌های طرح از جمله رنگ، فونت، تصاویر و الگوهای طراحی، به شکلی هماهنگ با یکدیگر انتخاب و طراحی می‌شوند. برای اعمال اصل یکپارچگی بصری در طراحی برگه‌های چاپی اداری، می‌توانید از رویکردهای مختلفی استفاده کنید.

انتخاب یک تم رنگی مناسب برای برگه‌های چاپی اداری می‌تواند به ایجاد پویایی و یکپارچگی بین مؤلفه‌های طرح کمک کند. برای مثال، می‌توانید از یک رنگ اصلی و ترکیباتی از آن برای هماهنگی رنگ‌های متناسب با برند سازمان استفاده کنید. استفاده از یک فونت منحصر به فرد و هماهنگ با سبک سازمان، می‌تواند به ایجاد یکپارچگی بصری در برگه‌های چاپی کمک کند. باید فونت مناسبی را انتخاب کنید که خوانا بوده و با سبک سازمان همخوانی داشته باشد.

استفاده از الگوهای طراحی شبیه به هم، می‌تواند به ایجاد یکپارچگی بین برگه‌های چاپی اداری کمک کند. برای مثال، از یک الگوی طراحی برای کارت‌ها، نامه‌ها و سایر برگه‌های چاپی استفاده کنید. استفاده از تصاویر با کیفیت و متناسب با موضوع نیز یکی از عواملی است که در دستیابی به سادگی در طراحی برگه‌های چاپی اداری عامل مهمی محسوب می شود. همچنین، استفاده از خطوط ساده و بدون پیچیدگی‌های زیاد نیز یکی از عوامل سادگی در طراحی برگه‌های چاپی اداری به شمار می‌آید.

اصول طراحی ست اداری

از فضای موجود در برگه ها به خوبی استفاده می شود. استفاده از رنگ های شاد باعث می شود که برگه چاپی جذاب به نظر برسد. استفاده از فونت باعث می شود برگه های چاپی به صورت زیبا، جذاب و خوانایی بیشتر داشته باشند. در طراحی برگه‌های چاپی، باید به نسبت‌ها توجه کرد و از خطوط و فاصله‌گذاری‌های مناسب استفاده کرد. لوگو شرکت باید در برگه های چاپی قرار گیرد و به خوبی مشخص باشد. اطلاعات ضروری را چاپ کنید.

با رعایت اصول طراحی برگه های چاپی اداری، می توانید برگه هایی مناسب و جذاب برای شرکت خود طراحی کنید که باعث بهبود و تقویت برند شما می شود.

تفاوت اوراق ست اداری با برگه های خام

اوراق ست اداری و برگه‌های خام دو نوع کاغذ مختلف هستند که در محیط‌های مختلف به کار می‌روند. اوراق ست اداری معمولاً شامل پاکت‌ها از اندازه‌های مختلف کاغذی تهیه می‌شود که لوگو، نام و آدرس شرکت و برخی اطلاعات تماس روی آن ها چاپ می شود. این نوع کاغذ برای استفاده در ادارات و سازمان‌ها به منظور نامه‌نگاری، فاکتورها و یادداشت‌های رسمی استفاده می‌شود.

از طرفی، برگه های خام کاغذهای ساده و بدون هیچ گونه طرح و لوگو هستند و بیشتر برای چاپ یا نوشتن متن و یادداشت های شخصی استفاده می شوند. اوراق ست اداری برای استفاده در محیط های رسمی و برگه های خام برای استفاده در محیط های غیررسمی و شخصی مناسب هستند.

نقش رنگ در طراحی اوراق ست اداری

نقش رنگ در طراحی اوراق ست اداری

رنگ در طراحی طراحی ست اداری نقش مهمی دارد. با رنگ‌های مناسب، می‌توانید شرکت خود را به نحو موثری معرفی کنید. استفاده از رنگ‌های شاد و روشن، معمولاً برای ایجاد حس پویایی و انرژی مثبت استفاده می‌شود. به عنوان مثال، می‌توان برای هدیه دادن به یک فرد مهم در سازمان، از رنگ شاد استفاده کرد که بهترین نمایش دهنده‌ احترام و شادی است.

از طرفی، استفاده از رنگ‌های تیره و کم رنگ، معمولاً برای ایجاد حس جدی و حرفه‌ای استفاده می‌شود. این رنگ‌ها معمولاً در طراحی لوگو و نام کسب و کار استفاده می‌شوند. استفاده از رنگ‌های مختلف نیز می‌تواند به طراحی پروژه کمک کند. با ترکیب رنگ‌های مناسب، می‌توان طرحی هماهنگ و جذاب ایجاد کرد. به عنوان مثال، می‌توان از ترکیب رنگ‌های آبی و سفید استفاده کرد که به شکلی شاد و همچنین حرفه‌ای به نظر می رسد.

اوراق چاپی ست اداری در معرفی سازمان نقش موثری دارند. شما با رعایت اصولی می توانید برگه های چاپی ست اداری را به بهترین شکل ممکن طراحی و چاپ کنید. توصیه می شود که گرافیست حرفه ای را به این منظور استخدام کنید تا مطابق میل شما برگه های چاپی اداری را طراحی کند. رعایت اصول طراحی ست اداری باعث می شود که برند شما معتبر و حرفه ای به نظر برسد. 

مقالات مرتبط